„Bruksela nie może dyktować nam, jak mamy żyć w Polsce.” Partia Wolność i Ruch Narodowy razem przeciwko brukselskim pasożytom

Od lewej: Konrad Berkowicz (Wolność), Jakub Kulesza (Wolność), Robert Winnicki (Ruch Narodowy), Janusz Korwin-Mikke (Wolność), Witold Tumanowicz (Ruch Narodowy), Krzysztof Bosak (Ruch Narodowy). Foto: PAP
Od lewej: Konrad Berkowicz (Wolność), Jakub Kulesza (Wolność), Robert Winnicki (Ruch Narodowy), Janusz Korwin-Mikke (Wolność), Witold Tumanowicz (Ruch Narodowy), Krzysztof Bosak (Ruch Narodowy). Foto: PAP

Ruch Narodowy i partia Wolność utworzyły uniosceptyczną koalicję w wyborach do Parlamentu Europejskiego – poinformowali w czwartek prezesi RN i Wolności: Robert Winnicki i Janusz Korwin-Mikke. „Mamy jeden wspólny punkt programowy – do diabła z UE” – oświadczył Korwin-Mikke.

Winnicki powiedział w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie, że koalicja Ruchu Narodowego i Wolności, będzie startowała w wyborach do europarlamentu w maju 2019 roku z jednoznacznie uniosceptycznym przekazem. „Będzie jedna, eurosceptyczna lista do Parlamentu Europejskiego, lista licząca się, która jest cały czas otwarta” – dodał.

Korwin-Mikke oświadczył: „Mamy tylko jeden wspólny punkt (programowy), za to silny – +do diabła z Unią+ (Europejską). Narodowcy mają program na Polexit, my mamy program na rozwalenie Unii Europejskiej”.

Winnicki zapowiedział, że przedstawiciele koalicji będą rozmawiali ze środowiskami patriotycznymi, niepodległościowym, narodowymi i wolnościowymi o utworzeniu jak najszerszego frontu przeciwko „dyktatowi Brukseli”.

„Unia Europejska i Bruksela nie może dyktować (nam), jak ma wyglądać życie, prawo, jak ma wyglądać sytuacja w Polsce” – ocenił prezes RN.

Na pytanie dziennikarzy o współpracę koalicji z innymi środowiskami, Korwin-Mikke wspomniał o pośle Marku Jakubiaku (niezrz., wcześniej Kukiz’15). „Jakubiak powiedział, że się cieszy, iż będę startował z Mazowsza z numerem jeden, to ja to miejsce odstąpię panu Jakubiakowi” – zadeklarował Korwin-Mikke.

„Jeśli tylko osoby, postacie, ruchy, środowiska, podpisujące się pod postulatem walki o suwerenność, przeciwko dyktatowi Brukseli, zechcą się dołączyć, to oczywiście – tak – jesteśmy otwarci, będziemy takie rozmowy prowadzili” – powiedział Winnicki. Jak dodał, celem koalicji jest jedna „jak najsilniejsza, eurosceptyczna, lista do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku”.

Na uwagę dziennikarza, że z sondaży wynika, iż większość Polaków nie chce wyjścia Polski z UE, Korwin-Mikke odparł: „Większość na ogół nie ma racji”.

Prezes RN zwrócił uwagę, że koalicja „nie likwiduje odrębności obu ugrupowań”. „Jak najbardziej zachowujemy swoje struktury, swoją tożsamość, to jest współpraca ściśle wyborcza” – dodał. (PAP)

51 KOMENTARZE

  • Z tą Ojczyzną bym nie przesadzał.
   Dla red. Mikke np. car Aleksander I był prawowitym władcą I Rzplitej.

   • 1) Dla wielu historyków też. Choć może nie I Rzplitej, tylko królestwa, które ją zastąpiło.

    2) Co to ma wspólnego z ojczyzną? Czy nawet z Ojczyzną?

    Dla mnie Ojczyzną jest Polska – państwo, którego tereny znajdują się obecnie pod okupacją tzw. IIIRP, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Rosji, oraz jeszcze paru innych państw.

    • Prawowitym bo? Bo wcześniej jego przodkowie urwali sobie kawałek naszego kraju w rozbiorach, siłą wymuszając na sejmie akceptację tego stanu rzeczy? Bo mocarstwa tak na kongresie wiedeńskim postanowiły? To już Bierut i cała dalsza ferajna był bardziej prawowity. Nawet monarchista nie powinien się takimi stwierdzeniami kompromitować, no chyba że bliżej mu do monarchii niż do Ojczyzny.

    • Ad1) I dla carskiej propagandy tamtego okresu też.
     Ad2) Poważnie? To tak , jakby twoją rodziną była była żona, z nowym mężem (car) i ich dzieci. Puknij się i to mocno.

