„Antysemityzm” w szwedzkim szpitalu. Chirurg publikował karykatury Żydów na Facebooku

Zdjęcie ilustracyjne. / fot. pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne. / fot. pixabay.com

Kolejne okrutne przypadki „antysemityzmu”, tym razem w Szwecji. Wielu lekarzy żydowskiego pochodzenia ze Szpitala Uniwersyteckiego Karolinska w Sztokholmie było nękanych i doświadczało antysemickich drwin przez wiele miesięcy – tak twierdzi Centrum Szymona Wiesenthala

Centrum Szymona Wiesenthala wystosowało oskarżenia o nękanie przeciwko chirurgowi ze szpitala Karolinska w liście wysłanym w październiku. Sprawę opisał dziennik Aftonbladet.

Nękanie miało między innymi formę represji wobec Żydów zatrudnionych w szpitalu. Chirurg jest też oskarżony o publikowanie antysemickich karykatur i wpisów na swoim profilu na Facebooku.

W wyniku tego „skandalu” do dymisji podał się ordynator oddziału, na którym pracował chirurg. Oficjalnie z powodów osobistych ale nieoficjalnie wiadomo, że szpital zarzuca mu, iż ignorował problem antysemityzmu, o którym informowali go pracownicy pochodzenia żydowskiego. Brak reakcji doprowadził do odejścia kilku z tych osób ze szpitala.

Annika Tibell, dyrektor szpitala zapewniła, że prowadzone jest postępowanie wyjaśniające w tej sprawie oraz, szpital nie toleruje antysemityzmu ani nękania. Ulica przy której położony jest szpital nosi imię Astrid Cleve. Astrid Cleve była nazistką i osobą znaną z negowania holokaustu.

Źródło: voiceofeurope.com

8 KOMENTARZE

  1. Wobec tego- albo trzeba zakazać karykatur Wszystkich lub na wszystkie pozwalać.

  2. jedno jest cos niejasne, parszywe zydowskie gnidy z ,,Charlie Hebdo,, jakos nie mialy tego problemu rysujac swe zboczone karykatury ludzi roznych narodowosci, poza zydowska, wysmiewajac i ponizajac tych ludzi. Nikt nie powiedzial ,ze to jest antyludzkie, rasizm, a nawet setki filosemickich smierdzieli ze swiata polityki udzielilo im poparcia.

  3. Centrum Szymona Wiesenthala ma kłopot: praktycznie wymarli już wszyscy naziści pierwotni, więc trzeba przerzucić się na nazistów wtórnych, aby zachować pozory działania i w ten sposób uzyskiwać dalej dotacje na swą działalność.

    • Ten „klopot” przerodzil sie juz w maniakalna obsesje, ale za to bardzo korzystna finansowo. Skomlenie o litosc to ich najbardziej wyprobowana forma wyludzania szmalu i wciaz „naleznych” im przywilejow.

  4. Żarty z Polaków to tzw polish jokes, żarty z Żydów to antysemityzm. Logiczne.

  5. Nienawidzę żydów.Czy ktoś nauczy mnie ich tolerować? Nie wierzę i nawet nie chcę tego.

  6. Film, który wstrząsnął Szwecją. „Jeden naród, jedna partia – historia Socjaldemokracji” obnaża powiązania szwedzkiej lewicy z Hitlerem i nazistami [VIDEO]

    nczas.com/2018/08/03/film-ktory-wstrzasnal-szwecja-jeden-narod-jedna-partia-historia-socjaldemokracji-obnaza-powiazania-szwedzkiej-lewicy-z-hitlerem-i-nazistami-video/

Comments are closed.