Protest rozlewa się po Europie. Żółte kamizelki już na ulicach Brukseli. Nadchodzi rewolucja w Europie? [VIDEO]

Policja atakuje żółte kamizelki w Brukseli/fot. Twitter Mehmet Solmaz
Policja atakuje żółte kamizelki w Brukseli/fot. Twitter Mehmet Solmaz

Żółte kamizelki weszły do kolejnego po Francji kraju. Teraz protestują w Brukseli i zablokowali kluczowy węzeł komunikacyjny żądając poddania się obecnego rządu do dymisji.

Mnóstwo ludzi w symbolizujących opór wobec wzrostu podatków za paliwo żółtych kamizelkach wyszło na ulice Brukseli w Belgii. Zachęciła ich siła protestów żółtych kamizelek we Francji, które od kilku dni walczą z uciskiem podatkowym pod berłem Macrona.

Protestujący zablokowali drogi stolicy Belgii w tym kluczowy węzeł komunikacyjny. Żądają, by obecny rząd tego kraju podał się do dymisji.

Policja zamknęła kilka ważnych dostępów tunelowych do centrum miasta. Wywołało to korki w mieście, ale pozwala uniknąć wielkiego korku w pobliżu żółtych kamizelek. Według mediów, rano było około 200 osób protestujących. Policja twierdzi, że nie otrzymała informacji o planowaniu manifestacji.

W bezpośredniej bliskości demonstrantów nie było policji ani armatek wodnych. Żółte kamizelki skandowali hasła przeciwko podwyższaniu cen paliwa oraz przeciwko koalicji rządzącej, która jest nadmiernym obciążeniem dla słabo opłacanych gospodarstw domowych.

Obecnie policja podjęła interwencję z użyciem armatek wodnych.

Protesty w Belgii przeciwko rosnącym cenom paliwa zostały zainspirowane przez żółte kamizelki we Francji. Tam działania prezydenta Macrona w kierunku podnoszenia cen tłumaczone były staraniami o zmniejszeniu emisji zanieczyszczeń oraz zmniejszeniu globalnego ocieplenia.

Źródło: reuters.com

20 KOMENTARZE

 1. Wygląda na to,ze BREXIT spowodował ,że ruszyła lawina. Procesu rozmontowania UE , eurokraci już nie powstrzymają. Ludzie mówią dość.

 2. Mam nadzieję, że ta unia (anty)europejska w końcu upadnie. Tak jak kiedyś ZSRR, tak teraz UE. Połączmy siły i rozwalmy ten chory twór, który jest wrogiem białej, chrześcijańskiej, europejskiej rasy.

  • Ala wilki jak ten Henry tutaj na przykład nieźle sobie żyją w UE kosztem ludzi których uważają za co najwyżej „odchody ludzkie”.

 3. zaraz, ale oni bez kredek i kwiatów?
  to co to za demonstracje
  nie znają się

 4. Czerwona swołocz tlucze się między sobą. Ciekawe czy mienszewicy będą górą?

 5. Strasznie drętwy jest ten macron – powinien zamknąć wszystkie elektrownie, radykalnie zlikwidowało by to zanieczyszczenia i emisję CO2.

 6. Na pałowanie żółtych kamizelek

  Raz Polakowi nawalił wóz.
  Cóż, kamizelkę ubierać mus.
  Paryż. Wóz stoi. Polaka pech!
  Bo policjantów w pobliżu trzech…

  Gdy uciekł z Francy, to w Belgii też
  Oberwał swoje znów koło Liege.
  Do Polski wróciłł. Bo tu, gdzie dom,
  Bezpiecznie może naprawiać złom!

  :-)

 7. To nie Rewolucja tylko przygotowana odpowiedź na apel Merkel o potrzebie stworzenia Armii Europejskiej i wprowadzeniu terroru komunistycznego.

  • Unia europejska pod wodza wybranych w sposób niedemokratyczny watażków dąży do stworzenia superpaństwa z całym opresyjno-urzędniczym aparatem ucisku, na przeszkodzie stoją im państwa narodowe, które są niezbyt podatne na to, żeby ograniczać wolność obywateli. Dlatego eurokraci wpadli na iście szatański pomysł, polegający na wpuszczeniu kilku milionow islamskich migrantów eufemistycznie zwanych uchodźcami — efekt, który był z góry do przewidzenia, jako że jest to część tego planu to eskalacja napięcia, przestępczość i coraz częstsze ataki terrorystyczne. Dlatego pod pretekstem walki z terroryzmem najpierw stopniowo zostanie zniesiona wolność np. wolność słowa, co ma już miejsce na zachodzie kolejny etap to armia europejska do kontroli przestrzegania „wartości europejskich” ostateczna faza to zapewne euro służby specjalne. Będzie się to odbywać stopniowo małymi krokami w taki sposób, że gdy ludzie zorientują się, że żyją jak niewolnicy pod butem euro komuny, będzie już za późno, żeby z tym walczyć będą to zmiany nieodwracalne.

Comments are closed.