Głupia, głupsza, Scheuring-Wielgus. Posłanka „Teraz!” chce doprowadzić do dymisji episkopatu

Scheuring-Wielgus Radio-Zet
Joanna Scheuring-Wielgus. Foto: twitter/JoankaSW
REKLAMA

Gazeta. pl porozmawiała z posłanką „Teraz!” Joanna Scheuring-Wielgus. Ta zwierzyła się, że chce spotkać się z papieżem i doprowadzić do dymisji episkopatu. Chyba nie przeszkadza jej, że nie ma takiej możliwości, a jedyną opcją do tego wydaje się delegalizacja Kościoła jako takiego w Polsce.

Polityk chce przekazać Franciszkowi swój raport na tema pedofilii w kościele. Po reportażu „Dużego Formatu”, w którym o pedofilię został oskarżony prałat Jankowski posłanka chciałaby wesprzeć petycję w sprawie usunięcia jego pomnika.

REKLAMA

Joanna Scheuring-Wielgus postawiła sobie bardzo ambitne zadanie. Chce, jak rozumiemy z pomocą papieża doprowadzić do dymisji episkopatu. I wcale jej nie przeszkadza, że nie ma czegoś takiego jak dymisja ogółu biskupów w danym kraju.

Moim celem jest doprowadzenie do dymisji episkopatu. Wielu biskupów w ostatnich latach ukrywało i przenosiło przestępców z parafii do parafii – powiedziała Joanna Scheuring-Wielgus.

Posłanka od „Teraz!” nie zdradziła jaki jest jej konkretny plan „odwołania” 149 polskich biskupów. Ale nie szkodzi. I tak nikt by tego planu nie zrozumiał.

REKLAMA