Jerzy Zięba pozwany! Pediatra żąda od niego 100 tysięcy złotych. „Bo szkaluje mnie”

Jerzy Zięba. Foto: yt/wRealu24
Jerzy Zięba. Foto: yt/wRealu24

Jerzy Zięba będzie w poważnych tarapatach, wystosowany został właśnie pozew przeciwko niemu. Jeden z lekarzy domaga się od niego 100 tysięcy złotych, bo uważa że jest szkalowany przez Ziębę, który wypowiada się o negatywnych skutkach szczepionek. Pozew złożył pediatra Paweł Kukiz-Szczuciński.

Jeżeli Zięba zostanie ukarany będzie to skandaliczny przypadek nierówności wobec prawa, słowa za które został pozwany nie były skierowane konkretnie do niego, ale były ogólnie o lekarzach. W przypadku Jarosława Kaczyńskiego prokuratura nie wszczęła postępowania za słowa o „zdradzieckich mordach”, właśnie ze względu na to, że słowa nie były skierowane do nikogo konkretnego.

O otrzymaniu pozwu poinformował już sam Zięba podczas transmisji na żywo. Jednak przedstawiona przez niego wersja otrzymanych zarzutów różni się od tej, o której mówi Kukiz-Szczuciński. Tych zarzutów jest z pół kilo. Będę się musiał stawić w sądzie – mówił Zięba. I dodawał, że pozew dotyczy nazwania lekarza „donosicielem”.

Doniósł na swojego kolegę, członka Kukiz’15 posła Pawła Skuteckiego za to, że na marszu zorganizowanym przez Stop NOP Skutecki miał odwagę jako poseł wyrazić się na temat szczepionek. W mentalności Polaków jest głęboko zakorzeniona nienawiść i całkowita pogarda dla takich ludzi, którzy donoszą na swojego – przekonywał Zięba.

Pediatra przekonuje jednak, że pozew dotyczy zupełnie innej rzeczy, czyli ujawniania niewygodnych faktów o szczepieniach przez Jerzego Ziębę. Pozwałem Ziębę, bo szkaluje mnie, przekonując, że szczepiąc dzieci podaję im truciznę. W ramach walki z jego kłamstwami godzącymi w program szczepień wytoczyłem mu proces cywilny o zniesławienie. Domagam się przeprosin oraz wpłacenia 100 tys. zł na fundację – mówi Szczuciński.

W praktyce chodzi o to, że zdaniem lekarza nie może mówić tego, co mówi, bo to nie zgadza się ze „współczesną medycyną”. Warto jednak zauważyć, że Zięba często podkreśla, że w swoich publikacjach jedynie przekazuje zebrane poglądy innych osób z wykształceniem medycznym. Są to jednak głównie informacje niepłynące z głównym nurtem medycyny.

Nie może być tak, że Zięba publicznie głosi takie herezje. Od lat wygłasza tezy, które godzą w program szczepień i medycynę opartą na dowodach i badaniach. Dzieje się to kosztem pacjentów, bo on wprost namawia, by rezygnować z medycyny konwencjonalnej, a w dobie kryzysu szczepień jest to niezwykle niebezpieczne – uważa jednak dr Szczuciński.

Innym zarzutem jest to, że…Zięba nie ma wykształcenia medycznego. Przed sądem może być jednak ciekawie, bo to jakie studia ukończył Zięba nie ma żadnego znaczenia w kontekście tego, czy jego twierdzenia są prawdziwe, czy też nie. Warto wspomnieć, że inne, lecz również krytyczne w stosunku do części szczepień, przymusowości i ich kalendarza ma lekarz dr Czerniak – przeciwko niemu jednak Szczuciński pozwu nie składa.

Źródło: wp.pl

78 KOMENTARZE

   • Mam nadzieje, ze zwyciezy PRAWDA, jakakolwiek jest.
    A jako ona jest, nie wiem.
    A wiec sie nie wypowiadam.

    Wiem natomiast z cala pewnoscia, ze niektore zalecenia pana Zieby to czasta szarlataneria np. traktowanie witaminy C jako panaceum.

    Podwazanie NAJWIEKSZEGO osiagniecia medycyny, jakim sa szczepionki IN TOTO to krancowa nieodpowoedzialnosc!

