
Ponad 40 osób zginęło, a co najmniej 20 odniosło obrażenia w nocy z czwartku na piątek w wypadku autobusu na południu Zimbabwe – podała policja w tym kraju. Niektóre osoby mają poważne poparzenia.
Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku.
Ze zdjęć zamieszczonych na Twitterze Czerwonego Krzyża w Zimbabwe wynika, że autobus całkowicie spłonął.
Zim Red Cross first aid teams responded to a horrific accident around midnight at the 56km peg from Gwanda towards Beitbridge involving a South African bound bus. A total of 24 people have been ferried to Hospital while the number of deaths is still to be confirmed. pic.twitter.com/GSu3xRHFB7
— Zimbabwe Red Cross (@ZrcsRed) November 16, 2018
Do wypadku doszło w dystrykcie Gwanda, około 550 km na południe od Harare, stolicy Zimbabwe. (PAP)


![Szokujące sceny w powiecie choszczeńskim. Imigrant z dwoma nożami groził śmiercią [VIDEO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/06/Kubanczyk-100x70.jpg)

![Totalny odlot dziennikarza. Ostrzega przed pogromem Ukraińców w Polsce. „Jeśli tej spirali nienawiści się nie powstrzyma, to…” [VIDEO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/06/JP-100x70.jpg)


![Piekło zamarzło. Kowal krytykuje Zełeńskiego i stwierdza, że to on odpowiada za kryzys między Warszawą a Kijowem [VIDEO] Paweł Kowal. / Foto: screen sejm.gov.pl](https://nczas.com/wp-content/uploads/2024/02/Kowal-ok-100x70.jpg)
