Uwaga! Jesz słodkie wypieki z Biedronki i Lidla? Możesz mieć poważny problem! Zawierają rakotwórczy składnik!

Słodkie wypieki - Biedronka i Lidl. / fot. pixabay/facebook
Słodkie wypieki - Biedronka i Lidl. / fot. pixabay/facebook

Lubisz słodkie wypieki z Biedronki lub Lidla? Możesz mieć problem, okazuje się, że większość z nich zawiera bardzo szkodliwy dla naszego organizmu składnik – olej palmowy. Na portalu wykop.pl internauta „ziobro2” pokazał jakie wypieki z tych popularnych dyskontów mają niezdrowy dla naszego organizmu składnik.

„Uwaga na produkty z piekarni i Lidla oraz Biedronki. W szczególności chodzi o słodkie przekąski typu donuts, pączki, czy rożnego rodzaju drożdżówki – trzeba uważać też na „minie pizze” paszteciki oraz hot dogi. W wielu z nich znajduję się olej/tłuszcz palmowy” – pisze użytkownik wykopu.

„Ze znalezieniem oleju palmowego w czipsach czy jakiegoś batona to nie jest problem. Niestety składu drożdżówek czy pączków nie znajdziemy na stronie Lidla lub przed samymi produktami. Trzeba poszukać w sklepie – są przyczepione kartki gdzieś w pobliżu pieczywa. Łatwo więc się naciąć – dziś byłem na zakupach i poświeciłem kilka minut na zrobienie zdjęć” – dodaje internauta.

Przypomnijmy, że olej palmowy jest niezdrowy, sprzyja tyciu, zwiększa wydzielanie czynników zapalnych, u cukrzyków może akumulować tłuszcz w wątrobie.Ponadto powoduje on wzrost cholesterolu i przyczynia się do chorób układu krążenia. Podgrzewany do 200 stopni staje się rakotwórczy.

Jak się okazuje w Biedronce, w tych wypiekanych słodkościach możemy znaleźć niepożądany olej palmowy.

Chodzi o wszystkie donutsy, gniazdko wiedeńskie, Pao de deus, jagodziankę, croissant brioche, cookies ciemny, drożdżówkę z serem, pączka duet, pączka duo deco, pączka z marmoladą.

W Lidlu natomiast olej palmowy znajdziemy w Placuszku ze śliwkami, placuszku z budyniem, placuszku z nadzieniem wiśniowym. Tak jak w przypadku Biedronki wszystkie rodzaje donutsów także zawierają olej plamowy. Dodatkowo ten rakotwórczy składnik znajduje się jeszcze w cieście pomarańczowym, drożdżówce z serem i wszystkich pączkach.

13 KOMENTARZE

 1. Pomijając fakt, iż podobny artykuł niedawno tu był, to widać, że artykuł nie jest „sponsorowany”;-)

  • Może jest sponsorowany przez konkurencję?
   Olej palmowy jest w wielu produktach, nie tylko w tych wypiekach z dyskontów. Wystarczy poczytać skład. Jest w czekoladzie, ciastkach, cukierkach i innych słodyczach, także firmowych jak Milka, Ferrero (Raffaello) i wiele innych.

   • Tak mi się przypomniało, bo niedawno artykuły o tych dwóch sklepach były dla nich korzystne i parę osób podejrzewało redakcję, że bierze za nie kasę:-)

 2. A czy są zdrowe pączki,chipsy,batony czy inne tego typu przekąski?I nie mówię o tych „eko” z ciecierzycy,karczocha czy Bóg wie czego.Bo tego jeść się nie da…

 3. Dawniej gdy do czekolady dodało się choć odrobinę masła to wtedy nazywało się to wyrobem czekoladopodobnym. Teraz masła kakaowego praktycznie w wyrobach czekoladowych należy szukać lupą w ręku, a króluje w nich olej palmowy i uważa się że są to genialne wyroby.
  Olej palmowy jest nawet w kostkach rosołowych, a praktycznie prawie we wszystkich wyrobach spożywczych.

 4. A te zydy z pis planują wprowadzić podatek od produktów naturalnych vs pochodnych od naturalnych. Nie wprowadzą podatku od chemicznego guwna powodujacego horoby nie tylko fizyczne ale i umyslowe degenerujace cały organizm. Widać jak te zydowskie i komunistyczne kur€y dbają o nasze zdrowie. Trzeba wszystkich tych plugawych szubrawcow wyebac od koryta nim zatruja całą populacje. Czas na nowych, czas na ruchy narodowe

 5. Uwaga! Oddychasz polskim powietrzem? Lepiej odkładaj na trumnę. Wkrótce może Ci się przydać.
  Są gorsze rzeczy, niż jedzone od czasu do czasu ciastka.

  • Wszystkie produkty są naszpikowane rakotwórczymi chemikaliami. Wiesz czemu te czerwone lewackie syny kur€w z EUrr (republik radzieckich) wprowadzają zakazy wedzenia i kiszonek? Bo to koliduje z zydowsko/komunistyczna misją wytrucia bialej populacji, produkty wędzone i kiszone chemikaliów nie potrzebują . Lewuchy to korporacyjne cwele, bandyci, plugawe faszystowskie swinie, wprowadzają masowe trucie, wykanczanie narodów, na wszystkich poziomach, trucizny w pożywieniu, szczepiaki, multi-kulti i wiele wiele innych rzeczy. Na ekspertów z gownego siuru nie ma co liczyć wszyscy występujący w tv to zwykłe prostytutki, na wszystlich kanałach we wszystkich panstwach jedno i to samo, a głosy odrębne sa przesladowane, nie rzadko mordowani, został jeszcze wolny internet, ale już niedługo, jak tylko lewactwo i komunisci wygrają wybory do PU to cenzura będzie globalna, nawet komputer będziesz musiała mieć otwarty do zdalnego przeszukiania zydowsko-komunistycznej milicji. Pamietaj aby nie głosować na lewactwo to faszysci gorsi od hitlera

 6. O ile pamiętam,już było kilka „podobnych” donosów na te sieci,więc może nie bądzcie nadgorliwi. No chyba,że macie konkretne „fakty” o związkach ich właścicieli z Putinem,albo molestowaniu kasjerek za czasów ich młodości.Numer z olejem palmowym nie przejdzie pomimo braku certyfikatu koszerności,bo ma już siwą brodę.

 7. Dla mnie to jest chore straszą żeby nie jeść tego czy tamtego bo zawierają niebezpieczne składniki jeśli coś jest trucizną to chyba powinien być jakiś zakaz dodawania tego do naszego jedzenie. Chyba ktoś za to odpowiada. Chcą nas wszystkich wytruć.

 8. Wczoraj czytałam artykuł o ciasteczkach Oreo dzięki, którym giną orangutany bo wycina się lasy w których żyją ,żeby sadzić palmy z których wytwarza się olej palmowy.Ile osób się truje tymi ciastkami i nikt słowem nie powie o tym.Prawie we wszystkich produktach ,w których jest tłuszcz zawiera olej palmowy.

 9. Rety, jaki news! Podajcie nazwę cukierni, która nie piecze na margarynie, której głównym składnikiem jest olej palmowy? Hert margaryną stoi, wszystkie sieciowe cukiernie i piekarnie również. Artykuł powinien traktować o szkodliwości oleju palmowego, informować w jakich produktach go można znaleźć i edukować jak go unikać. Ludzie, pytajcie w cukierni o skład, może to właścicielom do myślenia. Nawet w bułkach jest margaryna.

Comments are closed.