    Jestem jednak zdania, ze kazdy moze glosic poglady, jakie chce.
    Ale „wolnosc i odpowoiedzialnosc to naczynia polaczone”.
    A zatem, potem nalezy brac odpowiedzialnosc za gloszone slowa…

    • ale nikt nie neguje szczepionek, ale to co dodaja do nich jako adiuwanty, kiedys rtec, teraz sole aluminium, poliosorbat 80, formaldehyd itp… rozumiesz o co codzi? Matka nie je konserwantow bo zaszkodzi dziecku bo kamri mlekiem, a tu nagle dziecko dostaje 600% przekroszona dawke takiej substancji…. a wit c to nie jest jedzenie tableteczki, ale wlew do zyly i czesto to pomaga.. warto pogadac z ludzmi co mieli raka i sie wyleczyli a nie siac propagande

     • Wydaje mi sie, ze negacja szczepionek jednak ma miejsce.
      Kazdy lek, lub w tym przypadku srodek medyczny, ma dzialania uboczne. KAZDY. Lek = pharma = trucizna.
      Dlatego jedynie waznym pytaniem jest pytanie o wyrazna przewage korzysci ze stosowania nad ewentualnymi dzialaniami nieporzadanymi.

      Z tego co wiem, generalnie korzysci ze stosowania szczepionek ZDECYDOWANIE przewazaja nad ich dzialaniami ubocznymi.

      Nie wypowiadam sie jednak o konkretnych typach szczepionek, bo sie na tym nie znam.

    • Może jakieś dowody na to że masz wiedzę na temat działania wit.C czyli lwasu L-askorbinowego?
     Jak byś był uprzejmy oświecić nas co to znaczy „generalnie korzysci ze stosowania szczepionek ZDECYDOWANIE przewazaja nad ich dzialaniami ubocznymi”.Cz wiesz że szczepionki zawieraają trucizny tj. rtęć,aluminium i inne?
     Ustosunkuj się do tego a nie będziesz pisał dyrdymały.

     • Com napisal, napisalem.
      90% tych, co krytykuja szczepionki nie byloby juz zywych na swiecie, gdyby nie zostali zaszczepieni.

      I Ty nie pisalbys pewnie dyrdymylow, gdyby nie szczepienia!

      SZCZEPIONKI TO PRAWDOPODOBNIE NAJWIEKSZE CYWILIZACYJNO-TECHNICZNE OSIAGNIECIE LUDZKOSCI.
      A z pewnoscia najwieksze osiagniecie medycyny.

      Objawy zatrucia rtecia sa znane.
      Coraz zadziej spotyka sie takie zatrucia.
      A szczepione sa miliony.
      Wniosek do wyciagniecia?

   • Boście wszyscy głupi. Ten co go pozwał to są służby. Można powiedzieć, że Zięba się doigrał. Poza tym, nigdy tego Matoły nie pojmiecie jak WSI czyli wywiad sowiecki rzeźbi tutejszy grunt.

 1. Też mam taką nadzieję. Sprawy sądowe nie należą do przyjemności, ale uważam, że dobrze, że się tak stało, bo wreszcie jest sposobność, żeby przy okazji na światło dzienne wyszła prawda związana ze szczepionkami, żeby wreszcie utrzeć nosa tym wszystkim konowałom na usługach firm farmaceutycznych. Jeszcze lepiej by było, gdyby tą sprawę transmitowały telewizje i żeby dotarły informacje do szerszego grona Polaków. Chyba ten Kukiz-Szczuciński ukręcił bata na własny tyłek a może nie tylko na własny?…Przy takiej wiedzy i inteligencji, jaką ma Zięba to ten pediatra ma nikłe szanse na dochodzenie swoich racji. Panie Jerzy trzymam za Pana kciuki i mam nadzieję, że dzięki tej sprawie ludzie dowiedzą się prawdy o leczeniu. Jeśli stanie się inaczej, to będzie następna afera o „niezawisłych sądach”.

  • Niestety, nasze prawo nie jest precedensowe. Może i dobrze, bo obawiam się werdyktu sędziów z wdrukowanym przymusem szczepień.

