Ostatnia normalna Miss Francji już była. Kolejną wybiorą… same kobiety

Miss Francji Maëva Coucke. Fot. wikipedia
Miss Francji Maëva Coucke. Fot. wikipedia

Jury tegorocznej, 89. edycji konkursu o tytuł Miss Francji będzie po raz pierwszy w historii składało się z samych kobiet – informuje w poniedziałek agencja AFP. Poprzednia edycja na fali ruchu #MeToo poświęcona była sytuacji kobiet.

„W tym roku chcieliśmy jury (składającego się) wyłącznie z kobiet. Kto lepiej niż kobiety może ocenić kobiety!” – mówiła Sylvie Tellier, dyrektor generalna stowarzyszenia Miss France, które należy do producenta telewizyjnego Endemol.

Do walki o tytuł najpiękniejszej Francuzki na 2019 rok 15 grudnia w Lille, na północy kraju, stanie 30 kobiet z różnych regionów Francji.

Konkurs w ubiegłym roku przyciągnął przed telewizory 7,4 mln widzów; w momencie najwyższej oglądalności relację z imprezy śledziło 8,8 mln ludzi.

Kandydatki do tytułu Miss Francji w tym roku będą występować w strojach inspirowanych cyrkiem, Bollywoodem i światem superbohaterek. Pięć finalistek wyłonionych zostanie głosami widzów oraz jury, któremu przewodniczyć będzie piosenkarka i aktorka Line Renaud. Ostateczną zwyciężczynię i dwie wicemiss wybierze publiczność sprzed telewizorów, która będzie głosować telefonicznie.

Rok temu tytuł Miss Francji zdobyła przedstawicielka północnego regionu Nord-Pas-de-Calais Maeva Coucke; z kolei jej poprzedniczka Alicia Aylies pochodzi z Gujany Francuskiej.

Czy kolejna francuska misja, jako znak sprzeciwu wobec męskiego szowinizmu, będzie klasycznym babochłopem bez włosów?
(PAP)

23 KOMENTARZE

  • Kolego, jeśli się ma nick BrakMiSłów i piszesz, że ręce opadają to nie jest najwyższy czas, aby ktoś z ładnych pań psychologów się Tobą zajął? Może chcesz popełnić jakiś niesforny czyn.

 1. Niech się Bęgowski zgłosi. Będzie miał duże szanse.

 2. i bardzo słusznie! Na wystawie psów, psy również powinny być oceniane przez psy, bo któż może znać lepiej psy, niż same psy?

 3. No to pewnie tą miską będzie, jakiś czarny spadochron z obcego lądu? Albo dziwadło typu Anek Grodzki/dzka?? Albo jakiś wurst z brodą i w szpilkach? Dziwolągów do wyboru i koloru…
  Skład samych kobiet!? Kabaret kabaretem poganiany… Ale tak to jest, jak normalni, biali Europejczycy, dają się wszystkim obcym i odbiegającym od normalności terroryzować, to lepiej nie będzie, bo lepiej to już było!?

 4. Będą występować w strojach inspirowanych cyrkiem, czy cyrklem i węgielnicą?
  Carrie Prejean – tak się nazywa niedoszła Miss Kalifornia. 9 lat temu w tym lewicowym stanie doszło do tego, iż walory najpiękniejszej (współ)oceniał niejaki Perez Hilton, agresywny pederasta (!). Pamiętam tą sytuację: dziewczyna powiedziała, że małżeństwo to jest związek kobiety i mężczyzny. A ten pedał zaczął się pultać i to z powodu pedała ta śliczna dziewczyna nie została miss. Potem, na YT, koleś nagrał sobie filmik, w którym nawyzywał ją od „suk” i jakoś nikt z lewej strony nie zauważył w tym tzw. „mowy nienawiści.
  Dopóty dopóki żyje w tym kraju Clint Eastwood to dobrze, potem obawiam się, że wątpię.

  • „Gejów” trzeba zagonić do jakiegoś getta, a potem do robót typu: będziecie kopali doły, a potem będziecie je zasypywali – zapomną o popędzie seksualnym, który właściwie kreuje całokształt życia tych zboków. A w międzyczasie będziecie mi przynosić kolę i piwo. I to w podskokach!

   • Gwiazdor Hollywood Clint Eastwood poparł małżeństwa homoseksualne. Aktor i reżyser podpisał się pod listem do Sądu Najwyższego USA, w którym znani Republikanie domagają się równouprawnienia par homoseksualnych

 5. Rozumiem, że jury ma się składać z samych lesb? Wtedy jeszcze miałoby to jakikolwiek sens.

 6. „W tym roku chcieliśmy jury (składającego się) wyłącznie z kobiet. Kto lepiej niż kobiety może ocenić kobiety!” – mówiła Sylvie Tellier

  ODPOWIADAM: Mężczyźni!

 7. Tylko faceci znają się na pięknie, bo mają wrodzony pociąg do „płci pięknej”.
  Kobiety zaś mają pociąg do”płci brzydkiej”. Ergo: nie znają się na pięknie… ;)

  • To powinno być wzięte pod rozwagę na Akademiach Jakichśtam Sztuk Nowoczesnych.

Comments are closed.