Lewandowski jak karabin maszynowy! Dwa gole w meczu z Benficą. Oba główką!

Robert Lewandowski strzela pierwszego gola w meczu LM z Benficą. Fot. PAP

Robert Lewandowski zdobył drugiego gola dla Bayernu w Monachium w meczu piłkarskiej Ligi Mistrzów z Benficą Lizbona. Było to jego 51. w karierze trafienie w tych rozgrywkach, a szóste w tym sezonie. Po bramce Polaka w 51. minucie gospodarze prowadzą 4:1.

30-letni Lewandowski dwukrotnie trafił do siatki głową, dwa razy po dośrodkowaniu Joshuy Kimmicha (wcześniej w 36. minucie). Dwa gole dla gospodarzy zdobył też Holender Arjen Robben, a bramkę dla gości uzyskał tuż po przerwie Gedson Fernandes.

Z dorobkiem 51 goli Polak jest szósty w klasyfikacji wszech czasów tych rozgrywek. We wtorek wyprzedził Francuza Thierry’ego Henry’ego (50). Do piątego Holendra Ruuda van Nistelrooya brakuje mu pięciu bramek. Liderem jest Portugalczyk Cristiano Ronaldo – 121 trafień.

W razie zwycięstwa Bayern zapewni sobie awans do 1/8 finału Champions League.(PAP)