  • Ja też czekam niecierpliwie na proces sądowy przy „otwartej kurtynie”.
   Gdybu Ministerstwo Zdrowia miało argumenty za sobą już dawno byśmy o tym wiedzieli przez publikatory.
   A przecież oni tak mętnie tłumaczą swoje stanowisko posługując się głównie argumentem „naukowości” swoich twierdzeń że szczepionki są najbardziej przebadanymi środkami. Poza tym już zaliczenie szczepionek do kategorii leków jest niebywałym oszustwem gdyz one niczego nie leczą.
   Oglądając posiedzenie sejmowej komisji zdrowia z bardzo uczciwym prowadzeniem jej przez posła Arłukowicza miałem wrażenie że jestem w jakimś matrixie. Chamskie traktowanie lekarzy majacych inne zdanie niż on było karygodne. Ten człowiek nigdy nie powinien być posłem. Wyborcy – pamiętajcie o tym w przyszłorocznych wyborach do Sejmu.
   To posiedzenie komisji było odzwierciedleniem stanu do jakiego doprowadziły demokrację w Polsce rządy PO,PiS i innych ugrupowań okrągłostołowych.

 2. ” i medycynę opartą na dowodach i badaniach.”
  oj oj ! dużo ludzi zechce popatrzyć na badania szczepionek.

 3. Będę się powtarzał: przymus szczepień, to skazanie nas na łaskę i niełaskę producentów szczepionek. W krajach, w których przymusu nie ma, szczepiących jest większy odsetek. Bo tam trzeba się starać, żeby klienta przekonać.

 4. Czyli uważacie, że ludzi leczyć może każdy – wykształcenie i praktyka medyczna nie jest potrzebna? W porządku jest leczenie na odległość, namawianie do kupowania drogiego sprzętu do „jonizowania wody”. Jasne, szklanka wody z solą kłodawską przeciwko HIV. Rozumiem, że by naprawiać samochód nie trzeba być po technikum, ale na litość Boską leczyć ludzi to wielka odpowiedzialność. Dlaczego przemilczane są fakty o zejściach śmiertelnych „doktóra” Zięby?

  • To podaj te „fakty”.
   Tutaj chodzi po prostu o resztki wolności, jakie jeszcze ludziom pozostały.

  • a ty pewnie uwazasz ze nawet witaminy powinny byc na recepte nieprawdaz? w koncu to bylby kolejny monopol w rekach lekarzy i okazja do zarobku. serio niedlugo to juz tylko szklanka wody z sola zostanie na wszystko a termin wizyty lekarskiej bedzie kilkanascie lat do przodu.

  • Chcącemu nie dzieje się krzywda! Każdy niech leczy się tak jak tego chce. Przeżyją ci, którzy wybrali metodę skuteczną dając jednocześnie świadectwo prawdzie. A poza tym „wykształcenie i praktyka medyczna” często rozmija się z etyką.

  • „Dlaczego przemilczane są fakty o zejściach śmiertelnych „doktóra” Zięby?”

   Gdyby znachor Zięba uzurpował sobie monopol na wiedzę, to wszelkie spowodowane przez taką uzurpację zejścia śmiertelne, tudzież antynaukowa, czysta głupota „jonizatorów” „leków homeopatycznych” i tym podobnych byłyby częścią dyskusji.

   Taka uzurpacja jest jednak strategią nie znachora Zięby, tylko środowiska promującego szczepionki jako nieszkodliwe dobrodziejstwo. I to właśnie to środowisko starannie przemilcza takie naukowe fakty, jak związek adiuwantów w szczepionkach z chorobami autoimmunologicznymi, albo historia masowego zanieczyszczenia szczepionek przeciw polio mutagennym wirusem SV40.

   Działalność znachora Zięby mnie mierzi. Ale szarlataneria podpierana dyplomem akadamii medycznej mierzi mnie BARDZIEJ.

