Morawiecki oszalał! Masz samochód z dużym silnikiem? Zapłacisz nowy podatek

Mateusz Morawiecki. / fot. PAP
Mateusz Morawiecki. / fot. PAP

Słuchając kolejnych pomysłów socjalistów z Prawa i Sprawiedliwości można jedynie złapać się za głowę. Tym razem premier Mateusz Morawiecki podczas szczytu klimatycznego zapowiedział wprowadzenie nowego podatku. To już kolejna zmiana, która uderzy bezpośrednio w posiadaczy samochodów.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że Ministerstwo Finansów pracuje nad nowym podatkiem, który dotknie posiadaczy samochodów. Wszystko uzasadniane jest oczywiście kwestiami ochrony klimatu. Jak wiadomo nie ma takiego podatku, do którego nie posunąłby się rząd PiS, by przypodobać się światowej lewicy.

Nowa opłata ma zniechęcić Polaków do kupowania samochodów z silnikami o dużej pojemności. Chodzi o samochody, często importowane, o pojemności silnika powyżej 2 litrów. Takie rozwiązanie ma w ocenie premiera spowodować, że Polacy przerzucą się na samochody bardziej ekologiczne.

Zmiany mają dotyczyć podatku akcyzowego, Morawiecki nie sprecyzował jednak jeszcze, o jakiej stawce nowej daniny mowa. Jednocześnie zaznaczył, że nowy pomysł nie będzie wprowadzany od razu, ale stopniowo.

Źródło: money.pl

Comments are closed.