Michalkiewicz ostro o Wałęsie! „Gdybym nie wiedział, że przed sądem zeznaje były Prezydent, to bym pomyślał, że to jakiś kretyn mówi”

Lech Wałęsa oraz Stanisław Michalkiewicz. / fot. Wikipedia / YouTube/wPolsce
Lech Wałęsa oraz Stanisław Michalkiewicz. / fot. Wikipedia / YouTube/wPolsce

Na antenie telewizji wPolsce Stanisław Michalkiewicz mówił o sądowej potyczce Jarosława Kaczyńskiego i Lecha Wałęsy. Prowadzący program Ryszard Makowski stwierdził, że Kaczyński wyraźnie górował. Nie jest to wielka sztuka – uważa publicysta „Najwyższego Czasu!”.

Każda rozmowa z Lechem Wałęsą obfituje w niezamierzone efekty komiczne. Gdybym nie wiedział, że przed sądem zeznaje były Prezydent, laureat pokojowej Nagrody Nobla, członek grupy mędrców Europy, i tylko słuchał to bym pomyślał, że to jakiś kretyn mówi – powiedział. I szybko dodał: ale to nie kretyn, tylko Prezydent naszego nieszczęśliwego kraju.

Michalkiewicz odniósł się też do wymiany zdań między Wałęsą a Kaczyńskim, kiedy jeden przypominał drugiemu, że zrobił go ministrem, a drugi odpierał, że pierwszego zrobił prezydentem. To akurat prawda, ale nie jestem pewien czy jest to tytuł do chwały, że prezes Kaczyński nastręczył Polakom Wałęsę na Prezydenta. Powinien się raczej wytłumaczyć niż szczycić tym – mówił publicysta.

Lech Wałęsa został wykreowany przez zdolnych propagandystów, którzy prawie że mu drugą osobowość mu tam przyprawili. Najciekawsze jest to, że on uwierzył w tę legendę i zaczyna traktować to wszystko na serio. Zupełnie nie ma dystansu do swojej osoby – podkreślał.

32 KOMENTARZE

  • „Michalkiewicz ostro o Wałęsie! „Gdybym nie wiedział, że przed sądem zeznaje były Prezydent, to bym pomyślał, że to jakiś kretyn mówi””

   Szanowny Panie Michalkiewicz,
   A czy jedno przeszkadza drugiemu?

   • A kolega nie zrozumiał zdaje się. Więc tłumaczę jak nalezy czytać: prezydentem naszego kraju (nieszczęśliwego) został kretyn. Takich rzeczy nie mowi się wprost. Takie prawne zawiłości. Pozdrawiam

 1. Faktem jest, że Lech Wałęsa zmiażdżył Jarosława jak walec kaczkę. To jednak inna liga, kto raz był prezydentem, ten zawsze zachowuje majestat.

  • Prezydent i majestat? To prowokacja czy niewiedzana temat przymiotu li tylko monarchów?

  • Prowokacja się udała, dzięki niej wyszło szydło z worka. Zaprawdę nie spodziewałem się, że jest aż tylu zwolenników Kaczyńskiego i PIS-u na tym forum.
   Stąd jasne jest dlaczego prawica nie ma szans w wyborach, skoro jest tylu zaprzysięgłych i zawziętych zwolenników kaczystanu. Szczególnie na forum z założenia wolnościowym. Cóż trzeba się pogodzić z ponurą rzeczywistością.
   Pewnie będzie musiało zmienić się co najmniej jedno pokolenie aby nastąpiła jakakolwiek szansa na zmiany.
   Do b2b pomyliłeś tekst komentarza z nickiem, takim ludziom to się zdarza.