  • Pan Zięba nie każe rezygnować z opieki lekarza, tylko doradza. Będąc u lekarza otrzyma Pan receptę i lekarz nie zapyta się, czy Pan się z tym zgadza, albo w ramach współpracy,bo chodzi w końcu o poprawę zdrowia, jeśli pacjent przyzna się, że słyszał o innej formie leczenia lub leku, czy suplementu albo, że inny lekarz sugeruje inny lek – to już można się narazić na złość. Nie jesteśmy własnością lekarzy ale zdarza się, że łykamy wszystko co zalecą. Wielu lekarzy też bardzo szanuję, wybrali ten zawód ze szlachetnych pobudek. Dajmy wszystkim szansę wypowiedzi bez agresji , bez przekładania na osobiste biznesy. Pediatra może leczyć dzieci z zamiłowania do nich i oszczerstwem jest mu powiedzieć, że szkodzi tym dzieciom. Ale musi się wyjaśnić skład szczepionek. Słuchając dyskusji, że są bezpieczne i przechodzą przez różne procedury… taka odpowiedź jest niepełna

  • Wpisz sobie. Dr Otto Heinrich Warburg-oto prawdziwe przyczyny powstawana nowotworów. / Dr Tullio Simoncini-leczenie nowotworu dwuweglanem sodu. / Nowotwór to grzyb-uleczalny./ Dr Hubert Czerniak. Iwan Pawłowicz Nieumywakin doktor nauk medycznych, profesor, członek Rosyjskiej Akademia Nauk Przyrodniczych autor 200 prac naukowych wydał książki na temat leczenia sodą i wodą utlenianią. / Dr Stanisław Burzyński nowotwór to wielki biznes.

  • Łżesz trollu. Gdyby Zięba mial choc jeden przypadek śmiertelny swoijej terapii to bylo by to na pierwszych stronach gazet.

 5. Przymus szczepień jako metoda depopulacji
  do tego ściąganie żydów na tereny Polski, Ukrainy oraz imigrantów muzułmanów nastawionych anty żydowsko, by podpalić Europę
  Kalkstein / J. Kaczyński już złożył w ofierze swojego brata podobnie Kohne / Wałęsa, L. Miller synów

 6. Jeżeli ktoś myśli że żyd czy inny komunista promujący kartele farmaceutyczne dba o wasze zdrowie to jest idiota²

 7. Badań dowodzących szkodliwości szczepień są setki. Wystarczy skorzystać z przeglądarki literatury naukowej. Pierwszy z brzegu przykład:
  https*://*www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/15287394.2010.519317
  (usunąć gwiazdki)
  Ten konował to może kury szczać prowadzać, bo jest niedouczony.

  • ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28741088
   ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28059022
   ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10472327

 8. Zięba to szarlatan. Tyle że bardzo bogaty (w ubiegłym roku 23 miliony złotych na witaminkach). Dlatego zawsze, oprócz pożytecznych idiotów, może liczyć na płatnych klakierów.

  • szarlatan – nie szarlatan… ja odkąd stosuję się do jego rad, mam się znacznie lepiej. Odeszło mi mnóstwo dolegliwości i życie zmieniło się radykalnie. Nie miewam już na przykład uporczywego kaca, a to chyba dość ważne, co nie…? ;-)

  • Słucham porad, wygrzebanych od innych lekarzy przez ziębę. Szacun dla pana Jerzego że zadał sobie tyle trudu że tych mądrych lekarzy znalazł i podzielił się ich wiedzą z nami. Nie zapłaciłam ziębie ani złotówki. Nawet ukryte terapie w jednym egzemplarzu krążą po całej wsi. I cieszę się końskim zdrowiem.

  • Pożyteczny idiota to jesteś Ty. Co Cię obchodzi ile zarobił p. Zięba? Czy ktoś Cię pyta ile Ty zarobiłeś?
   Znajdź niszę na rynku, wyprodukuj cos i sprzedawaj. Zyczę Ci żebys sprzedał tego „coś” jak najwięcej.
   Najgorzej to jest być Polakiem – zazdrośnikiem lub nieudacznikiem.

   • W tym przypadku chodzi o konflikt interesow.
    Skoro zarzuca sie lekarzom, ze „zarabiaja na szczepionkach” (wiem z cala pewnoscia, ze to nieprawda i ze sami sie na ogol szczepia, i szczepia tez swoje dzieci), to nalezy rowniez zapytac:

    CZY PAN ZIEBA NIE MA „PRZYPADKIEM” INTERESU W SWOJEJ SZARLATANERII?

 9. Osobiście znam parę która była zauroczona Panem Zięba był jak ich guru dopóki dziecko nie zachorowało na Odrę oczywiście nie poszli do lekarza bo leczyli Witamina C dziecko miało poważne powikłania najpierw wysoka gorączka potem okazało się że ma zapalenie opon mózgowych i uszkodzone nerki gdyby nie poszli do prawdziwego lekarza już dziecka by nie mieli

  • trzeba czytać Ziębę ( nie tylko jego) ze zrozumieniem. Zięba zawsze podkreśla, że trzeba korzystać z porad lekarza. Tyle, że ostrzega przed lekarzami – niefachowcami.

