Polska remisuje z Portugalią 1:1! Przebłysk nadziei, czy wyjątek, który potwierdza regułę?

Arkadiusz Milik/ PAP/DPA: Federico Gambarini
Arkadiusz Milik. / fot. PAP/DPA: Federico Gambarini

Tego właściwie chyba nikt się nie spodziewał. Po ostatnich fatalnych spotkaniach, dziś Polska remisuje z Portugalią 1:1.

Pierwsza połowa spotkania – bezbarwna, z jednej jak i drugiej strony. Praktycznie pewne było, że to Portugalczycy będą prowadzić grę i stwarzać sobie więcej sytuacji. Polacy mogli liczyć wyłącznie na szybkie kontr ataki wyprowadzane przez Grosickiego i Frankowskiego.

Faktycznie, scenariusz ten sprawdził się praktycznie w 100 procentach. Biało-czerwonym kilkukrotnie udało się wyrwać obrońcom, jednak żadna sytuacja nie zakończyła się dobrym, silnym, celnym strzałem na bramkę.

W przypadku podopiecznych Fernando Santosa można powiedzieć, że do pierwszych 45 minut podeszli ze sporym luzem. Utrzymywali się przy piłce i kontrolowali praktycznie wszystkie strefy boiska.

W 34 minucie po rzucie rożnym i błędzie Jana Bednarka, piłkę do siatki skierował Andre Silva.

W pierwszej połowie Polacy tylko raz zagrozili bramce gospodarzy. Po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego pojedynek główkowy wygrał Tomasz Kędziora, jednak piłka trafiła w poprzeczkę.

Druga połowa pozwoliła choć przez chwilę przypomnieć sobie emocje z dobrych meczów biało-czerwonych. W kilku akcjach podopiecznym Brzęczka udało się zagrozić bramce Beto.

W 63 minucie spotkania po akcji indywidualnej Milika sędzia wskazał na 11 metr. Faul zakończył się nie tylko rzutem karnym, ale także czerwoną kartką.

Do piłki podszedł sam napastnik Napoli i to celnym strzałem pokonał bramkarza Portugalii.

Kolejne minuty to akcje rwane z obydwu stron. Polacy starali się zaskoczyć przeciwników z kontr ataków, jednak próby najczęściej kończyły się niecelnym bądź zablokowanym strzałem.

Wynik remisowy, patrząc na poprzednie spotkania reprezentacji i fatalny styl prezentowany przez naszych zawodników, można określić niewątpliwie jako sukces.

Przed Jerzym Brzęczkiem jednak nadal wiele pytań na które szybko trzeba znaleźć odpowiedź.