Kolejny absurd władzy! Sklepy nie będą mogły pracować w niedzielę jako placówki pocztowe

Sklep Żabka. / Foto: Facebook
Sklep Żabka. / Foto: Facebook

Nowelizacja ustawy o zakazie handlu w niedzielę i święta ma m.in. spowodować, że sklepy nie będą mogły udawać placówek pocztowych – powiedział poseł PiS Janusz Śniadek. We wtorek posłowie PiS wnieśli projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta.

„Projekt nowelizacji ma spowodować, żeby sklepy Żabki nie mogły udawać placówki pocztowej” – powiedział PAP poseł PiS Janusz Śniadek, który jest przedstawicielem wnioskodawców. W obowiązującej ustawie o zakazie handlu w niedziele i święta jednym z wyjątków, które nie są objęte zakazem, są placówki pocztowe.

Śniadek podał, że kolejna poprawka ma spowodować, że sprzedawać w dni wolne od handlu będzie mógł nie tylko właściciel i ale także jego rodzina.

Jak zaznaczył poseł, projekt wprowadza także kilka poprawek uszczegóławiających dotychczasowe definicje.

Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta oraz niektóre inne dni nie jest jeszcze dostępny w wersji elektronicznej, nie nadano mu także numeru druku.

Zgodnie z ustawą, która weszła w życie 1 marca br., handel w niedziele jest dozwolony jedynie w pierwszą i ostatnią niedzielę każdego miesiąca 2018 roku (z wyjątkami). Od 1 stycznia 2019 roku przepisy ustawy ograniczającej handel w niedziele będą zaostrzone – handel będzie dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu – ostatnią.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, placówkach pocztowych. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności.

Źródło: PAP

19 KOMENTARZE

  • nie sklepy tylko żabka, zagraniczny koncern śmieje się polskim przepisom w twarz

  • ..aby ominąć absurdalne przepisy, podobnie jak jest z tym lesingiem samochodów, nie można kupić i odliczyć swojego samochodu, tylko wypożyczyć, odliczyć w koszta i wykupić.
   Dinp ma stawiać dystrybutory z paliwem przy sklepach.

 1. Jestem zawziętym przeciwnikiem handlu w niedziele, natomiast w pozostałe dni powinno się sprzedawać nawet kokę i heroinę. Koło d..y mi to lata. To powinien być wolny kraj. I chociaż heroiny na pewno bym nie wstrzyknął, to powinna być legalna. Wtenczas jej cena by ogromnie spadła i nie byłoby mafii.

  • Skoro to ma być wolny kraj, nie można ludziom zabronić handlu w niedzielę. Gdyby w pozostałe dni tygodnia uzywkiwano wystarczający zarobek, w niedzielę nikt by pracować nie musiał. Ani innych do pracy nie ganiał. Im więcej socjalizmu, tym więcej czasu pracy potrzeba na wygenerowanie wystarczających zysków.

   • „Wolny kraj” z PiS-em? Poje.bało cie? Poczekaj aż wróci twój ryży idol – wtedy będziesz miał wolność i wszystko czego zapragniesz. Tymczasem niech ci wystarczy twój I sra el.

   • Gdyby to był wolny kraj, to ludziom nie należałoby zabraniać dnia wolnego w niedzielę. Jak założysz rodzinę, to zrozumiesz. Cwaniaczkom na utrzymaniu rodziców, życie wydaje się innym niż jest w rzeczywistości.

    • Gdyby to był wolny kraj, ludzie mieliby wybór czy chcą pracować w niedzielę, czy nie i żadne konsekwencje ze strony pracodawcy nie mogłyby ich spotkać

     • Gdyby to był wolny kraj to ludzie żeby sie utrzymać przy życiu nie musieliby pracować w niedziele.
      Ty bananie zobacz jak jest w twoim zaprzyjaźnionym wolnym kraju czyli w Reichu i w twoim rodzinnym też wolnym czyli w Izraelu.

   • Gdyby to był wolny kraj to Polacy nie charowali by najciezej w europie i gowno z tego mieli

 2. Sposów na legalny handel każdego sklepu jest banalnie prosty: wystarczy w jakimś kącie uruchomić ajencję synagogi. I nich się któś odważy zabronić przychodzić tam bardzo wiernym w niedziele.
  Nowelizacja ustawy w podskokach, że w takich sklepach handlować nie tylko można ale nawet trzeba. Tylko w takich. Inne zamknąć.

 3. W końcu właściciele będą mogli swoje nieroby (rodzine) czegoś nauczyć

Comments are closed.