Janusz Korwin-Mikke szczerze o koalicji z Ruchem Narodowym i planach na wybory do PE i polskiego parlamentu [VIDEO]

Janusz Korwin-Mikke. / fot. nczas.com
Janusz Korwin-Mikke. / fot. nczas.com

Prezes partii Wolność Janusz Korwin-Mikke na swoim koncie na Facebooku wypowiedział się na temat koalicji z Ruchem Narodowym i odpowiadał także na pytania internautów. „Różnice programowe są istotne, ale w tych wyborach musimy iść razem.”

„Rozumiem, że Państwa najbardziej będzie interesowała kwestia koalicji partii Wolność z Ruchem Narodowym. Jak ona ma się nazywać, to jeszcze nie jest ustalone, ale o to nie będzie żadnych sporów” – powiedział Korwin-Mikke.

„Muszę powiedzieć, że brałem udział w wielu rozmowach koalicyjnych i tak mile i sympatycznie prowadzonych rozmów jeszcze nie widziałem. Obie strony doskonale rozumieją, że jest to jedyne wyjście, bo jeżeli chce się otrzymać jakiś przyzwoity wynik, a nie ukrywamy, że chcemy być pierwszą siłą w europarlamencie” – kontynuował prezes partii Wolność.

„Oczywiście nie będziemy tam jako eurosceptycy najsilniejsi, ale jeżeli dostaniemy dobry wynik, to możemy być najsilniejsza siłą w wyborach. I oto nam chodzi. Podzieliliśmy się okręgami mniej więcej, panuje wzajemne zrozumienie, że celem jest maksymalna ilość głosów, liczymy na naprawdę dobry wynik.”

Następnie Korwin-Mikke wypowiedział się na temat kolejnych wyborów, tym razem parlamentarnych.

„Zdajemy sobie świetnie sprawę, że nie ma związku pomiędzy wynikami do europarlamentu a późniejszymi wyborami do Sejmu. Przypominam, że wynik UKIP-u w wyborach do europarlamentu to chyba 28% głosów a w wyborach do Izby Gmin dostał zaledwie 1,9 %.”

„Prosimy nie wpadać w entuzjazm gdy zostaniemy największą siła w wyborach do europarlamentu, to nie znaczy, że będziemy największą siła, czy bardzo znaczącą siłą, w wyborach do polskiego Sejmu. To są zupełnie inne wybory. Ale przynajmniej w tych wyborach chcemy być dużą siłą, żeby ludzie widzieli, że to nie jest zmarnowany głos, że to jest poważna partia, która ma konkretny program” – wyjaśniał Korwin-Mikke.

Następnie prezes partii Wolność wypowiedział się o różnicach obu partii.

„Oczywiście my nie mamy takiego samego programu jak narodowcy, my się bardzo różnimy w wielu sprawach, choćby ws. UE. Narodowcy chcą POLEXITU a my chcemy zniszczyć Unię Europejską i moim zdaniem to jest bardziej realny cel, bo Polacy to jest naród, który zdumiewa Europę, bo mianowicie wszystkich Polaków interesuje jedna rzecz, żeby było tanio.”

„Tak samo tych Polaków interesuje by dostać pieniądze z UE, no więc póki UE daje pieniądze to większość Polaków jest za byciem w Unii. Jesteśmy najbardziej pro-unijnym narodem w Europie. Dlatego też nie wygramy tych wyborów, bo nie dostaniemy 51%, natomiast powtarzam, jeżeli się głosy na zwolenników Unii podzielą to wtedy możemy wyjść na największa siłę.”

Po raz kolejny prezes partii Wolność podkreśla, że „różnice programowe są istotne, ale w tych wyborach musimy iść razem.”

Poniżej nagranie i cała wypowiedź Janusza Korwin-Mikkego.

Źródło: Facebook: Janusz Korwin-Mikke

47 KOMENTARZE

  • Nowoczesna „Teraz” głosi „Świeckie Państwo”. Społeczeństwo już świadome na manipulacje już nie nabierze się. Obcy Watykan trzeba uznać za przestępcę i odrzucić bez żadnych ustaleń.

  • „Narodowcy chcą POLEXITU a my chcemy zniszczyć Unię Europejską”
   No, czyz to nie duren patentowany? Az sie reka w piesc zwija gdy sie czyta te glupoty. Doprawdy, trzeba byc ‚mlodym, lepiej wyksztalconym, z wiekszego osrodka’ aby po raz setny w to uwierzyc.
   „zniszczymy Unie Europejska” (czy cos kolo tego) to bylo Korwinowe haslo, gdy w 2014 jechal do Brukseli. I co zniszczyl? UE jest jeszcze bardziej socjalistyczna, jeszcze potezniejsza, jeszcze bardziej zboczona i genderowa a pan Mikke swoja niszczycielska dzialalnosc ograniczyl do pobierania eurodiety.
   Wallenrod naszych czasow.

