Plaga „penisów” wśród amerykańskich lotników wojskowych. Dymisja dowódcy eskadry bombowców strategicznych [VIDEO]

Amerykańscy piloci kreślą w powietrzu penisy. Foto: twitter/Aircraft Spots
Amerykańscy piloci kreślą w powietrzu penisy. Foto: twitter/Aircraft Spots

Wśród amerykańskich pilotów zapanowała moda na kreślenie „penisów” na niebie. Dowództwo walczy z tym zjawiskiem. Dla jednego z dowódców eskadry bombowców strategicznych B-52 „penismania” skończyła się dymisją.

Od pewnego czasu pośród amerykańskich pilotów zapanowała moda na rysowanie na niebie… penisów. Być może ma to związek z kręconą kolejną częścią słynnego filmu Top Gun. Główny bohater filmu – pilot U.S. Navy Maverick – popisał się właśnie takim wyczynem.

Amerykańscy piloci chcą najwyraźniej iść w jego ślady. Dodatkowego smaku nadaje rywalizacja między Air Force, a lotnictwem marynarki i lotnictwem korpusu U.S. Marines.

Pierwszy głośny incydent miał miejsce w listopadzie 2017 roku. Piloci Boeinga EA-18 Growler z bazy lotnictwa marynarki wojennej Whidbey Island w zachodniej części stanu Waszyngton narysowali na niebie za pomocą smug kondensacyjnych samolotu ślad przypominający męskie genitalia.

Dowództwo U.S. Navy zawiesiło pilotów i przeprosiło za incydent.

Wyczyn znalazł oczywiście swoich naśladowców. Okazało się, że podobny wzór wykreślili piloci U.S. Marines w locie treningowym samolotem T-34C. Ponieważ jest to samolot turbośmigłowy obrazek ukazał się po odczytaniu trasy przelotu samolotu niemal dokładnie rok później bowiem w październiku 2018.

U.S. Navy ponownie przeprosiło i zawiesiło pilotów.

Dużo mniej szczęścia miał dowódca 69 Eskadry Bombowców z Minot Air Force Base w Dakocie Północnej wyposażonej w bombowce B-52H. Podpułkownik pilot Paul Goossen został usunięty ze stanowiska dowódcy eskadry po tym, gdy okazało się, że screenshoty z komputerów nawigacyjnych, na których ustalane i zapamiętywane są trasy przelotów, pełne są wzorów przypominających penisy. Piloci poszczególnych maszyn robili sobie pamiątkowe zrzuty z ekranów.

Co gorsza o ile dwa pierwsze opisane incydenty miały miejsce w lotach szkoleniowych piloci z 69 Eskadry Bombowców kreślili je w trakcie lotów bojowych nad Irakiem i Syrią.

Dowództwo 5 Skrzydła Bombowców U.S. Air Force, w skład którego wchodzi 69 Eskadra, wszczęło śledztwo w tej sprawie. Jako powód utraty stanowiska przez podpułkownika Goossena podano utratę zaufania z powodu niemożności utrzymania profesjonalnego podejścia do służby w dowodzonej jednostce.

Źródło: Military.com

5 KOMENTARZE

  1. Gdzie tu brak profesjonalizmu! Przecież to jest od dawna stosowana, broń psychologiczna! Narysowanie na penisa stanowi informację dla wroga: „jestem lepszy od ciebie i ci dołożę!”. Warto sobie wyobrazić zapiski naszych potomnych o rozpoczęciu III Wojny Światowej, które będą się zaczynały tak:
    ” Dnia pamiętnego ukazał się na niebie wielki penis a następnie błysk silniejszy niż blask tysiąca słońc i pochłonął wszystko wokół. Spalił na proch wrogów naszych, ich matki, synów, żony oraz wszelkie dobra, które posiadali. I stał się pogrom tych, którzy nam urągali i okazał Wielki Wuj Sam potęgę swoją a ludzie spożywać poczęli: owce, leniwce, karpie , orangutany, płatki śniadaniowe, przetwory owocowe, słone paluszki, soczewicę i bób. I było wiele radości.” Tak będzie.

  2. Redaktorze Żurek – a jak tam pański penis?Rysujesz pan go w kompie, czy na papierze? Zajmij się pan zdefekowaniem mózgów Polaków, którym pseudo ekolodzy paskudzą w rzeczone organy. A jakoś brak protestów przeciw robieniu nas w penisa, że się tak muszę wyrazić.Albowiem co2 potęguje efektywność wzrostu roślin. Tych organizmów, które z ludzkimi zatruwają wiatry zachodnie – z przemysłu Dojczlandii. W Dojczlandii produkcja przemysłowa wrze, a sprzedaży dokonuje się w Polsce. A żeby „umoczyć” w Polsce jakąkolwiek samodzielność przemysłową narzuca się opłaty od co2. City of London dopiero połóży temu kres. Jak wiadomo wyjście UK z UE zaskutkuje blisko bilionem dolarów zysków, odebranych Londynowi, we Frankfurcie. Być może i z tego względu Trump tak podszczypuje Merkel.

  3. I mają rację, że zawieszają. Takie rysunki tworzą dorastające dzieci, a nie poważni dorośli ludzie, który dano do ręki uzbrojenie.

    • Czy aby nie powinno się uznać za okoliczność łagodzącą,fakt że sikali pod wiatr?

Comments are closed.