Jakubiak o zjednoczeniu prawicy i oskarżeniach o filosemityzm. „Rozmawiamy z narodowcami, z Wolnością, z Korwin-Mikkem. A ja po Ogórek i Ziemkiewiczu jestem pokazywany w muzeum Polin jako trzeci antysemita”

Marek Jakubiak. Foto: yt/wRealu24
Marek Jakubiak. Foto: yt/wRealu24

Poseł Marek Jakubiak był gościem Marcina Roli w internetowej telewizji wRealu24. Mówił między innymi o zjednoczeniu prawicy przed wyborami i o oskarżeniach w stosunku do jego osoby o filosemityzm.

„Rzecz polega na tym, że na prawicy są prawi ludzie, bardzo asertywni. W swoim postępowaniu są zero jedynkowi. Łatwo ich rozchwiać emocjonalne, ale i przekonać pragmatycznie: – poweidział Jakubiak.

„Ja staram się mówić pragmatycznie. Mi osobiście ta federacja nie jest do niczego potrzebna. Ona jest potrzebna do złączenia ludzi rozsianych po całej Polsce, z pięknymi ideami, ale proszę państwa – jak wszyscy razem będziemy się podejrzewali, że jesteśmy ze służb, to my niczego nie zbudujemy. Trzeba się otworzyć się na ludzi, zbudować federację, wejść do parlamentu i zacząć zmieniać Polskę.”

Jakubiak dodał, że prowadzone są rozmowy m.in. „z narodowcami, z Wolnością, z Korwin-Mikkem.”

Marek Jakubiak odniósł się też do krążących w internecie oskarżeniach o filosemityzm. Chodzi m.in. o głosowanie za przyznaniem olbrzymich pieniędzy na renowację Cmentarza Żydowskiego w Warszawie, które Jakubiak poparł.

„Teraz jakaś taka fala w internecie wyciągania z pięciu i pół tysiąca głosowań kilku, które się komuś nie podobają. Na pocieszenie tych wszystkich antysemitów ortodoksyjnych to ja jestem po Magdalenie Ogórek i Ziemkiewiczu pokazywany w muzeum Polin jako antysemita i przestańcie ze mnie teraz robić jakiegoś człowieka, który na ich korzyść działa. Ja chcę po prostu pragmatyzmu” – stwierdził Jakubiak.

„Byli Żydzi tacy i tacy, i trzeba i o tych i o tych mówić. Proszę sobie zobaczyć jaki mój stosunek jest do tej nacji i tyle. Prawdę powiedziawszy my się musimy skupić nie tyle na innych, co na sobie” – dodał.

35 KOMENTARZE

  • Jakie są dotychczasowe czyny (zasługi) Jakubiaka dla Ojczyzny ? To winno być kryterium zaufania.

  • Nie do wiary!
   Czyli w tej żydowskiej szopce, zbudowanej i utrzymywanej za MOJE PIENIĄDZE, ONI mają czelność przypinać Polakom łatki antysemityzmu???!!!!
   Nie miałem pojęcia o tej HUCPIE!

 1. NIE dla Jakubiaka!!! to jest kolejny raz na robienie Polakow na to samo! Now partia calkowinie sterowana przez WSI i zydo-komune! ‚Aby bylo tka jak bylo’ Co pajacu z LWP zrobiles jako pose?! Nic poza glosowanie za zydostwem!

  • To zależy czy może zyskać lub stracić. To tak samo jak z głosowaniem nad ustawą nad którą głosował za, a później się cieszył, że Budyń zawetował.

 2. Ja osobiście jestem filosemitom i zaświadczam wam osobiście że to nie jest nic złego. Wręcz przeciwnie, to bardzo pozytywna cecha. Z rasizmów najgorszy jest antysemityzm bo on oznacza nielubienie a filosemityzm to lubienie czylli ok.

 3. Widać jak PiSokomuna i POstkomuna zaczyna kwiczeć na myśl o zjednoczeniu realnej prawicy.

   • A ty kto? Zwykły kapuś WSIowych czy może oficer operacyjny?
    Takie poufne informacje posiadasz, no no kto by pomyślał … Gośka.

 4. Jakoś przestałam mieć zaufanie do pana Jakubiaka przez tych kilka głosowań, których nie rozumiem. M.in. za przyznaniem milionów na cmentarze i muzea żydowskie, za uczczeniem Mazowieckiego, przeciw potępieniu ustawy 447. Coś tam jeszcze było o rozbrojeniu wojska (tego nie kojarzę). A szkoda, myslałam, że to jeden z lepszych posłów tej kadencji. Wolę Skuteckiego i Marca!

