Korwin-Mikke ostro o górnictwie. „Jeśli nie rozwalimy tego przestępczego lobby, to po górnikach zostanie tylko wspomnienie”

Janusz Korwin-Mikke. / fot. YouTube/Telewizja wPolsce
Janusz Korwin-Mikke. / fot. YouTube/Telewizja wPolsce

W Katowicach rozpoczął się szczyt klimatyczny, na którym lewactwo z całego świata debatuje o tym, jak jeszcze bardziej złupić podatnika pod pozorem walki ze zmianami klimatu. Z tego powodu jednym z głównych wrogiem stał się węgiel, a więc też całe górnictwo. Z okazji obchodzonego 4 grudnia święta Barbórki, głos w sprawie górników zabrał Janusz Korwin-Mikke.

W Katowicach trwa właśnie zlot wyznawców teorii globalnego ocieplenia, zmian klimatu i innych takich wymysłów. Odbywa się on w mieście, które bywa nazywane jednym z najbardziej zanieczyszczonych na świecie, co zdaniem wielu uczestników spędu może pokazać światu, jak duża jest skala wymyślonego przez nich problemu.

Jednym z głównych punktów programu ekooszołomów jest walka z górnictwem. Prezes partii Wolność, Janusz Korwin-Mikke, w swoim najnowszym felietonie dla „Super Expressu” pisze o górnictwie, ale też państwowych i prywatnych kopalniach.

– Z górnictwem sprawa jest wyjątkowo ciekawa, bo państwowe kopalnie też wymagają dopłat z kieszeni podatnika – więc w krajach, gdzie łapówkarstwo jest głównym hobby polityków są one jednak tolerowane – pisze Korwin-Mikke. Prezes Wolności dodaje, że jednocześnie prywatne kopalnie przynoszą zyski.

– Politycy wyłażą więc ze skóry, by kopalń nie sprywatyzować – bo wtedy wyszłoby na jaw, że przez dziesiątki lat marnowano pieniądze ludzi na dotacje i łapówki. Z punktu widzenia polityków kopalnie państwowe należy raczej zamknąć – i wtedy nie ma problemu – dodaje b. europoseł.

– Jeśli nie rozwalimy tego przestępczego lobby, któremu patronuje bynajmniej nie św.Barbara, lecz nieświęta Unia Europejska – to po górnikach zostanie tylko wspomnienie – pisze. I dodaje, że nie chodzi tu o ratowanie „upadającej branży”, ale jej urynkowieniu, dzięki czemu znaczna część kopalń by przetrwała.

25 KOMENTARZE

 1. Szkoda gadac. Jak zwykle bajki Jkm w stylu zyli dlugo i szczesliwie i duzo zarabiali. Az mi sie nie chce pisac. Znowu prosty i nierealny przepis dla gimnazjalistow. Troche zmadrzal i juz nie pisze zeby jutro wszystko zmknac bo jakby mialy dzialac huty, elektrocieplownie. Ale rozwiazanie prywatyzacji jest niemozliwe bo nikt tego nie kupil. Fajnie by bylo gdybyjakis gosc kupil i zainwestowal ale nie ma takiego. Teraz wegiel jest gleboko koszt pracy sa duze sluzba zdrowia jest droga do transportu trzeba budowac tory i gornicy to silne chlopy wiec nie ma szybkiego duzego zysku. Wiec teoria JKM to bzdur. Jak jest taki madry to niech sam znajdzie inwestora i pojedzie z nim na slask. Jak zwykle oszust.

  • Zmiana pierwszej literki w ksywce nie pomogła. Tak samo durnyś, jak przed zmianą.

  • JKM to ruska wtyka w Polsce. Parawicowa psuja. Powinnismy pozbyc sie tego wrzoda z polityki.

   • Jak Go nie lubię tak tym razem z Nim się zgadzam.
    Trujące nas związku benzapirenu są przyczyną zachorowań na raka.
    Chcesz tego????

