Skandal w Poznaniu. Prezydent Poznania zapomina języka polskiego! Ale, spokojnie jarmułki nie zapomniał

Jacek Jaśkowiak podczas święta Chanuki/ Facebook: Jacek Jaśkowiak
Jacek Jaśkowiak podczas święta Chanuki/ Facebook: Jacek Jaśkowiak

Poznańscy Żydzi obchodzili Chanukę. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak z zapałem większym niż wyznawcy mojżeszowi zapalił świąteczną świeczkę. Tak się przejął tą rolą, że zapomniał języka polskiego! Spokojnie, mycki nie zapomniał. 

Jacek Jaśkowiak, miłośnik LGBT wziął udział w tegorocznym święcie Chanuki, a jednocześnie dwudziestoleciu odtworzenia poznańskiej gminy żydowskiej.

„Cieszę się, że mogę brać udział w tak ważnym święcie. Społeczność żydowska ma swoje ważne miejsce w historii Poznania. Przez wieki Żydzi tworzyli to miasto razem z Polakami, kres temu położyła dopiero II wojna światowa. Trzeba było wielu lat, by gmina wznowiła działalność.” – powiedział na spotkaniu z diasporą żydowską prezydent Poznania.

„Prezydent Poznania Jaśkowiak tak się podjarał żydowskim świętem że o jarmułce na głowę nie zapomniał, ale zapomniał o języku polskim”- czytamy na profilu Prawa Strona.

Tweet z babolami językowymi żydofila z Poznania poniżej.

Źródło: Twitter: Prawa Strona/ epoznan.pl

27 KOMENTARZE

 1. pyry se wybrały przedstawiciela pyr – buahahahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Żydy w żadną hanuke nie wierza. Udział gojów w hanuce ma być ich hołdem wobec żydów.

  • Dokładnie. To są takie gesty typu hołd carów Szujskich. Takie przecwelowanie.

  • A ja jestem filosemitą i jestem z tego powodu szczęśliwy. Antysemityzm to bardzo brzydka cecha a filosemityzm to cecha piękna.

 3. No to zaraz będą protesty Środy, Palikota, Hartmana czy Nowackiej przeciwko naruszania neutralności religijnej władz publicznych. Chyba dobrze kombinuję?

 4. Forma „tą różnorodność” jest poprawna, natomiast napisanie przymiotnika „polski” z dużej litery jest poważnym błędem ortograficznym. Ogarnijcie się, Wielcy Językoznawcy!

 5. Forma „tą różnorodność” jest NIEpoprawna, natomiast napisanie przymiotnika „polski” z dużej litery jest wyrazem szacunku do języka ojczystego. Tak samo jak pisanie do kogoś per Ty.

 6. Świętować z tymi parszywymi śmieciami ludzkimi, którzy za zaborów byli najgorszymi germanizatorami może tylko podobny im śmieć ludzki.

 7. Mielsmy pod cela takiego Jaskowiaka z Poznania ale on byl z Kutna wszyscy go dymali w ryja bo folksdojcza to czeka pozniej tego rhure jak szedl po Polwiejskiej wydmali Araby tez w pysk bo on to lubi dlatego poprosil BND zeby mu zrobili „wybory” bo to blisko tzw Germanii i dlatego on tym „burmistrzem” zostal?!!!!!!!!

 8. Ja osobiscie Jaskowiaka popieram zawsze porzadny czlowiek tyle w nim milosci ze moglby urodzic malego niemowlaka i w swoim poznanskim gabinecie obrzezac go a pozniej zrobic uboj rytualny iwsadzic swieczke w vigine wlasnej kobity zeby ja koszeny pies nie przelecial

 9. Jak już prawa strona kogoś ocenia to niech też nie zapomina o języka polskiego. Krótki wpis a gorzej niż u bula Komorowskiego

 10. Teraz to taka moda być Żydem, czy to faktycznie Żydzi, bo się zagubiłem?

 11. Jak Jaśkowiakiem gardzę tak uważam, że czepianie się błędów w pisowni przez portal, na którym nie da się przeczytać żadnego artykułu nie dostając oczopląsu za po prostu niskie

 12. Każdy kto w polskim rzadzie załozy jarmułke powinien zostać wydalony jako zdrajca i spiskowiec

 13. Pomijając zupełnie kwestię uroczystości -bez komentarza, to przekręcenie 2 literek, słownie dwóch literek we wpisie, to ma być zapomnieniem języka? Żenada…

 14. Pan redaktor szastnie stronniczy jest i wyraźnie przeszkadzają mu mniejszości etniczne i seksualne. Jak by zwolennik LGBT to jakiś demon z pod łóżka był. Zaraz sobie wejdę i poczytam co na Biedronia piszecie :D Pewnie że niszczy polska rodzinę czy coś takiego :P hahah zabawny portal

Comments are closed.