Amerykańscy naukowcy: uprawiaj seks rano, a zostaniesz człowiekiem sukcesu! Poranny seks ma też ukrytą zaletę

Brunetka w łóżku/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay
Brunetka w łóżku/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

Amerykańscy naukowcy z uniwersytetów w Oregonie oraz Waszyngtonie wykazali, że seks z rana sprzyja zwiększeniu efektywności w pracy. Jeżeli więc ktoś chce zostać człowiekiem sukcesu, powinien przerzucić czynności seksualne na rano. Jest jeszcze inny korzystny aspekt.

Wnioski ze swoich badań naukowcy opublikowali w naukowym czasopiśmie „Journal of Management”. Badania pod kierownictwem profesor Kate Leavitt prowadzone były przez dwa tygodnie. Brało w nich udział 159 wolontariuszy. Wszyscy z nich mieli pracę.

I zadaniem było uprawianie seksu rano przed wyjściem do pracy przez dwa tygodnie. Okazało się, że przez ten czas efektywność ich pracy znacznie wzrosła. Naukowcy sądzą, że może być to efekt ograniczenia stresu dzięki regularnym stosunkom seksualnym.

Komentatorzy zauważają, że wnioski te powinny być wzięte pod uwagę przez pracodawców. Zwiększenie tolerancji na spóźnienia z powodu porannego seksu mogłoby bowiem przełożyć się ostatecznie pozytywnie na efektywność pracownika, który w o wiele bardziej produktywny sposób spędzałby czas w pracy.

Poranny seks ma również – jak się okazało – jeszcze jedną zaletę. Współgra on z naturalnym biorytmem ludzkiego ciała. To sprawia, że poranne stosunki są bardziej emocjonujące i przyjemniejsze.

Kierownik badania, prof. Kate Leavitt dodaje też, że brak seksu powoduje zmniejszenie aktywności oraz motywacji pracownika.

Źródło: uk.sagepub.com/kp.ru

5 KOMENTARZE

  1. Poranny seks ma też ukrytą zaletę – listonosz nie zechce być jako drugi.

  2. Ta cała Leavitt jest profesorem od malowania w Paincie i drukowania w kolorze.

  3. Ja uprawiam seks tylko z rana i wciaz jestem biedny. Pomysle nad zmiana partnerki, ale musi byc bogata.

Comments are closed.