Morawiecki oszalał! Masz samochód z dużym silnikiem? Zapłacisz nowy podatek

Mateusz Morawiecki. / fot. PAP
Mateusz Morawiecki. / fot. PAP

Słuchając kolejnych pomysłów socjalistów z Prawa i Sprawiedliwości można jedynie złapać się za głowę. Tym razem premier Mateusz Morawiecki podczas szczytu klimatycznego zapowiedział wprowadzenie nowego podatku. To już kolejna zmiana, która uderzy bezpośrednio w posiadaczy samochodów.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że Ministerstwo Finansów pracuje nad nowym podatkiem, który dotknie posiadaczy samochodów. Wszystko uzasadniane jest oczywiście kwestiami ochrony klimatu. Jak wiadomo nie ma takiego podatku, do którego nie posunąłby się rząd PiS, by przypodobać się światowej lewicy.

Nowa opłata ma zniechęcić Polaków do kupowania samochodów z silnikami o dużej pojemności. Chodzi o samochody, często importowane, o pojemności silnika powyżej 2 litrów. Takie rozwiązanie ma w ocenie premiera spowodować, że Polacy przerzucą się na samochody bardziej ekologiczne.

Zmiany mają dotyczyć podatku akcyzowego, Morawiecki nie sprecyzował jednak jeszcze, o jakiej stawce nowej daniny mowa. Jednocześnie zaznaczył, że nowy pomysł nie będzie wprowadzany od razu, ale stopniowo.

Źródło: money.pl

33 KOMENTARZE

 1. Matołów z dużym silnikiem szczególnie mi nie szkoda.
  Tak ma być, aż się matoły nauczą głosować na wyższe dobro, niż „niebieskie oczy, koszula i krawat” Kwaśniewskiego.
  Brawo pan Premier!

  • Matoły z małym – zasługują na współczucie – mają podwójnie prz…bane. Zostało im tylko lizanie d… premiera…

  • W pracy mam same małe silniki benzynowe 1.4 i 1.6 wolnossące oraz 1.4 turbo. Wszystkie spalają w granicach 11-13 litrów a zdarza sie i wiecej. Jazda prawie same miasto. W trasie ledwo ponizej 10 schodzą. Prywatnie mam 2.4 wolnossące w gazie. Spalanie 12-13 litrow gazu. A jeżdzę dość dynamicznie ;).W trasie przy spokojnej jeździe 8.5 gazu przy spokojnej jeździe. Przy dynamicznej 11-12. Już nawet prawdziwi ekolodzy zwracają uwagę na to ,że dawn sizing w autach to zła droga. Bo spalanie żadko jest dużo niższe. Cześciej jest porównywalne a nawet wyższe niż w dużych silnikach. A dlaczego ? A no dlatego , że mały silnik jest dużo bardzkej wysilony i do utrzymania prędkości czy sprawnego przyspieszenia potrzebuje dużo wyższych obrotów i bardziej sie przy tym meczy zuzywając wiekszą ilość paliwa. O niskiej trwałości tych jednostek i kwestiach związanych z recyklingiem nie ma już co mówić

 2. Ktoś zapomniał (albo nie wie) że turbodoładowanie połączone z bezpośrednim wtryskiem benzyny zwiększa emisję cząstek stałych, a o tym że turbina jest jednym z najczęściej psujących się elementów to nie wspomnę, a ich naprawa i/ lub skonstruowanie też pochłania energię!
  Poza tym charakter v6 i v8 nie jest dla byle leszcza… Ktoś nie chce czuć się gorszy

 3. nie osZalał tylko się skur….syni z każdym dniem jak każdy komuch w tym zwłaszcza komuch popisoski
  WON !!!! choćby koń lub świnka morska albo Rydzyk mieli przyjść na wasze miejsce

 4. Co jeszcze nie zostało opodatkowane?Niedługo zamontują kamery pod kołdrami i będą liczyć ile razy para się dupcyła!Jeśli ponad normę ustaloną przez jełopów to płacić podatek!

 5. Proponuję aby przedstawiciele rządu wozili się autami z silnikami 0.9l twin turbo tsi sri itd. itd. To może będzie trochę bezpieczniej na drogach.

 6. PiSokomuniści chcą powrotu do czasów PRL gdzie na ulicach jeździły prawie same maluchy, trabanty i syrenki. PiSowska nazi-bolszewio zdechnij że już!

  • Oni nie chcą Trabantów, lecz komunikacji publicznej. Nie rozumiecie tego jeszcze? Człowiek posiadający własny środek transportu jest wolny (przynajmniej w tym zakresie). Celem marksistów jest likwidacja własnych pojazdów, może za wyjątkiem rowerów. A na końcu tej drogi jest świat, który opisywał Pan Orwell – warto przeczytać jego książki, póki są jeszcze w bibliotekach.

 7. glosujcie dalej na czerwonych zlodzieji!!!!!!!!!!!!!!!hahhahaha

 8. Efekt – Ludzi których stać na auta elektryczne jest mało, Auta elektryczne naprawdę są gorsze dla środowiska, oraz mają mały zasięg i jest brak stacji ładowania. Efektem będzie że auta pójdą w górę, a ktoś kto jeździ w trasy będzie albo słono płacić, albo męczyć się małym silnikiem 90km/h przez np. 350 km… Wszystko dzięki partii Podatki i Socjalizm !

 9. Obecnie akcyza na pojemność do 2 litrow wynosi 3%, powyżej az 18%. Co on tego nie wie czy chce jeszcze przylozyc.

 10. Jaki to niby nowy podatek? Na silniki powyżej 2 litrów jest akcyza 18,6%. Pan Premier jeszcze o tym nie wie? Mam uwierzyć że Fabią jeździ? ;-))

 11. Nie oszalał tylko realizuje plan zniszczenia Polski. Globalne ocieplenie to oszustwo dla wyciągnięcia kasy, świetna audycja na ten temat była dziś wrealu24 p.Marek Adamczyk ekspert od bezpieczeństwa energetycznego mówił o tym oszustwie. Do tego kosztuje nas ten spęd oszołomów w Katowicach 252 mln. zł.

 12. Rząd wg dyrektywy ONZ i Banku Swiatowego okłada was nowym podatkiem. Nie ma to nic wspólnego z CO2. Ale grzeczne małpki jakimi jesteście zgodzą się na dymanko na kase. I j.e.b.a.ł was PIS.

 13. Szaleństwo PiSu pogłębia się w zastraszającym tempie! Jeśli nie zdmuchnie się z politycznej sceny tego okrągłostołowego badziewia, w tym naszym nieszczęśliwym kraju będzie coraz gorzej!

 14. pierod###nie o wolnym rynku, a robia wszystko,by Polacy nie dogonili za kilkadziesiat lat ,,przodujacych ,, nacji w Europie, a wiec wymyslaja kary juz na kary.

 15. Mam silnik 1.2 turbo, spalanie średnie 9l/100km (jeżdżę dość spokojnie) miałem wcześniej 2 litry bez turbo, spalanie na tym samy poziomie. żywotność silnika 1.2, pewnie o połowę mniejsza. Gdzie tu ekologia?

 16. Morawiecki ty jebnięty durniu z PISiorowskiej złodziejskiej bandy nierobów i złodziei

 17. Ale, oczywiście, ten podatek za rządowe beemy i mercedesy w v12-tkach zapłacimy my, jako obywatele, z naszych podatków ? Nie pan premier, który nimi będzie tyłek woził ?

Comments are closed.