Wpuszczają do Polski tysiące imigrantów. Czy wolnościowcy mogą być przeciwni napływowi przybyszów?

Statua wolności - zdjęcie ilustracyjne. / fot. pixabay.com
Statua wolności - zdjęcie ilustracyjne. / fot. pixabay.com

Wielu wolnościowców wyznaje podejście, jakoby jakikolwiek sprzeciw wobec imigracji był postawą anty-imigracyjną. W końcu każdy ma prawo podróżować, wolność przemieszczania się to jedna z podstawowych wolności – grzmią. Z drugiej strony pojawiają się narodowcy i narodowi liberałowie, którzy mówią, że masowy napływ imigracji stanowi dla nas fundamentalne zagrożenie. Kto ma rację i czy wolnościowcy mogą być przeciw imigracji?

Na początku należy podkreślić, że swobodny przepływ osób stanowi ważną wartość – nie można więc krytykować go pryncypialnie. Imigracja może wzmocnić funkcjonujące już społeczeństwo, w normalnych warunkach przemieszczają się bowiem ci, którzy mają już jakieś zasoby i/lub perspektywy w innym kraju. Drugą grupę stanowią osoby wykonujące prace, której nikt inny nie chce – ta grupa również jest cenna.

Wobec obecnej imigracji wolnościowcy powinni być jednak przeciwni, a przemawia za tym kilka argumentów, choć każdy jeden byłby sam wystarczający do wyrażenia sprzeciwu.

(1) Po pierwsze obecna imigracja nie jest w pełni dobrowolna, a spowodowana także działaniami rządu, a do tych wolnościowiec zawsze powinien podchodzić nieufnie. Można tu wskazać międzynarodowe pakty jak te ONZ, których na szczęście Polska jeszcze nie podpisała (ale może się to zmienić już w grudniu!), do tego dochodzą działania konsulatów i urzędu migracyjnego w kraju, które wręcz zachęcają i ułatwiają imigrację.

(2) Po drugie przybycie do kraju dużej ilości osób może ograniczać wolność osób, które już się tutaj znajdują. Mowa tu przede wszystkim o wolności ekonomicznej – tajemnicą poliszynela jest, że wielu imigrantów zmierza do bogatych jeszcze państw Europy Zachodniej i do Skandynawii, by korzystać z rozbudowanych systemów rozdawnictwa. Przejawiać to się może także poprzez próby wprowadzania swojego prawa, np. szariatu.

(3) Po trzecie fakt, że do Polski przybywają tabuny imigrantów, którzy znajdują pracę i opłaca im się tu pracować spowodowane jest tym, że kilka milionów Polaków zostało wcześniej wypchniętych z kraju przez potworną biurokrację i grabież w postaci wysokich podatków. Niestety trend wyjazdu Polaków za granicę utrzymuje się w ostatnich trzech latach, o rosnącym fiskalizmie lepiej w ogóle nie wspominać.

(4) Po czwarte w normalnych warunkach imigracja przepływa w sposób niezaburzający funkcjonowania społeczeństwa. Obecnie mamy do czynienia w Unii Europejskiej z tzw. kryzysem migracyjnym. Imigracja może stanowić wartość, jednak nigdy w przypadku gdy jest masowa. To m.in. jej masowość powoduje, że nie może dojść do asymilacji i wzbogacenia społeczeństwa.

Wolnościowcy powinni więc w mojej ocenie krytykować obecną imigrację do Polski, jednak nie atakując swobodnego przepływu osób jako takiego, gdyż ten jest czymś pozytywnym. Wskazywać można jednak przede wszystkim na fakt, że nie jest to zjawisko w pełni dobrowolne, w promowanie migracji zaangażowany jest bowiem rząd, który chce w ten sposób zapełnić lukę po wyjeżdżających na Zachód Polakach.

nczas.com

11 KOMENTARZE

 1. Ten rząd sam w sobie jest od dawna instytucjonalną luką, jedyne co realizuje morawiecki wraz z swoimi ministrami to dalsze upokorzanie Polski i Polaków, mieliśmy wstać z kolan a oni sprawili że przed wszystkimi zaczęliśmy się czołgać. Jedyną endencją wzrostową w tym kraju jest regularne podnoszenie i wymyślanie podatków na wszystko .

