Socjalizm Plus wykańcza polskie przedsiębiorstwa. Tak złych danych nie było od lat

Mateusz Morawiecki oraz przemysł - zdjęcie ilustracyjne. / fot. Wikipedia/pixibay
Mateusz Morawiecki oraz przemysł - zdjęcie ilustracyjne. / fot. Wikipedia/pixibay

Rosnąca biurokratyzacja, wzrost podatków, większa inwigilacja przedsiębiorców, instrukcje by gnębić uczciwych przedsiębiorców, prowokacje jak ta ostatnia z mechanikiem – tak można podsumować trzy lata rządu PiS w gospodarce. Wbrew rządowej propagandzie polski przemysł zaczyna się zwijać, tak złych danych nie było już dawno.

„W listopadzie po raz pierwszy od ponad czterech lat zmalała aktywność w polskim przemyśle przetwórczym. Nastroje w przedsiębiorstwach są minorowe” – alarmuje dzisiejsza „Rzeczpospolita”.

„Rz” publikuje dane barometru koniunktury PMI, który przeprowadzono wśród menadżerów logistyki około 200 firm. Omawiany wskaźnik kolejny raz jest znacznie niższy niż się spodziewano w pesymistycznych prognozach, jednak tym razem po raz pierwszy 2014 roku spadł w ujęciu z miesiąca na miesiąc.

W październiku wskaźnik wynosił 50,4 pkt, a obecnie spadł do 49,5 pkt, warto podkreślić, że ekonomiści spodziewali się minimalnego wzrostu do 50,5 pkt. Wskaźnik 50 pkt oznacza niezmienność przemysłu, każda wartość powyżej oznacza większy lub mniejszy rozwój, a wartości poniżej (jak w listopadzie – red.) oznaczają krótko mówiąc, że przemysł się zwija.

Nie tylko ten wskaźnik pokazuje, że z polskim przemysłem jest źle. Po raz pierwszy od ponad dwóch lat w listopadzie odnotowano także spadek wielkości produkcji. Na 11 miesięcy aż sześć z nich było „spadkowych” jeżeli chodzi o wartość zamówień zza granicy. Po raz pierwszy od 2013 roku odnotowano spadek zatrudnienia w przemyśle przetwórczym.

20 KOMENTARZE

 1. A do tego od 1-go stycznie woda i prąd zdrożeją o 70%!

  • PiSowski debilek Rachoń wieczorem Ci wytłumaczy, że nic nie rozumiesz. Jego tępy umysł obejmuje świat niewiele większy od piaskownicy i wszystko wytłumaczy za 50 tys. miesięcznie.
   Takich jak on zatrudniał Goebbels. Np. Berta Helene Amalie „Leni” Riefenstahl (Leni od Lenin oczywiście).
   Mam nawet dla Rachonia propozycję: zaciągnij się durniu razem z Dudą na ochotnika do żyda-preza Petroszeniki i idź „powalczyć”. Przynajmniej nie będę musiała na ciebie patrzeć kłamliwy gebelsiku.

 2. Dziwicie się. Kto wybrał nie płaci. Głosowałem na narodowców z ruchu i kukiz15. Każdy kto głosował na socjalistów niech płaci podwójnie.

  • Po pierwsze, nieważnie kto i jak głosował, ważne kto liczył głosy.
   Po drugie , nieważne na kogo głosowałeś lub nie głosowałeś wcale i tak wygrali ci , co mieli wygrać.
   Po trzecie, wypijmy za błędy, błędy na górze. I tak my na dole za to zapłacimy, niezależnie kto na kogo lub wcale głosował.
   Po czwarte, może już czas na żółte koszulki?

  • Głosując na Kukiz 15 oddałeś nieważny głos tak naprawdę. w K’15 jest (Było) 1/3 Lewicy, 1/3 prawicy (ucieka już do Korwina) i 1/3 centrowców. Przy głosowaniu część jest za, druga przeciw a centrum wstrzymuje się – wynik głosowania K’15 wynosi 0. Popatrz na ich głosowania na sejm.gov.pl i zobacz na jaki twór głosowałeś. TY PŁACISZ ZA TO DOKŁADNIE TAK JAK CI, CO GŁOSOWALI NA PIS. A najgorsze jest to, że przez was płacę też JA i inny, którzy głosowali na prawdziwych wolnościowców.

  • Sorry, ale ja zawsze na Korwina. No tak mam i już. NIe we wszystkim oczywiscie zgadzam się z nim. Ale najbliżej mi do niego.

  • Sam głosowałeś na socjalistów, więc płać.

 3. Pięknie podniecać się optymizmem (bądź jego brakiem) wśród przedstawicieli logistyki 200 firm polskich. Podstawa do bardzo głębokiej analizy. Tabloidowej.

  • Nie do końca. Optymizm przedsiębiorców oznacza, że będą np. zatrudniali i inwestowali, a to oznacza wzrost PKB, czyli takie wskaźniki pozwalają wysnuwać wnioski co do naszej przyszłej sytuacji gospodarczej.

  • PMI to dość skuteczny wskaźnik wyprzedzający zmian produkcji przemysłowej. Niestety.
   businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/pmi-polski-listopad-2018-r-jest-ponizej-kreski/dxhtg4m

 4. ‚Wynalzca’ rebe Mateusza – kolesia peowców od osmiorniczek, powinien jak najszybciej zweryfikować swoje odkrycie! Ten gość zajedzie polską gospodarkę, jak łysą kobyłę :/

 5. POPIS nie został ustanowiony do zarządzania w Polsce po to by w Polsce rósł dobrobyt oni mają działać tak i działają by tuczyć naszą praca i zasobami wielka ukraine

 6. Poczekam na wyniki. Te wszystkie wróżki, które przepowiadały przyszłość polskiej gospodarki, jakoś częściej wróżyły z „portfela”, niż ze szklanej kuli, a przepowiednie niewiele wspólnego miały z rzeczywistością. Wszystko zależy od tego, kto zamawia wróżbę.

 7. I kolejne jazdy wytykające kto rzadzi . To jest nieważne kto tylko jaki mamy ustrój globalny załozeniem elit na szczycie piramidy jest zabrac wszytko i firmy tez musza oddac swoje . Wiec…przzestańscie pier#dolic przyglupy , Kapitalizm plus to zło świta moze taki tytuł podasz redaktorzyno smieszny

 8. No i dobrze. A co, miało rosnąć do nieba? Z tymi pracownikami zwłaszcza -to pocieszająca informacja.

 9. PZPR+

  Polska Zjednoczona Partia Robotnicza
  Wiedziała, jak cudze pieniądze wydawać.
  Krzywousty premier (Pinokio z oblicza)
  Może z komuchami w jednych szrankach stawać.

  Komu pomóc? – Nowy urząd za urzędem
  Powstaje wciąż w Polsce i rozstrzyga kwestię.
  (Zostawić odpowiedź darczyńcom jest błędem?
  Tak, bo podatnicy to bez serca bestie!)

  „Pięćset plus” plus plusy przeróżne wylicza
  Minister Rachwalska. Gierek zmartwywstaje!
  Polska Zjednoczona Partia Robotnicza
  Jest z plusem. Krzyżykiem prawicę udaje.

  • KEFIR
   dedykuję panu posłowi Jackowi Wilkowi

   KEFIR jest skrótem od pięciu słów.
   To: kolektywizm – mamy go znów,
   Etatyzm – kwitnie, fiskalizm – wrze,
   Interwencjonizm – zwieksza wciąż się.
   Redystrybucja – socjalizm to!
   I ONI siebie prawicą zwą?!

Comments are closed.