PiS znów uderza w posiadaczy samochodów. „Miliardowe koszty zostaną przerzucone na kierowców i przedsiębiorców”

Zdjęcie ilustracyjne. / fot. YouTube/ Pinterest
Zdjęcie ilustracyjne. / fot. YouTube/ Pinterest

Kolejne podatki nadchodzą! Tym razem Morawiecki i spółka biorą się za opłaty za przegląd techniczny samochodu i nadzór nad Stacjami Kontroli Pojazdów. Zmiany mają spowodować, że: „miliardowe koszty zostaną przerzucone na kierowców i przedsiębiorców”. 

O całej akcji przeciw polskim kierowcom informuje dziennik.pl, te szokujące fakty zdradza przedstawiciel jednego ze stowarzyszeń SKP. Rząd pracuje nad nowelizacją prawa drogowego. Zmiany mają wprowadzić na polski grunt regulacje wynikające z dyrektywy Parlamentu Europejskiego w sprawie okresowych przeglądów technicznych pojazdów.

Co więcej projekt ustawy zakłada scentralizowanie nadzoru nad diagnostami i Stacjami Kontroli Pojazdów w rękach Transportowego Dozoru Technicznego. To ma spowodować, że państwo przejmie kontrolę nad organizacją, funkcjonowaniem oraz zapewnieniem jakości badań technicznych.

Przedsiębiorcy są zdruzgotani i mówią wprost, że dodatkowe koszty zapłaci kierowca. „Propozycje ministerialne w zakresie nowelizacji ustawy „Prawo o ruchu drogowym” przypominają scenariusz rodem z epoki słusznie minionej” – mówi dziennik.pl przedstawiciel jednego ze stowarzyszeń SKP, który chce pozostać anonimowy.

„Budowany jest nowy, niewyobrażalnie drogi i niepotrzebny system, do tego wbrew zaleceniom raportu Najwyższej Izby Kontroli. Bo przecież wnioski płynące z NIK są dodatkowo wypaczane, by dać argument do wprowadzenia forsowanych przez resort zmian!” – twierdzi przedsiębiorca.

Co więcej diagności powołują się dodatkowo na wyliczenia Centrum Analiz Strategicznych. Wynika z nich, że projekt ustawy zamiast poprawić istniejący nadzór, wprowadza kontrolę TDT, która będzie ponad 100 razy droższa niż obecny system – 2,5 mld złotych w skali 10 lat. To oczywiście oznacza wzrost cen, który odczują na własnej kieszeni kierowcy.

Źródło: dziennik.pl

16 KOMENTARZE

  1. Miliardowe koszty zawsze będą przerzucone na kierowców i przedsiębiorców aż się matoły nauczą głosować na wyższe dobro niż „niebieskie oczy, koszula i krawat” Kwaśniewskiego.

    • Matoły się nigdy nie nauczą, bo nie są przedsiębiorcami. Matoły zawsze będą głosować na swołocz, bo przedsiębiorcy będą zmuszeni za to płacić.

  2. Proszę! Nie zamieszczajcie już tak dużo zdjęć tego żydowskiego polityka, który z każdym dniem pokazuje coraz to bardziej przerażające oblicze anty-człowieka!

  3. Lewacka nazi-bolszewia z POPiS chce powrotu do czasów PRL gdy samochody dla ludu były luksusem.

  4. Te zmrużone kose oczka ydowskiego arendarza, ten drwiący uśmieszek archeparcha który na polskim chlebie wychowany i wykształcony daje nam teraz do vivatu – czemu ono jego codziennie niezmiennie patrzą na nas z wszystkich portali, w TV i prześladują miliony Polaków którzy są tak tępi i głupi, że spośród siebie nie mogą wyłonić ani jednego ministra i muszą się posiłkować takimi arendarzami jak Reb Modzełe, rebe Olechowski, reb Rostowski-spec od luzowania VATU czy Matuszek co nałapał do butelki naiwnych polskich muszek i głosząc ydowskimi usty swobodę powolutku leje wodę i się uśmiecha…

  5. No, cóż popatrzcie parawdzie w oczy. Rząd sprzedał was globalistom. Wkrótce nie wydostaniecie się z miast bo nie będziecie mieli możliwości dojechać do swojej wsi. No chyba, że pieszo ale to nie jest dla was łatwe……Witajcie w Technotronicznym gettcie. I j.e.b.a.ł. was PiS.

  6. Czy ktoś może zablokować pokazywanie zdjęć tego indywiduum ? mleko mi się skwasiło!!!

Comments are closed.