  • Och Karol, jak Ty nic nie rozumiesz. Tu chodzi o dobrowolność szczepień; sytuacja przeciwna to po prostu przekaz aparatu państwa: wasze dzieci są nasze! Poza tym są państwa, w których dziecko można poddać nawet eutanazji, bo sami rodziciele tego sobie życzą, a tu pisk, bo obywatel nie życzy sobie być zakładnikiem firm farmaceutycznych i skorumpowanych konowałów..

   • Rozumiem że jeżeli rodzice gwałcą swoje dziecko to ono nadal jest ich?

   • Drogi Jacku_Holbornie!

    Rozumiem, ze pod slowem ” konowaly” rozumiesz lekarzy.
    Natomiast nie rozumiem, dlaczego Ty, pelnokrwisty wolnosciowiec
    uzywasz w stosunku do WOLNEGO zawodu lekarza okreslenia „skorumpowani”.

    Przed kilku laty najwyzszy niemiecki Trybunal ostatecznie zamknal sprawe, przyjmujac rozstrzygniecie zgodne z semantyka, logika i prawem rzymskim:
    „Slowo i zjawisko korupcji nie stosuja sie do WOLNYCH zawodow.”
    bardzo Cie prosze, nie powtarzaj bredni ale Zbigniew Ziobro, albo Mariusz Kaminski!

    Lekarz NIE jest urzednikiem.
    A zatem corruptio w jego przypadku NIE istnieje!!!
    Z kim niby „wspolupada” lekarz???
    A doslownie to oznacza lacinskie slowo corruptio…

    Jak nie naprawimy semantyki, nie naprawimy tez logiki.
    I lewactwo zatriumfuje.
    Nie powtarzaj jego BREDNI !!!

    • Czy to był sarkazm? Jeśli tak to bardzo ciężki. Lekarz to był wolny zawód ale chyba przed wojną. A teraz wolni są może ci co prowadzą prywatne gabinety i jest to ich jedyna funkcja. Czym się różni lekarz pracujący na etacie w przychodni czy szpitalu od każdego innego zatrudnionego w jakiejś firmie czy instytucji? Tylko tym jakie zadania wykonuje ale wszystkie wszystko inne uwarunkowania ważne aby móc podejrzewać możliwość korupcji i podatność na nią są nawet bardziej u nich uwydatnione. A że szpitale w dużej mierze są jednostkami publicznymi to i od urzędników niewiele ich dzieli.

     • To raczej sarkazm u Ciebie…

      Lekarz BEZ WZGLEDU NA FORME ZATRUDNIENIA wykonuje WOLNY zawod. To prawo ma wyzszosc nad wszelkim prawem stanowionym!
      (Jakkolwiek rozumiem, ze ta oczywista oczywistosc jest zaklocana organizacyjnie przez rzeczywistosc w postaci SKANSENU KOMUNY, ktorym jest tzw. „sluzba” zdrowia w Polsce!!!)

      Natomiast kim innym jest KORONER. To jest urzednik z wyksztalceniem lekarskim. Jego BEZWZGLEDNA lojalnosc wobec pacjenta nie dotyczy. Bo on nie ma SWOICH pacjentow!

 10. „Dzieje się to kosztem pacjentów, bo on wprost namawia, by rezygnować z medycyny konwencjonalnej, a w dobie kryzysu szczepień jest to niezwykle niebezpieczne – uważa jednak dr Szczuciński.” Kryzysu? Czyli nie schodzą szczepionki i kasy nie ma? No to jest jak z pewnymi sprzętami medycznymi, w ogóle się go nie używa ale trzeba nówkę kupić bo właściciel chce na siłę sprzedać nawet kosztem wprowadzenia ustawy.

