Debata o suwerenności gospodarczej. Mentzen i Berkowicz potężnie masakrują narodowców. ZOBACZ JAK [VIDEO]

Dr Sławomir Mentzen i Konrad Berkowicz. / fot. YouTube/CEPERolkV4
Dr Sławomir Mentzen i Konrad Berkowicz. / fot. YouTube/CEPERolkV4

Pod koniec listopada odbyła się debata, w której udział wzięli przedstawiciele partii Wolność Sławomir Mentzen i Konrad Berkowicz, a ich oponentami byli Krzysztof Bosak i Michał Wawer z Ruchu Narodowego. Krótko mówiąc Mentzen i Berkowicz prezentowali stanowisko wolnorynkowe, a narodowcy proponowali „mądry protekcjonizm”, co ich zdaniem p. Wawra nie jest równoznaczne z interwencjonizmem.

Podczas ponad półtoragodzinnej debaty było naprawdę ciekawie, a politycy spierali się o to, czy państwo powinno chronić własnych przedsiębiorców, czy pojawienie się zagranicznych firm odbiera nam suwerenność, a także czy protekcjonizm przyniósł kiedyś pożądany skutek.

Debata podzieliła dyskutantów, a Bosak i Wawer nie przychylali się do wszystkich poglądów prezentowanych przez wolnościowców. „Jak możecie tego nie rozumieć” – pytał w końcu załamany Sławomir Mentzen. Szczególnie ciekawie było pod sam koniec debaty, kiedy jednak czas już się kończył.

Polecamy obejrzenie całej debaty o suwerenności gospodarczej w XXI wieku. Udział wzięli dr Sławomir Mentzen, Konrad Berkowicz, Krzysztof Bosak i Michał Wawer.

Jak tę debatę skomentowali Internauci?

Mentzen merytorycznie wymiata – pisze „Wyspa444”. Im się dłużej słucham RN tym bardziej wychodzi z nich socjalizm – dodaje „Bary Man”. Byłem na tej debacie. Ruch Narodowy ośmieszył się totalnie… – pisze JWM.

Comments are closed.