Skarbówka w natarciu! Tak państwo niszczy ludzką życzliwość. Trafi przed sąd za pomoc po godzinach pracy

Mechanik samochodowy - zdjęcie ilustracyjne. / fot. pixabay.com
Mechanik samochodowy - zdjęcie ilustracyjne. / fot. pixabay.com

W przypadku Urzędu Skarbowego nigdy nie można być zbyt dobrym, do takiego wniosku może dojść pewien mechanik z Bartoszyc. Za swoją bezinteresowną pomoc otrzymał mandat i sprawę w sądzie.

Jak opisują dziennikarze gazety „Fakt” sprawa wyglądała bardzo życiowo i prawdopodobnie to zgubiło mężczyznę. Dwie kobiety podjechały do warsztatu samochodowego w Bartoszycach z niewielkim problemem. Potrzebowały ekspresowo wymienić żarówkę w światłach swojego pojazdu.

Mimo, że zakład był zamknięty i nie prowadził sprzedaży żarówek, to mechanik udzielił kobietom pomocy. Oddał własną, prywatną żarówkę, którą wkręcił i poprawnie ustawił. Za swój dobry uczynek wziął 10 zł, czyli przysłowiowe „na piwo”, nie wydając przy tym paragonu.

Jak się okazało, była to prowokacja urzędniczek skarbówki. Kobiety z uśmiechem na ustach, bo ich zdaniem akcja była udana, wlepiły mężczyźnie mandat w wysokości 500 zł. Ten nie przyjął jednak kary i sprawa trafiła do sądu.

Sędziowie po rozpatrzeniu sprawy, stwierdzili, że mechanik jest winny wykroczeniu skarbowemu. Na szczęście, wymiar sprawiedliwości okazał się bardziej ludzki i postanowił nie stosować żadnej kary, a jedynie upomnieć mieszkańca Bartoszyc.

W całej tej historii jednego jesteśmy pewnie. Teraz, gdy jakikolwiek mechanik w okolicy zobaczy kobietę potrzebującą szybkiej pomocy z samochodem, to nie udzieli żadnej pomocy, a jeśli już się na takową zdecyduje to zapłata za usługę będzie zdecydowanie wyższa niż „na piwo”.

źródło: Fakt / Wolność24.pl

10 KOMENTARZE

 1. Niskie podatki = bieda.
  W Rosji są jest podatek 10% i pensja minimalna 100 euro miesięcznie. Do tego milion aborcji rocznie, dziurawe drogi i nowiczok.

  • ty musisz sie znac na twojej rosji i nowiczoku jak widac. ile razy wyskrobali ci tam juz mozg?

  • Moze podasz przykład Singapuru a nie ciagle Rosji. Przekonac mozesz chyba tylko tepakow swojego pokroju.

 2. Tak niszczy się ludzi a później dziwimy się że ludzie są obojętni. PiS już takie akcje prowadziła w 2008 r za nie danie paragonu do ręki 200 zł mandatu.

 3. Pani naczelnik urzędu skarbowego powinna ustąpić ze stanowiska jak zrobił to prezez KNF. Sytuacja ta jest jakąś abstrakcją, za 10 zł menda nie dość że narobiła problemów mechanikowi to jeszcze kupa naszego hajsu została przez tą idiotke wydana na sądy, pozwy, prawników. Tacy ludzie powinni być eliminowani ze społeczeństwa bo starają się udupic szarego Kowalskiego zamiast ścigać przestępców wyludzajacych miliardy złotych.

  • Nasi przodkowie ukuli powiedzonko „nie bądź za słodki, bo cię zliżą”.
   Przestępcy wyłudzający miliardy mają na najdroższych prawników oraz chody w wymiarze „sprawiedliwości” III RP. Mechanik musi pracować, nie ma czasu na wielomiesięczne użeranie się z sądami.

 4. NATYCHMIAST DYMISJA NACZELNIKA U.S I TYCH DWOCH KRETYNEK!!!!NATYCHMIAST!!!!DOLONA.PIER KIESZONKOWA PARTYZANTKA NIEDOROZWOJÓW.

 5. Posiadam do sprzedania bardzo ładną zabytkową wagę szalkową. Waga do 3kg dawniej stosowana w handlu i gospodarstwach domowych – prawdziwy urok antyku w twojej kuchni, restauracji, salonie itp. Sygnatury na ramieniu wagi. Waga ma ślady korozji ale prawdopodobnie może to być oryginalne malowanie ale nie jestem pewien. Stan widoczny na real foto. Cena jaka mnie interesuję to 220zł do negocjacji

Comments are closed.