  • Jak elektryk idiota , może zmiażdżyć człowieka po studiach z wielką klasą chaaa …

   • Z tą wielką klasą to trochę przesadziłeś. Po efektach działań pana naczelnika widać totalną degrengoladę państwa.
    Najpierw uchwalamy ustawę dotyczącą sądownictwa, blokowana przez PAD wybranego przez naczelnika.
    Dalej tworzymy przez rok nowelizację ustawy o IPN, uchwalamy ją, potem w ekspresowym tempie odkręcamy wszystko w ciągu jednego dnia , no bo nam kazano!
    Tworzymy ustawę o sklepach wielkopowierzchniowych i stopujemy ją , no bo Unia nam zabrania.
    Wprowadzamy reformę sądownictwa, zwalniamy panią Gersdorf i w try miga po pogrożeniu paluszkiem przez Unię przywracamy ją na stanowisko.
    Stany Zjednoczone uchwalają akt 447 , w Polsce cisza. Na zapytanie posła Winnickiego odpowiedź , „nic się nie stało”, a po cichu już gromadzimy 300 mld $ na spłatę roszczeń.
    To nie wszystkie osiągnięcia „geniusz” z PIS-u, to jest jak słynny Greg Zorba aby na koniec powiedzieć „jaka fajna katastrofa”.

    Dla jasności nie jestem zwolennikiem totalnej opozycji i KO.
    Reasumując całe to towarzystwo okrągłostołowe i ich następcy to jedno wielkie bagno.

    • a jest jakaś alternatywa do POPIS -u ? Na Korwina nie ma sensu głosować , zmarnowany głos , facet jest zupełnie nie medialny a do tego zbyt bezpośredni .Kukiz 15 ? Zlepek dziwnych ludzi którzy od wielu lat krzyczą tylko i wyłącznie o jowach . Nie ma na kogo głosować w tym kraju .

     • „Na Korwina nie ma sensu głosować , zmarnowany głos , facet jest zupełnie nie medialny a do tego zbyt bezpośredni” – pomyślało miliony osób i dlatego Korwin jest pod progiem ;) Nie pytaj ludzi w internecie na kogo masz głosować. Pytasz o alternatywę i ta alternatywa jest. Jeżeli pasuje Ci program Wolności to nie patrz na to jaki jest JKM i głosuj na nich nawet jak mają się nie dostać do sejmu. Wolność to nie tylko JKM a wiele wiele innym osób które budują to środowisko. Nawet jak się nie dostaną do sejmu to będziesz mieć czyste sumienie ze byłeś głosować i że nie zagłosowałeś na POPiS :) ja zawsze po jakichkolwiek wyborach, gdy słyszę pytanie „na kogo głosowałeś” to mówię, że na prawice i każdy myśli ze na PiS, a wtedy dodaję że nie na PiS tylko na prawice :D

  • A kto jest odmozdzonym KODomita i POpaprancem takim debilem pozostanie.Wiejski tepy ciolek Bolek – prezydentem-moglo to sie wydarzyc w takim panstwie jak w opisie Bartlomieja Sienkiewicza….ch…..i kamieni kupa.O przepraszam jest jeszcze Wenezula ,oni maja motorniczego Maduro.Ten przynajmniej nie byl kapusiem .

 2. Wałesa w sądzie wyłożył się przed polakami jak śledź na patelni .
  Cały naród polski widział jak zakłamany jest to człowiek .

 3. W odludnej wiosce zabitej dechami
  żył sobie kmiot pomiędzy kmiotami.
  Zrobiła ubecja personę z imć kmiota,
  kmiot nie protestował, bo to wał, idiota.
  Ma się za męża stanu, rozpycha go buta.
  Jest mężem, to prawda, a żona Danuta.

  • Ale od Gdańska to się proszę odczepić. Nie jesteśmy żadną wioską i gorąco przepraszamy za pana L.W.

   • Spokojnie, autor nie obraża Gdańska, niepotrzebnie się unosisz. Lech „Bolek” Wałęsa urodził się 29 września 1943 w Popowie..
    Papowo Biskupie (niem. Bischöflich Papau) – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie chełmińskim, w gminie Papowo Biskupie na brzegu Jeziora Papowskiego.
    A za L.W. nie musisz przepraszać.

 4. Waleza zawsze byl kretynem prowadzonym przez Wsi. Ktore uzylo go do przechwycenia majatku narodowego

 5. Zaczynam współczuć Bolkowi. To już o chorobę psychiczną zakrawa.

 6. Michalkiewicz, Michalkiewicz… zaraz zaraz.
  Czy to nie ten, który powiedział, że wykorzystywanie przez księży to nie problem, skoro można potem zarobić więcej, niż prostytutka?

Comments are closed.