 2. Czy ja dobrze rozumiem, że niektórzy tzw wolnościowcy nie mają nic przeciwko temu, że by do Polski wjechało np 100 mln murzynów, gdy będą mieli na to ochotę? Wyglądałoby na to, ze „wolnościowiec” ortodoks to taki sam obłąkaniec jak bolszewik.

  • Pod warunkiem ze obywatele Polscy będą mieli prawo do posiadania broni, będzie obowiązywała Kara Śmierci dla bandytów i zero socjalu. Nie wiem czy wtedy jakikolwiek dziki zdecydowałby na zamieszkanie w tak surowym otoczeniu.

 3. Według wolnościowców prawo do wolności ma tylko biały aryjczyk płci męskiej orientacji heteroseksualnej a reszta to podludzie.

 4. LIST AMBASADORESSY MOSBACHER:

  Szanowny Ministrze Moraweicki [błąd w nazwisku jak w oryginale – red.]:

  Piszę do Pana, żeby wyrazić głębokie zaniepokojenie ostatnimi oskarżeniami jakie członkowie polskiego rządu wysunęli przeciw dziennikarzom oraz kierownictwu TVN oraz Discovery w związku z reportażem śledczym Superwizjera ze stycznia 2018 roku o działalności neonazistów w Polsce.

  Jak być może Pan zauważył, minister Joachim Brudzinski oraz członek partii Prawo i Sprawiedliwości publicznie oskarżyli (przez Twitter) TVN o zainscenizowanie urodzin Adolfa Hitlera przedstawionych w materiale.

  To zdumiewające, żeby te osoby publiczne atakowały dziennikarzy za wypełnianie ich misji niezależnych mediów w warunkach tak rozwijającej się polskiej demokracji. Jak rozumiem polskie organa ścigania tuż po publikacji materiału uruchomiły odpowiednie działania przeciw grupie ekstremistów, którzy zorganizowali wspomniane wydarzenie.

  Jest tym bardziej zaskakujące, że członkowie rządu wydają się teraz bardziej zainteresowani w podważaniu motywów dziennikarzy oraz rzekomych powiązaniach TVN z ekstremizmem.

  Rząd Stanów Zjednoczonych stoi zdecydowanie z Polską i całym światem w walce z nienawiścią i ekstremizmem popieranym przez jednostki i grupy gloryfikujące Hitlera i nazistów. Jednocześnie doceniamy liczne poświęcenia jakich Polacy dokonali w czasie II wojny światowej. Jest równie ważne, żeby patrząc w przyszłość, Stany Zjednoczone oraz Polska ustaliły, że wspólnie wspierają wolność mediów i wolność słowa, kamienie węgielne demokracji.

  Mam nadzieję, że członkowie Pana rządu powstrzymają się od ataków, nie mówiąc o stawianiu zarzutów, wobec niezależnych dziennikarzy, którzy działają w imieniu interesu publicznego i wzmacniają nasze społeczeństwa.

  Z poważaniem,

  Georgette Mosbacher

  Do wiadomości:
  Prezydent Andrzej Duda,
  Minister Brudzińksi [błąd w nazwisku jak w oryginale – red.], Minister Spraw Wewnętrznych

  [Dopisek odręczny]:
  Musimy znaleźć rozwiązanie. To blokuje naprawdę ważne rzeczy.

  KOMENTARZ: Zwrócenie się do premiera Morawieckiego jako „ministra”, literówka w nazwisku, odręczny dopisek do listu, wprost wyartykułowane żądanie, że nie można krytykować stacji TVN, przesłanie pisma do „Ministra Brudzińskiego” (bez imienia) z „Ministry of Interior” (?). Co to ma być? — napisał na Twitterze Marcin Makowski.