  • W Polsce nie są produkowane szczepionki więc jakiej kasy? Ta kasa idzie za granicę, gdyby u nas była dobrowolnoscc szczepień nie było by ani zieby ani czerniaka bo oni wyrosłi na tym że szczepienia są obowiazkowe, za to kasa idzie na konto zieby i jego specyfiki, czy też leki polecane przez doktora czerniaka końskie maście, witaminy itp i co też zarabiają koncerny farmaceutyczne i weterynaryjne

  • Najbardziej oburza mnie u tego pelnego pychy, ignorancji i nieodpowiedzialnosci szarlatana zalecanie na wszystko witaminy C. Po prostu panaceum… Kon nawet by sie usmial! Ale tu chodzi o zdrowie Polakow i jakos mi nie do smiechu.

 11. „Miszcz” Michalkiewicz zapewne zaciera ręce. Może jakiś felietonik okolicznościowy…?

 12. Mam nadzieję że odczepią się od Ziemby, bo ruszył góre kłamstw. Ja nie chce być pacjentem tego chorego systemu. Wyleczyłam się naturalnie i takiej medycynie ufam.

  • Swietnie!
   Jak zlamiesz noge, albo bedziesz mial zawal, to nie pros „konowalow” o pomoc, ale czerp z madrosci pana Zieby, ewentualnie skorzystaj z pomocy pani Gozdzikowej.
   Ubedzie jednego gluPola…

 13. Mam małe 3 letnie dziecko, za każdym razem jak ją szczepiliśmy mała chorowała i wysoko gorączkowała. W pewnym momencie, po jednym ze szczepień było 40 stopni i pojechaliśmy z córką do szpitala. Po stwierdzeniu, że właśnie dostała szczepionkę lekarz stwierdził, że to na pewno nie od tego i mimo, iż nalegałem żeby wpisał ten przypadek do takiej specjalnej księgi (coś takiego wyczytałem że jest) dot. powikłań poszczepiennych lekarz odmówił mi tego. Mam chociaż nadzieję, że dziecko jest teraz bezpieczne ale katorga szczepień jest wykończająca psychicznie dla rodziców jak muszą patrzeć jak ich dziecko cierpi po szczepionkach.

  • Dziecko cierpi ?? To jest mordowanie swoich dzieci i opieka nad nim do usranej śmierci(spektrum autystyczne) oraz brak kolejnego zdrowego pokolenia polaków….. = ludobójstwo

   • Aluminium (tlenek glinu) dop. 0,20 jednostek , w pneumokokach np. 1.00.000. jednostek !! reklamują w tv , Pani mówi , że „wierzy” , że działa !!

    • a 120 tyś podpisów obywateli o możliwy wybór decyzji odnośnie szczepienia poszło się jeb ać

     • Rodzice powinni decydowac, to oczywiste.
      Przymus szczepien, podobnie jak przymus ubezpieczen, jest czynieniem z nas niewolnikow.

      Ale wolnosc ma swoja cene.
      Ta cena to ODPOWIEDZIALNOSC.

      Jezeli wiec ktos nie zaszczepil dziecka, powinien ponosic tego pelne koszty.

    • Aluminium – to nazwa po łacinie pierwiastka glin / Al/ a nie jak piszesz – tlenek glinu

 14. SM i JKM leczą się Sorosową chemią w państwowych szpitalach a medycynę naturalną mają w głębokim poważaniu.
  JKM zaszczepił swoje dzieci.

 15. Pan Zięba zapewne cieszy się z pozwu. W sądzie w temacie szczepień wszystkich „rozjedzie” merytorycznie.

 16. Jestem spokojna, że Jerzy wygra na argumenty- naukowe.. Życzę powodzenia. Trzymam kciuki za Jerzego czyli,sprawiedliwość i prawdziwą wiedzę.

 17. fizycy co jakis czas rewiduja rownania i aktualnie obowiazujaca nauke, ale jak widac lekarze sa lepsi od fizyków ;-) i sie mniej mylą.

  ale czy medycyna jest w ogole nauką? mozna cos udowodnic? jest jakis wzór na stosowanieleku? albo mozna przewidzieć eksperyment jak w fizyce do 12 miejsca po przecinku? Szczerze wątpię

  • Medycyny NIE jest nauka.
   W tym sensie, ze nie posiada SAMODZIELNYCH metod badawczych.
   Medycyna korzysta z innych nauk.

