Biało za oknem na Boże Narodzenie? Zapomnijcie! Synoptycy i jasnowidz Jackowski są zgodni co do prognozy na święta

Długoterminowa prognoza pogody na AccuWeather nadal pokrywa się z przewidywaniami jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego. Synoptycy zapowiadają, że w grudniu nie ma co liczyć na opady śniegu w Polsce.

Początek grudnia będzie chłodny, ale słoneczny i bez opadów śniegu. Podobnie będzie również w Święta Bożego Narodzenia. Temperatura przewidywana jest na poziomie -1 lub -2 stopni Celsjusza. Potem temperatura minimalnie wzrośnie, by na Nowy Rok dojść do 1 stopnia na plusie. Imprezy będą odbywać się w deszczowym klimacie.

W styczniu również nie będzie raczej śniegu. Będzie za to zimno i deszczowo, o poranku możemy natknąć się na gołoledź. Temperatura w ciągu dnia wahać się będzie między 0 a 5 stopni Celsjusza. Z kolei w nocy spaść może nawet do minus 9 stopni.

Śnieg pojawi się w większych ilościach w ostatnim tygodniu stycznia. Ale nie będzie to trwało zbyt długo.

Już w lutym śnieg ma znowu zniknąć. Po pierwszym tygodniu ma się ponownie pojawić słoneczna aura. W drugim tygodniu miesiąca temperatura może wzrosnąć nawet do 8 stopni Celsjusza!

Stety lub nie, długoterminowa prognoza pogody jest obarczona dużym marginesem błędu i może się mylić. Dlatego warto co jakiś czas sprawdzić, czy w najbliższym czasie nie pojawi się jednak zapowiedź opadu białego puchu.

Źródło: gazeta.pl

Comments are closed.