Lewactwo atakuje! Chcą zakazać walk bokserskich. Wszystko z powodu brutalnego nokautu

Adonis Stevenson przegrał przez brutalny nokaut w 11. rundzie z Oleksandrem Gwozdykiem/ Twitter/ pixabay
Adonis Stevenson przegrał przez brutalny nokaut w 11. rundzie z Oleksandrem Gwozdykiem/ Twitter/ pixabay

Lewactwo atakuje! Lekarze po brutalnym nokaucie w ringu na kanadyjskim bokserze Adonisie Stevensonie. Sam bokser walczy teraz o życie w szpitalu. Z tego powodu lekarze formułują absurdalne tezy by walki bokserskie zostały zakazane!

Przypomnijmy, że Adonis Stevenson 2 grudnia przegrał przez brutalny nokaut walkę z Oleksandrem Gwozdykiem. Kanadyjski pięściarz stracił przez to pas WBC kategorii półciężkiej i trafił do szpitala, gdzie przez odniesione na ringu obrażenia wszedł w stan śpiączki. Jego stan lekarze określają jako krytyczny.

Jednak to nie koniec tej historii. Lekarze nagle zaczęli apelować, by zakazać organizowania walk bokserskich.

„Ciężko usprawiedliwiać tę dyscyplinę z punktu widzenia medycznego. Spowodowanie urazów głowy jest głównym celem w ringu.”

„Nie mogę patrzeć na sporty walki. Nie mogę patrzeć na ciągłe uderzenia w głowę. Jest ich tak dużo. To może spowodować krytyczne obrażenia” – dodał Charles Tator, profesor neurochirurgii na Uniwersytecie w Toronto.

Lewactwo znów chciało błysnąć i myśleć za innych. Bokser idąc do ringu zna ewentualne konsekwencje. Za to bierze ogromne pieniądze bo wie, że w ringu może stać się jemu krzywda.

W takim razie idąc tym tokiem rozumowania natychmiast trzeba zabronić jazdy samochodem, bo przecież ludzie giną w jej trakcie tysiącami.

Źródło: news.com.au

Comments are closed.