   Medycyna jest …sztuka, no dobrze: rzemioslem.
   A jednak okreslenie „ars medica” jest trafne.
   Bo nie sztuka jest sama wiedza, ale jej wykonywanie!
   W dodatku w okresleniu „sztuka” jasno widac istote problemu:
   nazywa sie on wykonywaniem WOLNEGO zawodu.
   Co to znaczy?
   To znaczy, ze lekarz (podobnie jak np. adwokat) ma tylko swojego pacjenta-klienta, czyli ma zawsze JEDNA strone. A nie jak urzednik: dwie strony! (np. tzw. interes spoleczny i petenta).
   Lekarz, tak samo jak adwokat, ma byc CALKOWICIE oddany SWOJEMU pacjentowi-klientowi i NIKOMU INNEMU !!!

   I dlatego NIE istnija „lewe” zwolnienia lekarskie, ani lekarska „korupcja” !!!

   I dlatego do czynnosci lekarskich, czyli lekarskiej pomocy, niezbedna jest relacja WZAJEMNEGO zaufania i szacunku lekarz-pacjent. Bez niej niemozliwe jest leczenie.
   A w Niemczech, skad pisze, jest nawet prawnie ZABRONIONE – tzn. jezeli lekarz stwierdzi, ze pacjent mu np. nie Ufa, to jest lekarz prawnie zobligowany do zaprzestania leczenia takiego pacjenta.
   Uwazam ze bardzo slusznie.

   Tylko relacja WZAJEMNEGO zaufania i szacunku umozliwia wzajemny kontakt pomiedzy lekarzem, a pacjentem. Az przykro, ze musze to na forum wolnosciowym przypominac!
   Na tyle socjalizm zryl i ryje dalej glowy Polakom!!!

 18. Co z tego, ze inzynier a nie lekarz, wiedzę ma wielokrotnie wiekszą niż liczne konowaly w Polsce. Zięba zawsze swoje stwierdzenia popiera badaniami naukowymi z Zachodu, a że w szczepionkach są adiuwanty, które są neurotoksynami ergo są trucizną to oczywiste, o co tu się procesować. Niech Min.Zdrowia pokaże w końcu te badania o braku szkodliwosci szczepień, czy w ogóle przyzna, że nie ma badań i dlatego nie odpowida na opublikowane w necie listy Zięby do Ministra. Szczęśliwie ta Kukizowa wydmuszka nie-partyjka też skończy swój żywot, a tak dobrze się zapowiadali łgarze.

  • Moze byc nawet cieciem.
   Nie o to chodzi.

   Podam przyklad.
   W Paryzu rzadzacy lewacy zakazali soli w solniczkach w restauracjach.
   Bo ich zdaniem „szkodzi”…

   A w USA zwiazek producentow soli dal anonsy prasowe: „Kto bedzie twierdzil, ze sol szkodzi,
   ten bedzie mial proces przez nas wytoczony.”

   Zieba bedzie teraz musial UDOWODNIC swoje szkodliwe brednie…

   • Ty gościu pod każdym komentarzem wypisujesz jakby ci za to zapłacili. Bardzo dobrze że wyszedł pozew, w końcu zaczną merytorycznie rozmawiać, bo jak naraize GISowcy i MZ pieprzą 3 po 3 nie odpowiadając na żadne wątpliwości powiększając tym samym grupę ludzi nie szczepiacych. Gwoli ścisłości problem z Jurkiem jest taki że metody z jego książki działają bardzo dobrze i przede wszystkim leczą a nie maskuja objawy jak 90% leków dawanych przez lekarzy. To w zasadzie równia pochyla bo coraz więcej ludzi leczy się samemu nie chodząc do lekarzy. I właśnie słychać kwik uciekających pieniędzy :-D

 19. Co tam dla Pana Inżyniera 100 tys., skoro w 2017 r. zarobił na czysto 23 mln zł. Pewnie na kawce ze znajomymi albo z Halinka żartuja na co tym razem nabiorą ludzi, na buraka, trawę, czy co innego za fortunę. I tak wymyślają nowy „cudowny” asortyment, na ktorym zarobią miliony. Oszustwo lepsze niz garnki z pokazów. Pytanie ilu ludzi juz przez niego zmarło

 20. Żeby nie było tyle dyskusji proponuję żeby lekarze mieli płacone od wyleczonego a nie leczonego latami aż do śmierci , gdyby tak było nie było by takich kolejek!!!!!

Comments are closed.