   Starzy PZPRowcy tez sie tak tlumacza: „Zapisalismy sie aby z nimi walczyc, aby rozsadzac od srodka…”, a potem brali talony na maluchy i o 5 lat krocej czekali na mieszkanie, a co poniektorzy notorycznie wygrywali z tego tytulu w totolotka (powiecie ze aluzja nie najlepsza bo Bolek w PZPR nie byl, ale juz jego oficet prowadzacy tak, no i TW to taki oberPZPRowiec).

   Durnota, hipokryzja i mrzonki, panie Mikke.

   • Czyli rozumiem, że zagłosujesz na PO, bo Korwin „to mrzonki”, tak ?

   • @Archer – Masz zakłamany pajacu straszliwy kompleks na punkcie JKM. Dobry psychiatra jest ci pilnie potrzebny.

 1. To jest bardzo naciągane stwierdzenie „no więc póki UE daje pieniądze to większość Polaków jest za byciem w Unii”. Unia nie tylko daje pieniądze, daje też swobodę wymiany osób, towarów, usług i środków pieniężnych. Co za tym idzie, nie musimy się prosić o wizę przy wyjeździe do większości krajów świata(spora część państw poza ue akceptuje paszporty a nawet dowody unijne na podobnych zasadach jak wewnątrz uni). Dzięki swobodzie wymiany towarów i usług oraz ujednoliceniu systemu vat, mogę bez problemu robić zakupy za granicą oraz sprzedawać swoje produkty i usługi na terenie całej uni. Kto che polexitu niech spojży jak się żyje na ukrainie, w czarnogórze, serbii, mołdawii czy turcji – państwach które do uni nie należą a jedynie mają z nią umowy. Po wyjściu z uni polska znalazła by się na tej samej pozycji co ukraina – tego chcecie? Nie jestem wielkim fanem uni jako struktury politycznej – jest przerośnięta i na maksa zbiurokratyzowana, lewicowa i zbyt mocno ingeruje w sytuacje wewnętrzną państw członkowskich – jednak jestem zwolennikiem stowarzyszania jako takiego, współpracy między państwami europejskimi a przede wszystkim strefy shengen. Uni niszczyć nie wolno bo chaos jaki by zapanował po jej upadku doprowadziłby w mig do katastrofy, warto by jednak próbować ją zmienić i pozbyć się tej całej biurokratycznej otoczki. mi pieniądze z uni wiszą i powiewają ale swobody jakie unia daje są nie do przecenienia

  • Swoboda przepływu osób, towarów i usług to nie zasługa UE. To było już w kilku traktatach zagwarantowane wcześniej. UE to biurokratyczna czapa na kilka dobrych rozwiązań.

  • czas szybko płynie.Za 20 czy 30 lat te swobody to może być poważny problem.Za dwa lata liczba muzułmanów na zachodzie przekroczy 40 milionów.Kto w przyszłości będzie chciał mieć swobodny przepływ z terenami objętymi pełzającą wojną domową

  • swoboda wymiany osób brzmi conajmniej jak niewolnictwo, na które unia przyzwala. Rozumiem, że chodziło o swobodę przepływu osób, unię celną i swobodę przedsiębiorczości. I na tych fundamentach opierała się pierwotna Unia, czyli na Unii Gospodarczej, by szybciej się rozwinąć i odbudować, tym samym zwiększyć konkurencyjność względem innych krajów i kontynentów. Problem jaki wynika z obecnego kształtu Unii Europejskiej jest jej polityczny aspekt, który zaczął odgrywać dominującą rolę, wbrew pierwotnym zamysłom Unii, która miałaby być ograniczona do spraw gospodarczych, a to powoduje, że mamy do powiedzenia coraz mniej w kwestii tworzenia prawa w Polsce, prowadzenia polityki gospodarczej, podatkowej państwa. Moim zdaniem przeciwnicy Unii Europejskiej widzą jedyne wyjście w postaci wystąpienia z niej, ponieważ nie ma możliwości zreformowania Unii Europejskiej do jej pierwotnej formy. Patrząc na przykład Wielkiej Brytanii i brexitu, bycie w unii europejskiej nie jest warunkiem niezbędnym zachowania dotychczasowej unii celnej. Także czasami warto spojrzeć na dwa punkty widzenia, by ocenić całość

  • Mamy niewiele czasu zanim syndromy upadku zachodniej Europy zaczną nas mocno dotykać i zanim tonąca Europa będzie chciała się ratować naszym kosztem. Na podstawie analogii z Rzymem można przypuszczać, że Europa ma przed sobą nie więcej jak 100 – 150lat a najpewniej znacznie mniej. Od katastrofalnej decyzji Walensa w 375 roku do złupienia Rzymu minęło 35 lat a w kilka lat potem zaczęły na terenie Imperium Romanum powstawać faktycznie odrębne byty polityczne.