 5. emerytowany żołnierz ludowego Wojska Polskiego, który po transformacji z zaskórniaków kupuje sobie browar w Ciechanowie, teraz nagle dostaje, jako naczelny „wolnościowiec” III RP, zadanie zjednoczyć „prawicę”, hehe, panie, do kogo ta mowa?! ;-)

 6. marku jakubiak a juz myslalem ze p jest inny ,ale widze ze poslowanie -sejmowanie wszystkim wam szkodzi ,,idzcie juz wszyscy do jasnej cholery na madagaskar malpy hodowac ,,to juz przestaje byc zabawne ,to jest popierd..ne jak bolka trampki ..666

 7. Pan Jakubiak zdobywał oficerskie szlify w czasie stanu wojennego(Zresztą przy ustawie dezubekizacyjnej pokazał, iż duch braterstwa z LWP wciąż w nim tkwi), a takim trepom nie wolno ufać.Rozprowadzi prawicę niczym swego czasu Giertych jr, czy ostatnio ”doradcy” Kukiza.W najlepszym wypadku skończy się tym , czym w przypadku lepszej wersji PIS czyli Solidarnej Polski.Dla wolnościowej prawicy byłoby lepiej gdyby wreszcie postawiono bardziej zdecydowanie na rozumiejących nowoczesną politykę niezużytych liderów z młodszego pokolenia.

 8. Niech się trep zajmie swoim piwem. Kukiz 15 to to samo co Palikot i Nowoczesna, ich miejsce jest w niebycie.

 9. Jest mi obojętne kto wprowadzi narodowców do sejmu. Ważne żeby tam byli, żeby przełamali monopol POPiSowskiej bolszewii, żeby ich głos był z trybuny sejmowej słyszalny. Ślubu przed ołtarzem z Jakubiakiem brać nie będą. Po wejściu do sejmu będą prowadzić swoją politykę, tak narodowcy jak i wolnościowcy.

  • Giertych już raz wprowadził narodowców na salony i ile tam zwojowali?Co z tego, że wejdziesz do sejmu, skoro nawet w mediach jesteś ograniczony dyscypliną partyjną?Jak długo prawica będzie bawić się w psa ganiającego swój ogon?Kluczem do realnych sukcesów nie jest podpinanie się pod mniejsze twory systemu, ale zmiana semantyki przekazu na bardziej przyjazną gawiedzi(ludzie otumanieni marksistowską propagandą znienawidzili prawdę, dlatego należy odwrócić pojęcia jak do tej pory robili to lewacy np. podpisując definicję marksizm kulturowy nazwą liberalizm) i wymiana pokoleniowa wśród liderów na tych niezużytych.

   • W sejmie ma się nieporównywalnie większe możliwości działania i organizacji niż będąc po za nim, bez względu na jakiekolwiek inne aspekty sytuacji. Polska tonie, czas skończyć jałowe twitterowe dywagacje i zacząć grać o udział we władzy. A władza jest w sejmie.

 10. Finansowanie remontu cmentarza na Okopowej jeszcze jestem w stanie zrozumieć ( obok zdrajców i zbrodniarzy, leżą tam także osoby w różny sposób zasłużone dla Polski, poza tym to zabytek ) , potępienie „marca’68” też bym darował. Ale fundowania specjalnych emerytur wedle bardzo pokrętnej logiki i nader niejasnych kryteriów obywatelom Izraela oraz ich potomkom ( sic! ) nie przepuszczę ! A dla „Polin” antysemitami są nawet nie dość gorliwi filosemici…

 11. Tyle, że te wyciągnięte głosowania były niezwykle ważne dla polskich patriotów, a głos za rozszerzeniem ustawy 1066, którą PiS obiecał zlikwidować a nie wyposażać obcych w polskie mundury i broń to zdrada narodu, nie ma to nic wspólnego z NATO. Niestety wszystko wskazuje na to, że p.Jakubik to kolejny zadaniowiec. Dlatego nie dziwię się, że proteguje w sumie żałosną postać jaką okazał się M.Kowalski.

 12. do celów wyborczych nie ma potrzeby tworzenia partii politycznej pod nazwą federacja tylko należy utworzyc komitet wyborczy zrzeszający w/w pronarodowe siły polityczne a p. jakubiak jeśli chce sie uwiarygodnić niech złoży deklaracje że nie będzie obowiązkowym samozwańczym szefem

 13. Prawicowe gawnojedy ujadają, Pana Jakubiak jest trzy razy lepszy niż Korwiny Mikke, Brauny, Kowalskie i reszta durni. Na żydków narzekają a ani jednego pomysłu jak uderzyć żeby ich zabolało

Comments are closed.