   • Oczywiście, że car Aleksander I był prawowitym władcą Polski – królem Aleksandrem II. To on doprowadził do powstania Królestwa Polskiego po kongresie wiedeńskim. Tylko komunistyczne debile, które „uczyły” się historii na peerelowskich podręcznikach pisanych przez różne Heleny Michnik i jej ideowe dzieci twierdzą, że było inaczej.

    • Patrzcie, jaki zbawca, doprowadził do powstania Królestwa Polskiego! Niech mu będą dzięki, po prostu! Jak można tak bredzić? W II RP takich rosyjskich pachołków właściwie traktowano.

     • Po coś tu przylazła bezmózga komunistyczna PiSdo? Popisać się swoim wodogłowiem odziedziczonym w spadku po sowieckich parobkach, którzy cię nie wiadomo po co spłodzili? No popisałeś się, a teraz zjeżdżaj do swoich mikrocefali z niezależnej, wpolityce czy innej KurWizji.

     • Tak nawiasem, to wszyscy zapominają, że cały czas Polska jest królestwem a od 1 kwietnia 1656 roku obraną przez wszystkie stany królową jest Maryja. Matka Boska jest Królową Polski lege artis.
      Matka Boża jest de iure Królową Korony Polskiej i Wielką Księżną Litewską.
      Zapamiętajcie: dopóki nie popędzimy tych wszystkich drapichrustów to nie przywrócimy godności Królestwu Maryi.
      Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo

     • Taaak, Polacy tak jak kiedyś Żydzi zaczęli czcić demonicę – królową niebios. I tak samo jak Żydzi, Polacy również nie kojarzą, że im bardziej się do niej modlą tym jest gorzej w kraju. Tak samo jak Żydzi, Polacy twierdzą, że jak jest źle to trzeba więcej się oddać tzw. Maryji – bo widocznie to co się robi jest niewystarczające. Żydzi nie słuchali gdy Bóg im mówił, że to właśnie dlatego że oddają jej cześć – że dlatego właśnie jest źle – wprost mówili, że nie zamierzają Go słuchać i nadal będą czcić królową niebios. Nie rozumieli, tak jak i teraz Polacy nie rozumieją, że przybliżając się do królowej niebios równocześnie oddalają się od Boga i dojdzie do takiego momentu że o prawdziwym Bogu zapomną. Już nie będą Go wzywać w ogóle. A Bóg powiedział w starym testamencie: Kto wezwie Moje Imię będzie zbawiony – tym sposobem Żydzi odsuwali zbawienie od siebie i Polacy też odsuwają.
      Zauważcie, że wzrost kultu tzw. Matki Boskiej częstochowskiej – uwieńczony koronacją jej na królową Polski zbiegł się z upadkiem potęgi Królestwa Polskiego i z Potopem Szweckim. Później były rozbiory, Hitler, Komunizm, a teraz mamy to co mamy – a kult maryji rośnie cały czas. Już parę lat temu zszokowała mnie msza odprawiana przez zakonników z Kalwarii Zebrzydowskiej – poważyli się nazwać ją współodkupicielką, mówić że za jej sprawą mamy zbawienie. To bluźnierstwo, tak samo jak całe nabożeństwo godzinek gdzie ludzie dziękują demoicy maryji (bo to nie jest prawdziwa matka Jezusa) za to że złożyła syna swojego za odkupienie grzechów ludzi.
      Jak to się ma do słów samego Jezusa który w ewangelii wyraźnie powiedział, że nikt mu życia nie odbiera, że on sam je z własnej woli kładzie? No jak? To jest bluźnierstwo w które brnie Polska i Polacy.

      Niestety prawda na ten temat nie jest popularna. Kanał na Youtube – Tajemny Plan, ma raptem 8,500 subskrypcji. Mimo że o Biblii i o historii kościoła mówi się tam rzetelnie i profesjonalnie.
      Polecam dwa wykłady o kulcie maryjnym i jeden o historii kościoła. Żadnych sensacji wyciągniętych z kapelusza tam nie ma. Same oficjalne dokumenty z Watykanu i Biblia.
      Ludzie powinni się tym zainteresować – wiedzieliby na przykład, że zgodnie z oficjalną nauką kościoła jeśli wierzą że kościół powinien być rozdzielony od państwa – to z automatu są wyklęci. Wiedzieliby że zgodnie z obowiązującą nauką kościoła, to Papież wciąż jest ponad wszystkimi rządami.
      Może w tym momencie kościół rzymsko-katolicki tego nie może realizować, ale to jest jak z tymi danymi zbieranymi przez NSA czy CIA, albo polską skarbówkę – dopóki jest dobrze to jest dobrze, ale jak się zmieni, to się dobiorą ludziom do skóry.
      Warto takie rzeczy wiedzieć.

