TYLKO U NAS! Szczepionki zabijają psy. „Nasza piękna, zdrowa chihuahua Rita w wieku 8 tygodni została uśmiercona szczepionką”

Chihuahua Rita w wieku 8 tygodni została uśmiercona szczepionką. Foto: fb
Chihuahua Rita w wieku 8 tygodni została uśmiercona szczepionką. Foto: fb

Osiem tygodni – tyle cieszyli się życiem małej suczki Rity jej właściciele. Jak pisze nasz czytelnik pan Maciej, Rita skonała w męczarniach w reakcji na jedną ze szczepionek.

Pan Maciej przesłał do nas smutną informację. Ośmiotygodniowy szczeniak chihuahua przez dwa dni konał w męczarniach po podaniu szczepionek przeciwko leptospirozie. Poniżej publikujemy fragmenty listu.

Nasz zdrowy, doskonały szczeniak chihuahua w 8-tygodniu życia został zaszczepiony szczepionką Versican Plus L4 ( przeciwko leptospirozie ) / Versican Plus DHPPI. 2 godziny po zaszczepieniu pojawiły się zaburzenia centralnego układu nerwowego oraz zespół innych objawów.

Mimo ratowania psa po 2 dobach piesek skonał pośród drgawek, skurczy, mimowolnych tików. Dysponuję protokołem leczenia oraz wynikami sekcji zwłok – oba dokumenty wystawione przez lekarza, który psa szczepił. We wniosku z sekcji podano jako przyczynę śmierci „niewydolność wątroby spowodowaną prawdopodobnie podaniem szczepionki”.

Poza zniszczoną kompletnie wątrobą stwierdzono m.in. krwawienie do jelit i krwawienie do koniuszka sercowego.

Z informacji jakie zebrałem w ostatnich dniach wynika jasno, że od kilku lat w Polsce i Europie mnożą się tego typu przypadki, szczególnie u szczeniąt. Mimo tych głosów producent nadal informuje w karcie produktu, że szczepionka zalecana jest dla szczeniąt od 6 tygodnia życia, a w potencjalnych skutkach ubocznych nie widnieją ostrzeżenia o żadnych tego typu poważnych możliwych następstwach.

Ktoś mógłby powiedzieć, że to ‚tylko pies’… Dla nas ten piesek był wyjątkowy i miał przed sobą długie, dobre życie. Życie, które zostało brutalnie przerwane tylko dlatego, że koncern
farmakologiczny nie chce wycofać z obrotu specyfiku, który zbiera takie żniwo.

Psów i ich właścicieli w podobnym położeniu jest więcej, jednak z tego co mi wiadomo nikt dotąd – przynajmniej u nas w kraju – nie zdecydował się wytoczyć dział przeciwko
producentowi szczepionki (w UK owszem ).

Jeżeli ktoś z naszych czytelników zna podobne przypadki prosimy o kontakt. Miejmy nadzieję, że to nieszczęście przysłuży się do wyeliminowania kolejnych tak tragicznych przypadków.

Comments are closed.