   • Tak jest! Niech żyje socjalizm i okradanie Polaka! Prawdziwi wolnorynkowi kapitaliści to na pewno ruskie wtyki! TL;DR Idź się lecz, póki nie jest za późno, choć mam co do tego wątpliwości.

  • Jak ci się nie chce pisać, to nie pisz. Zrobisz tym wszystkim przysługę. Naprawdę. I tak nikogo nie obchodzą twoje wynurzenia a tylko doprowadzasz do zużycia prądu i miejsca na serwerze.

  • JKM zbluźnił przeciwko NSZZ (=Najjaśniejsze Socjalistyczne Związki Zawodowe) Solidarność to teraz pisowcy na niego plują i rozsmarowują na podłodze.
   Pisowcy to komuniści.

 2. Gdybyście wiedzieli ile pieniędzy otrzymuje dana kopalnia za tonę węgla , a ile bierze pośrednik to byście Korwina zrozumieli. Zwięźle, kopalnia otrzymuje mniej.

  • Przepraszam, ale to akurat normalne. Chyba, że masz na myśli, że prowizja pośrednika jest większa od ceny węgla z kopalni.

  • I co byś chciał wprowadzić socjalistyczny limit dla narzutów prywaciarzy spekulantów czy od razu do łagrów? Jak pośrednictwo to taki złoty biznes to niech same kopalnie zajmują się pośrednictwem… będzie większa konkurencja i być może zmniejszą się ceny. Ale jeśli nie robią tego, to być może to się wcale tak bardzo nie opłaca jak januszebiznesu myślą

   • Zdaje się, że właśnie JKM sugeruje, że taki mechanizm występuje w przypadku kopalni państwowych, a prywatne działają tak, jak Ty postulujesz.

 3. państwowe = złodziejskie
  Państwowe = nierentowne
  Państwowe= etc

 4. … bo logika tutaj taka, jak u komucha i mordercy niezłomnych Władka Gomułki, ksywa „wiesław”:
  „Gdybyśmy mieli więcej blachy stalowej, moglibyśmy produkować więcej konserw, ale nie mamy mięsa”

 5. JKM im starszy to delikatny i mało prawicowy. Trzeba mówić jasno: na Śląsk trzeba wysłać wojska w celu zatopienia kopalń. Jeśli te brudasy ze Śląska zaczną protestować to należy otworzyć ogień . Jasne i proste rozwiązanie, prawdziwie prawicowe i bardzo pobudzające gospodarkę.

  • Już byli tacy co otworzyli ogień, bodaj w 79. ZOMO się nazywali i jakoś tak już przeminęli wraz z poprzednią epoką.

 6. Ani rząd pis, ani po nie ruszy górnictwa. Wszyscy się boją, bo to za dużo głosów. Prosta kalkulacja.
  Górnicy nie chcą słuchać o zmianie branży, politycy nie chcą mówić o zmianie branży. Dlatego polska enetgetyka należy do najbardziej zacofanych w Europie.

 7. Lewacy rujnują ten kraj a prawda w oczy kole pobierają 700 plus wypłacają 500plus zadłużają kraj aby utrzymać się przy korycie a nasze dzieci będą to spłacać międzynarodowej lichwie.
  Do spłaty będzie 700 plus 700 x % a wszystko x ilość miesięcy i x ilość osób
  I co rodzice płatników zasłużonego kraju warto żyć na kredyt.

 8. Co wy warsiawsko-radomskie ćwoki wiecie o kopalniach i weglu?
  Dupczy wam sie we lbach z dobrobytu.
  Komuchy chca zamykac polskie kopalnie.
  I zamykaja. Zostalo bardzo nieweiele czynnych kopaln.
  Nalezy pozwolic kopalniom sprzedawac wegiel samodzielnie tak jak np
  cementownie sprzedaja cement. Zabrac to rzadowe sterowanie i od razu beda rentowne.
  A od Śląska darmozjady sie odp…rdolcie.

Comments are closed.