Państwo z dykty i paździerzu. Ambasador USA ostrzegła posłów PiS. Teraz prokuratura wycofuje się z działań przeciwko TVN

Zbigniew Ziobro i Georgette Mosbacher. / fot. PAP/Twitter
Zbigniew Ziobro i Georgette Mosbacher. / fot. PAP/Twitter

Czy kolejny tajemniczy telefon, tym razem z Ambasady USA stał za decyzją Prokuratury Krajowej, na czele której stoi polityk – Zbigniew Ziobro. Prokuratura postanowiła wycofać się z decyzji o postawieniu zarzutów operatorowi TVN w sprawie propagowania nazizmu.

Polska po raz kolejny dość boleśnie „wstaje z kolan”. Na początku roku politycy Prawa i Sprawiedliwości wycofywali się po wizycie w Mosadzie z nowelizacji ustawy o IPN, teraz po groźbach Ambasador USA Georgette Mosbacher wycofują się z karania operatora TVN. W ostatnim czasie nastąpiło jeszcze wycofanie ze zmian w sądownictwie.

Widać że amerykanie w ręce których przeszedł TVN potrafią bronić swoich interesów. Z kolei państwo Polskie po raz kolejny, niezależnie od negatywnej oceny ustawy o IPN i karania za poglądy, dość boleśnie wstaje z kolan. W czwartek wieczorem Morsbacher odwiedziła Polski Sejm, a dziś mamy zmianę decyzji prokuratury.

Co mówiła w Sejmie Ambasador USA? Przestrzegała ona przed repolonizacją mediów, którą określiła jako wolność mediów. I demokraci i republikanie bardzo chętnie pomagają Polsce, bo wiedzą, że Polska jest bardzo ważnym sojusznikiem. Ale, to się może wszystko posypać, jeśli chodzi o wolność prasy, to tu wszystko jest czarno-białe w USA – groziła Morsbacher.

Dzisiaj przyszła do nas decyzja, że Prokuratura Krajowa wycofała się ze stawiania zarzutów operatorowi TVN. Prokuratura Krajowa stwierdziła, że stawianie zarzutów jest przedwczesne, który wykonywał gesty hitlerowskiego pozdrowienia.

Zbadanie obu kwestii przez tę samą prokuraturę jest istotne z punktu widzenia celu śledztwa. Ma służyć pogłębionej analizie i wyjaśnić, czy doszło do przestępstwa podżegania do propagowania nazizmu oraz kto ewentualnie je popełnił, przekazując organizatorów spotkania pieniądze. Jednocześnie ma służyć ustaleniu rzeczywistej roli stacji TVN w tym zdarzeniu – czytamy w komunikacie PK.

26 KOMENTARZE

 1. Kali heilwoać- Dobrze
  Ktoś inny heilować- zrzut demokracji z samolotów wuja sama… (specjalnie z małej)

  • „Zdaje się, że Mosbacher”
   Co to znaczy „zdaje się?”
   Mnie się zdaje,że wy tu manipulujecie ala Korwin Mikke.Albo wiecie,że dzwoniła,albo nie.

 2. Czyli naziści z TVNazi mogą legalnie organizować w Polsce urodziny lewaka Hitlera i propagować zbrodniczy lewacki system narodowo socjalistyczny?

 3. Ludzie nie bądźcie śmieszni. Ziobro NIC nie robi w sprawie tajnych wiezień CIA w Polin, tak więc jak taki członio może podnieść łapę na cokolwiek związanego z USraelem? Polin za pisuarów to tylko wasal i sługus Usraela, maja wykonywać rozkazy, więc nie wiem czym się ekscytujecie.

  • Wszystko co robi to groźne miny na potrzeby 6 mln matołowatych wyborców PiS. A i bierze pensję co miesiąc.

 4. No i słusznie bo jak można szykanować stację należącą do korporacji,której współwłaścicielem jest pochodzący podobno z Warszawy David Zaslav?… Fiu ,fiu… A może z samego Żoliborza?

 5. To jest kolejny dowód na współdziałanie rządu USA z Rosja i Niemcami w Europie środkowej .Ta współpraca polega na sprzedaniu nas po raz czwarty od 1918 roku. Pierwszy raz w 1920 roku mieliśmy byc łatwym łupem dla Bolszewików. Drugi raz w 1945 roku w Jałcie USA sprzedały nas Stalinowi . Nastepnie w 1989 roku rząd USA sprzedał nas konsorcjum niemiecko-rosyjskiemu. Teraz ponownie rząd USA po paroletnim resecie i zagwarantowaniu sobie obrabowania nas z 300 miliardów dolarów sprzedaje nas na powrót Rosjanom i Niemcom

  • Dokładnie tak jest…ale Polactwo tego nie wie a nawet nie chce tego wiedzieć.

 6. Trump to jednak wróg polski, bo przysłał takie coś, ta baba do drugi jakub berman!!!!

  • Tramp to zydowska ci pa. Sami musimy się bronić przed terrorystami z zydo/bolszewii

  • Trump wie tyle ile mu powiedzą doradcy a wystarczyloby sie odniesc ze jest to walka z fake news na pewno by zrozumial sam mial do czynienia z nieuczciwoscia mediow w USA.

 7. Nie jest zadaniem ambasadora (jakiegokolwiek kraju) akredytowanego przez rzad wtracanie sie w wewnetrzne sprawy Polski.Nie jest rownierz dopuszczalne popieranie zadnej partii politycznej w kraju w ktorym sie jest akredytowanym.A co mediow – przytocze tu przyklad incydentu w Bialym Domu sprzed kilku dni podczas konferencji prasowej.

 8. to jest az nie do pomyslenia jak zalosnym qrwom polacy dali sobie wejsc na garba, elita narodu u wladzy

 9. To nawet min. Ziobro podkulił ogon ? To on wielki tchórz…a udaje takiego stanowczego twardziela…

 10. No proszę, nczas wprowadził cenzurę, a debata wolnościowa taka piękna była
  Taka wasza wolność jak i polska suwerenność

 11. ciekawe co na ten nius powie ta pisiorska czosnkowo-koszerna świnia tzw. ‚ojciec’.
  on zapewne smyra swoim pisiorem balbine kalksztajna, więc wszystko będzie seksi.

 12. Na pohybel wrogom Polski ! WELE NAS TU ! Kłymacie warchoły, ale wasz czas dobiega końca..

Comments are closed.