#POPiSOUT2019. Jakubiak o współpracy z Liroyem i Korwin-Mikkem. „Federacja będzie zrzeszała partie. Będą mieli autonomiczność”

Marek Jakubiak. / fot. YouTube/WirtualnaPolska
Marek Jakubiak. / fot. YouTube/WirtualnaPolska
REKLAMA

Wszystko się dzieje naokoło emocji Pawła. Trochę nieobliczalnych, bo to artysta – powiedział Jakubiak. Ja nie rozumiem dlaczego wypychano mnie od tygodni z Kukiz’15. W okręgu 16 nie było żadnych struktur, ja je budowałem od początku – dodawał.

Jakubiak odniósł się też do słów Pawła Kukiza, który mówił, że Jakubiak nie ma dużych szans w Warszawie i właściwie to on wspiera innego kandydata. Chciał mnie zdeprecjonować – ocenił Jakubiak. Poseł potwierdził też po raz kolejny, że „czarnym charakterem” w Kukiz’15 jest Stanisław Tyszka.

REKLAMA

Marek Jakubiak powiedział też, że chce zrobić projekt podobny do Kukiz’15 na początku jego istnienia. Prowadzący program Adam Hoffman pytał o konkretne nazwiska jak Liroy-Marzec, Korwin-Mikke czy Wipler. Tylko w stosunku do tego ostatniego Jakubiak rzucił „żadnych Wiplerów”.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Federacja dla Rzeczpospolitej to będzie organizacja, która będzie zrzeszała partie i organizacje. Partiami dalej będą, będą mieli swoje poglądy i autonomiczność – mówił. Jak dodał stworzenie takiej platformy ma pozwolić na wprowadzenie rozbitych środowisk prawicy do Sejmu.

Źródło: Wirtualna Polska

REKLAMA