To jest skandal! Pijawka skarbowa, która sądziła się z mechanikiem o 10 zł dostała nagrodę od BCC za „Urząd przyjazny przedsiębiorcom”!

Zdj. ilustracyjne/ wikicommons/ warminsko-mazurskie.kas.gov.pl
Zdj. ilustracyjne/ wikicommons/ warminsko-mazurskie.kas.gov.pl

Nie wiadomo jak tą sprawę rozpatrywać. Jako niesmaczny żart czy po prostu skandal? Sama sprawa mechanika z Bartoszyc przytaczana jest jako przykład nieprawidłowej, a wręcz wrednej pracy skarbówki. A tutaj proszę: nagroda dla Pani naczelnik! I to od kogo? Od BCC czyli stowarzyszenia przedsiębiorców. Jej placówkę uznano za… Urząd przyjazny przedsiębiorcom…. Toż to jawna kpina!

O pani naczelnik z Bartoszyc laureatce nagrody od „Urzędu przyjaznego przedsiębiorcom” zrobiło się głośno za sprawą pewnego, uczciwego i pomocnego mechanika. Dwie urzędniczki zrobiły w jego warsztacie prowokację, chcąc by ten im pomógł naprawić samochód po godzinach pracy, czyli gdy kasa fiskalna jest zamknięta. Czyli te kobiety mówiąc wprost chciały żerować na dobroci obywatela! Co więcej za naprawę wziął tylko symboliczne 10 zł.

Za pomoc, „sympatyczna” Pani naczelnik próbowała wręczyć mu mandat za brak paragonu fiskalnego. Mechanik mandatu nie przyjął, a sprawa trafiła do sądu. Dwukrotnie, bo pani naczelnik odwołała się od pierwszego wyroku, w którym sąd zadecydował o uchyleniu kary wobec przedsiębiorcy.

Mechanika chciano ukarać mandatem w wysokości 500 zł. Wiele osób kpiło ze sprawy już, gdy ta trafiła do sądu. Wszystko dlatego, że sumą, od której nie wystawił on paragonu, było 10 zł. Co więcej mechanik twierdzi, że wcale nie sprzedał żarówki kobietom, które jak mówi błagały go o pomoc już po zamknięciu zakładu, a miał oddać im swoją prywatną część z auta w dobrej wierze. Taka go spotkała wdzięczność.

Nóż się w kieszeni otwiera. Dodatkowo jak podaje wp.pl Urząd Skarbowy w Bartoszycach jako jeden z 72 w całym kraju otrzymał nagrodę „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”. Tytuł wręczył Business Centre Club w czerwcu 2018 r.

„Celem konkursu jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta oraz tworzenie między administracją skarbową a przedsiębiorcą relacji charakteryzujących się wzajemną życzliwością i profesjonalizmem. Inicjatywa zorganizowania konkursu powstała 16 lat temu” – piszę na stronie BCC. To można powiedzieć, że wszytko się zgadza…

W naszym nieszczęśliwym kraju, urzędnicy będą chcieli „dokopać” nawet najbardziej życzliwemu obywatelowi. Oni nie mają ludzkich uczyć i litości…

Nczas.com/ wp.pl

Comments are closed.