Szwedzi nie lubią, kiedy nazywa się ich kraj „światową stolica gwałtów”. Ale liczby nie kłamią. Dramatyczny wzrost przestępstw seksualnych w ostatnich latach

fot. Pixabay
fot. Pixabay

Odsetek osób, które doświadczyły w Szwecji przestępstw seksualnych wzrósł w kilka lat niemal dwukrotnie. Ofiarami padają coraz częściej nie tylko kobiety.

Raport National Security Survey przygotowany przez Szwedzką Radę ds. Zapobiegania Przestępczości (Brå) pokazuje, jak potężnie wzrosła ilość przestępstw seksualnych w ciągu zaledwie kilku lat. Ich ofiarami padają głównie kobiety, ale nie tylko.

W 2006 roku 2,5 proc. kobiet i 0,4 proc. mężczyzn zgłosiło, że padło ofiarą przestępstwa seksualnego. W kolejnych latach współczynniki te były na podobnym poziomie.

Przełom nastąpił w 2013 roku, kiedy rozpoczął się wyraźny wzrost tego typu przestępstw. Obecnie 10,7 kobiet i 1,6 proc. mężczyzn deklaruje, że padło ofiarą przemocy seksualnej. Szczególny wzrost miał miejsce w latach 2015-2017, kiedy to liczba kobiet, które padły ofiarą przestępstw seksualnych niemalże podwoiła się do obecnego poziomu z liczby 5,8 proc.

Akurat tak się „przypadkowo” składa, że w tych latach odnotowano także największy napływ imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu do Szwecji.

Należy pamiętać, że przestępstwo seksualne jest kategorią, która obejmuje szeroki zakres przestępstw. Wszystko od łagodnych incydentów takich, jak obraźliwe komentarze seksualne po bardzo poważne, jak gwałt – powiedziała Maria Söderström, członek komisji eksperckiej Brå.

Co ciekawe, Szwedzi najbardziej obawiają się… włamania. Jako największą obawę włamanie podało 28 proc. Szwedów. 20 proc. kobiet oraz 2 proc. mężczyzn obawia się bycia zgwałconym i napadniętym.

Źródło: voiceofeurope.com

16 KOMENTARZE

  • A Francuzi mają powiedzonko – „kłopoty, to okazja w przebraniu”! Dlatego tak im dobrze z muslimami.

 1. Papież Benedykt xvi skazany na 25 lat !!!! httXp://www.himavanti.org/pl/c/artykularnia/papiez-benedykt-xvi-skazany-na-25-lat-pozbawienia-wolnosci (bez x)

  W dokumencie opisano trzy przestępstwa przeciwko ludzkości, za które dr Joseph Ratzinger, jako były kardynał, a obecnie papież jest odpowiedzialny karnie i ścigany dożywotnio, bez przedawnienia z mocy Prawa Międzynarodowego.

  1. Utrzymywanie i kierowanie ogólnoświatowym totalitarnym, przymusowym reżimem, który uciska swoich członków za pomocą gróźb budzących strach i szkodzących zdrowiu.

  2. Utrzymywanie siejącego śmierć zakazu używania prezerwatyw także wtedy, kiedy istnieje zagrożenie zakażeniem HIV/AIDS.

  3. Utworzenie i utrzymywanie ogólnoświatowego systemu tuszowania i ułatwiania przestępstw seksualnych przez księży katolickich, co jest pożywką dla coraz to nowych przestępstw.

  4. Odpowiedzialność za ludobójstwo indiańskich, niechrześcijańskich dzieci w Kanadzie.

   • „Kozorro” – że też cię nie zwyzywali od psa sołtysa! Najwidoczniej tym ruskim trollom daleko do mentalności Polaka. Masz PLUSa.

  • żeby ktoś nie musiał szukać

   The International Tribunal into Crimes of Church and State or ITCCS (allegedly est. on June 15, 2010)[1] is a one-man blog that pretends to be a tribunal established to enforce common law

   To ta organizacja „skazała” Benedykta, innymi słowy bzdura na kółkach i spam.

 2. No to grubo. Sądziłem, że RPA jest na pierwszym miejscu. A ty proszę, jakie cuda za morzem…

 3. To nie jest tak, że ktoś im przystawia pistolet do głowy. Oni sami do tego rozkładu doprowadzają DEMOKRATYCZNIE. Bo demokracja to, wbrew temu co mówi słynny tekst Churchilla, zresztą wroga Polski, nie jest najpiękniejszy system. Jest alternatywa.

 4. Lewica nienawidzi Katolicyzmu, uważając to za ciemnotę. A islam jest dużo gorszy i go kocha.

  • Wcale nie uważa za ciemnotę, bo wtedy tylko by ignorowali a przecież zaciekle zwalczają. Mówią jedno, myślą co innego.

 5. Szwecja – państwo teoretyczne. Obecnie skolonizowane przez dzikie małpy.

 6. Nie będzie inaczej skoro Szwecja jest dzikim krajem rządzonym przez lewackich zwyrodnialców.

Comments are closed.