    • Jak piszesz że było inaczej? Jak piszesz że było inaczej?….
     A może i dobrze…!

    • JEST NA SALI psychiatra ? Twoje „przemyślenia” , szczególnie wyrafinowane z 17:19, można w całości przyrównać do przemówienia reproduktora wygłoszonego w parku na ławce, z majtkami opuszczonymi do kostek. Proponuję lewatywkę.

  • „Bruksela nie może dyktować nam, jak mamy żyć w Polsce.” i nie mus,i Watykan robi to koncertowo, a partia „wolność ” od wolności dzielnie wtóruje.

  • Tak, jest chociaż na kogo zagłosować. Jak dołączy p. Jakubiak i KNP będzie więcej naszych posłów.

 1. POWODZENIA !!!!! A co żydowskimi pasożytami, żerującymi w PL od setek lat, a szczególnie dotkliwie w ostatnich 30 latach ??????

 2. Tak należy prowadzić narrację dla motłochu, nie mówić o burzeniu UE ani o Polexicie, ale o obronie tożsamości, o wtrącaniu się UE w suwerenne polskie kwestie.

 3. Alleluja, nareszcie znalezli cos co laczy,czyli mozna miec nadzieje ze ten euro-zydo kolchoz zostanie pognany boso po sniegu.Tylko blagam zajmijcie prezesa czymkolwiek (turniej brydzowy,szachowy,go, itp.)aby trzymal sie jak najdalej od mikrofonow i nie udzielal spontanicznych wypowiedzi ,wiem za ma racje ale w realnej
  polityce liczy sie tez reakcja”ludu”.Trzymam kciuki.

 4. Jestem za, niech JKM jedzie do Brukseli. Unii wprawdzie nie rozwali, za to zrobi tam wspaniały kabaret, do czego zresztą się wyśmienicie nadaje. Śmiech to najlepsza broń przeciwko euro-absurdowi.
  To, że unia Europejska się rozpadnie jest rzeczą oczywistą, nieznany jest tylko termin tego wydarzenia.

 5. Nie rozumiem tej koalicji z narodowymi socjalistami, bo niby dlaczego narodowy kołchoz ma być lepszy od eurokołchozu?! Mam się cieszyć, bo będzie mnie strugał Winnicki i Bosak, zamiast Tusków i Timmermansów?! Niech mi ktoś to wyjaśni, najlepiej redakcja.

  • Wrogość do Unii Europejskiej, walka z homopropagandą, genedyryzmem, femi-nazimem i eko-oszołomstwem – aż nadto wspólnych celów do zbudowania taktycznej koalicji.

 6. Banda gołowąsów i wujo ktory zrobil im wode z mózgów.
  Czy naprawde na tym obrazku dostrzegacie nadzieje, na silna i niezalezna Polske?
  Wspólczuję….

 7. Powiedzmy sobie szczerze, można jedynie rozwiązać unie i nic więcej nie da się tam zrobić, a do tego potrzebni są unio-sceptycy z całej Europy, a to czy są socjalistami to kwestia drugorzędna.

  Popieram wspólny rynek europejski – nie trzeba należeć do unii żeby w nim być.

  Popieram Schengen – nie trzeba należeć do unii żeby być w Schengen

  Nie popieram unijnych dyrektyw które regulują gospodarkę wewnątrz krajów unii – co daje wspólny rynek kiedy gospodarka jest regulowana przez unijnych komunistów?

  Unio-sceptycy powinni mieć większość w unio-parlamencie, żeby przegłosować rozwiązanie unii – ale w między czasie brać pieniądze oczywiście – Dla Polski branie pieniędzy z unii jest bardzo korzystne, bo Polska nie należy do strefy euro, więc wymiana euro na złotówki jest korzystna.

  Najważniejsza kwestia w tym wszystkim to oczywiście rozgłos który przyda się w wyborach do parlamentu Polskiego.

 8. przed I wojno swiatowa byly 3 stolice berlin ,wieden no i jeszcze jedna ,a nie bylo mnie na tej lekcji ,po II wojnie mielismy stolice w maskwu teraz mamy bruksele a kiedy bedzie loszyngton.????666

 9. jesli chodzi o eurokolchoz -sajuzsowiecki bis.gro ludzi mysli ze tenkolchoz tylko rozdaje kase anie wiedza ze trzeba tam takze dawac do tej bandy 750 darmozjadow ,uswiadomcie ludzi ,dlaczego nikt nie powie ile dajemy kasy ,666

 10. W Bożych planach istnieje Polskie Królestwo Maryi.
  Najświętsza Maryja Panna jest Królową Polski – czas wreszcie w pełni sobie to uświadomić i wyciągnąć praktyczne wnioski.
  Tak nawiasem, to wszyscy zapominają, że cały czas Polska jest królestwem a od 1 kwietnia 1656 roku obraną przez wszystkie stany królową jest Maryja. Matka Boska jest Królową Polski lege artis.
  Matka Boża jest de iure Królową Korony Polskiej i Wielką Księżną Litewską.
  Zapamiętajcie: dopóki nie popędzimy tych wszystkich drapichrustów to nie przywrócimy godności Królestwu Maryi.