  • Detoks po botoksie

   Georgette Mosbacher ambasadoressa
   Nie zna, co w finansach może znaczyć bessa!
   Po to kilka razy za mąż wychodziła
   I się rozwodziła, by w biedzie nie żyła…
   Dawniej piękna, młoda. Teraz jest… bogata.
   Alimenty płacą eksmężowie. Strata
   Dla nich, a zysk dla niej! (Ci milionerowie
   Dzisiaj się stukają każdy po swej głowie.)

   Ale choć bogata jest teraz Żorżeta,
   To, jako kobieta, wie: uroda nie ta!
   Przepływ środków dalej więc przebiegać musi.
   Chirurgów plastycznych też gotówka kusi.
   Operacje, botoks, botoks, operacje…
   W Polsce wszystko taniej. Trzeba w Polsce stację
   Urody uczynić… Nie schudnie jej kiesa,
   Gdy z niej będzie w Polsce ambasadoressa!

   Może nawet przybyć Żorżecie gotówki,
   Gdy zasilą kiesę Mosbacher Żydówki.
   Lecz trzeba Geschäftu żydowskiego bronić!
   Pisać do premiera, czy lepiej zadzwonić?
   Pismo jest dowodem zaangażowania.
   Żorżeta więc pisze… To pismo odsłania
   Nowy problem: botoks propagował rok się,
   I mózg jej wygładził… Detoks po botoksie!

 5. TO NIE JEST IMIGRACJA ZAROBKOWA!

  TO SOCJALIZM SCIAGA NAJEMNIKÓW ŻEBY MORDOWALI LUDZI!

 6. Szwedzi na Madagaskar!

  O złym rasiźmie tyle wciąż się słyszy…
  Ba, powstał „Urząd do walki z przemocą
  Wobec islamek”. Szwecji budżet dyszy…
  Szczęściem jest pomysł (zanim znów wygrzmocą
  Jacyś „nieznani, opaleni Szwedzi”
  Biednych uchodźców), budżetu nie zbiedzi:

  Kolejny urząd… oraz naukowe
  Zbadanie: „czemu liczba gwałtów rośnie?”
  Kto rasistowskich myśli pełną głowę
  Ma, niech nie czuje się z nimi radośnie!
  Od słów do czynów antyrasitowsko
  Przejdzie rząd Szwecji, to jest jego troską!

  Wtedy zamknięte zostaną solaria.
  (Agresja łączy się z opalenizną,
  Jak z komarami łączy się malaria.)
  Gdy nie wystarczy tego, to z ojczyzną
  Niech się pożegna każdy Szwed, co bredzi…
  Na Madagaskar, rasistowscy Szwedzi!!!

  Głos z Madagaskaru

  Szwecjo, Ojczyzno moja! ty jesteś jak zdrowie;
  Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,
  Kto cię stracił. Dziś postęp twój w całym sposobie
  Widzę i opisuję, gdy za muła robię.

  O Ligo Kobiet świetna, która genderowy
  Rząd utworzyłaś ongiś! Ty, co gród portowy
  Göteborski otwarłaś przed islamskim ludem!
  A potem się na islam nawróciłaś cudem
  (Gdy od płaczącej matki pod Twoją opiekę
  Przez Jugendamt zabrany pod hidżab-plandekę,
  Zaraz musiałem pieszo do meczetu progu
  Iść i za nawrócenie podziękować Bogu),
  Tak nas powrócisz prochem na natury łono.
  Tymczasem weź nas, póki nas wciąż nie spalono,
  Do tych pagórków leśnych, do tych tundr zielonych,
  Szeroko nad Bałtykiem szarym rozciągnionych…

  http:

  //korwin-mikke.pl/artykuly/zobacz/usa_powinny_wziac_przyklad_ze_szwecji/173881

Comments are closed.