Piotr Żyła na trzecim miejscu! Kamil Stoch czwarty. Ryoyu Kobayashi poza konkrencją

Piotr Żyła/ zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/EPA Autor: Kimmo Brandt

Piotr Żyła zajął trzecie miejsce, a Kamil Stoch był czwarty w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile. Zwyciężył bezkonkurencyjny Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Piotr Żyła stanął na podium po raz drugi w ten weekend. Pierwsza seria zupełnie tego nie zapowiadała. Żyła zajmował 10 pozycję ze stratą 12 pkt do Japończyka Ryoyu Kobayashi`ego. Awans na „pudło” zapewnił mu fantastyczny skok na odległość 133 metrów jaki oddał w drugiej serii. Żyła przegrał 2 miejsce z reprezentantem Norwegii, Johanem Andre Forfangiem, o zaledwie 0,3 pkt.

Na czwartym miejscu ukończył konkurs Kamil Stoch. On także poprawił pozycję, którą zajmował po pierwszej serii awansując o jedno miejsce. Sukces zapewnił mu skok na odległość 129,5 metra.

W drugiej serii poprawił się również Dawid Kubacki, przesuwając się z 22 na 11 lokatę.

Gorzej wypadli pozostali Polacy. Stefan Hula i Maciej Kot nie awansowali do drugiej serii zaś kwalifikacji nie przeszedł Jakub Wolny.

Zawody wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi, który znokautował konkurencję oddając najdłuższe skoki w obu seriach. Powiększył tym samym swoją przewagę w klasyfikacji generalnej Puchar Świata.