  • Jakiś debilna awtomata nie puszcza cyt. z tekstu Stanisława Michalkiewicza: Przy grillu, wódeczce i piwku więc wstawiam łącze: httpx://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3934

   P.S. Redakcjo, opanuj się. Michalkiewicza nie puszczacie?

   • Bo ruska awtomata „szyje, goli, p i e r d o l i, krawaty wiąże i usuwa ciąże” a polska awtomata „krawaty wiąże, usuwa ciąże, tańczy, śpiewa, recytuje, daje d u p y i gotuje”.

 11. cenzura widze jak za pierwszej komuny.

  naskrobalem,ze nie glosuje na starego capa koriwna i wycieli????????????????

 12. Wreszcie sensowna koalicja, Panowie i Panie! Z tego będzie dobra synergia. Od dawna sympatyzuję z UPR a od jakiegoś czasu z RN. Głosowałem przeciw wejściu do UE i jestem za wyjściem z ‚eurokołchozu’. Z Panem Bogiem!

 13. Panie Januszu !!! Pan razem z tym chłystkiem Winnickim??
  To już na prawdę na scenie politycznej nie ma innych sojuszników?

 14. Cytat z @Anonima: „Oczywiście, że car Aleksander I był prawowitym władcą Polski – królem Aleksandrem II.”
  OK, jeżeli tak, to prawdziwe jest również zdanie: „PZPR sprawowało legalną władzę na terenie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.”
  Dodam, innej Polski – w sensie formalno – prawnym – wtedy ( w obu przypadkach) nie było. Rozważanie innych „sensów” jest bez sensu jakkolwiek by to nie zabrzmiało. Odczuć (sentymentów i resentymentów) czym było Królestwo Kongresowe oraz PRL było i jest zapewne tylu ilu odczuwających.

  Co łączy obydwa twory:
  1.Obydwa obejmowały jakąś część historycznego pojęcia terytorium Polski.
  2.Obydwa powstały w wyniku przemocy wojsk rosyjskich (sowieckich) oraz postanowień traktatów (porozumień) międzynarodowych: Kongres Wiedeński i Jałta. Rosja w pierwszoplanowej roli występuje w obydwu przypadkach, inne mocarstwa się zmieniają.
  3.Polska jest _ p r z e d m i o t e m _ (o podmiotowości nie ma mowy!) rozgrywek Rosji i innych mocarstw od co najmniej 1764 roku. Na własne (tzn. ślachty) życzenie. Ślachetczyzna (piszę tak celowo) czyli klientelizm i służalczość trwa w najlepsze do dzisiaj. Jak słyszę, że mamy mentalność chłopa pańszczyźnianego to nóż mi się w kieszeni otwiera.

  Moim zdaniem, Polska utraciła suwerenność w 1764 r. w czasie ostatniej, ale niewolnej elekcji kochanka carycy Katarzyny Stanisława Poniatowskiego na króla Polski, a nie jak podaje się w podręcznikach w 1775. Odzyskanie suwerenności i niepodległości nastąpiło w 1918 r. Takiej suwerenności i niepodległości – pomijając inne okoliczności – jak w dwudziestoleciu międzywojennym Polska nie miała od XVII (tak od XVII) wieku.
  Mnie niezwykle ciekawi jak zostanie w opinii i odczuciach przyszłych pokoleń Polaków oceniona tzw. III RP. Czy postawią ją na jednej półce z Królestwem Kongresowym i PRL czy może zostanie przyrównana do II RP.

 15. Weźcie się chłopaki zjednoczcie, stwórzcie coś sensownego, to zamiast na Płochliwość i Strachliwość wiele osób zagłosuje na was. Tylko nie wysuwajcie znowu Korwina na szefa, bo będzie jak zwykle kicha.

 16. no ale samo wyjście nic nie da, jeśli Polska dalej będą rządzić barany, to ma sens wówczas, gdy Wolność dojdzie do władzy, inaczej kolejne świnie przy korycie będą się paść

 17. eurosceptycyzm jak najbardziej TAK,
  ale polscy wyborcy nie są gotowi na polexit i go nie chcą,
  konieczny jest POZYTYWNY program głębokiej reformy UE,
  jest na to spora szansa, bo w całej Europie ludzie mają dosyć lewactwa,
  ale chcą neo-EWG !
  inaczej ta lista do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku poniesie klęskę.

Comments are closed.