  • „Kto che polexitu niech spojży jak się żyje na ukrainie, w czarnogórze, serbii, mołdawii czy turcji – państwach które do uni nie należą a jedynie mają z nią umowy (…)”

   Alez szanowny wPiSdU, dlaczego mamy ograniczac sie do tych tylko krajow? Poszerzmy swoje horyzonty, zdejmujmy klapki z oczu i popatrzy na inne kraje, ktore rowniez do unii nie naleza a nawet nie maja z nia umow.
   Japonia, USA, Australia, Kuwejt, Singapur, Kanada, Korea (poludniowa)…
   Tam dopiero musi byc bieda. Tam dopiero musi sie zyc paskudnie.
   Ciekawym byloby rowniez przyjrzec sie nieco innym nieunijnym krajom – troche blizej. Nie wiem co prawda czy maja one z UE jakies umowy czy nie – jezeli nie maja to pewnie bieduja jak Japonczycy a jezeli maja to bieduja jak Ukraincy. Mam na mysli Szwajcarie, Norwegie czy (po Marcu 2019) Wielka Brytanie. Bieda tam za piszczy. A my, Polacy, jako rasowy narod cierpietnikow, wyjezdzamy tam masowo w poszukiwaniu (nisko platnej) pracy.

   Naprostowales mnie drogi wPiSdU. Nigdy bym nie przypuszczal ile mozna sie od ciebie nauczyc.

   • Żaden z wymienionych krajów poza Szwajcarią, nie jest otoczony zewsząd krajami unijnymi a to zmienia postać rzeczy. Żaden z wymienionych krajów nie jest postkomunistyczny. Co to więc za porównanie? Jedynie Szwajcaria jest otoczona unią i musi jakoś w tym środowisku lawirować, jednak Szwajcaria jest na tyle bogata że to unia prosi ją o łaskę nie na odwrót. A co do UK to jeszcze nie nastąpił rozłam, możemy pogadać o tym po marcu 2019 a nie teoretyzować za wczasy. Dla mnie dużo bardziej miarodajne porównanie Polski, jest do krajów bałkańskich gdzie i historia podobna i status. jakby ta unia była taka straszna to by te państwa nie zabiegały o przyłączenie

    • Szwajcaria graniczy ze wszystkich stron z unią i nie ma dostępu do morza, ale to nie jest korzystne dla Szwajcarii, wręcz przeciwnie – unia mogłaby np. zablokować Szwajcarii dostęp do rynku. Szwajcaria jest bogata właśnie dlatego, że nie jest w unii, gdyby Liechtenstein i Szwajcaria były w unii to bardzo prawdopodobne, że nie byłyby najbogatszymi krajami Europy, bo unia zniszczyłaby ich idiotycznymi regulacjami, dlatego właśnie Szwajcarzy nie chcą być w tym debilnym unio-kołchozie i tylko ryją ze śmiechu z tych unijnych komunistów i ich debilnych przepisów. ?

     youtu.be/Nwgt-HBLd5Q

  • Mylisz pojęcia kolego. Swobodny przepływ towarów daje Shengen a nie unia. Unia do przepływu towarów nie jest potrzebna.

 2. Korwin jest politykiem od 89r i do tej pory nie udało mu się nawet zbliżyć do 10%. Prawica potrzebuje zdolnego i ambitnego przywódcy a nie pieniacza którego największym sukcesem było przekroczenie progu 5%.

   • Tak, JKM to pieniacz z którym prawica regularnie przegrywa od 30 lat. Chyba już wystarczy porażek?

    • Pieniacz jak pieniacz zwyczajny partacz i niedojda. Chaos w głowie, myśli nie poskładane. Zastanawiam się czy ten człowiek dał komuś w życiu złotówkę na bułkę w myśl zasad kapitalizmu ?

     • Nieposkładane,to po pierwsze.Po drugie nie bierze emerytury z ZUS-u.Czyli co miesiąc od prawie 10 lat zostawia jakąś kwotę(nie wiem jaką) w budżecie.Poza tym założył fundację dla ludzi niepełnosprawnych -„Fundacja powołana przez Janusza Korwin Mikke aby pomagać w rozwoju intelektualnym wszystkim niesprawnym fizycznie, którzy wierzą, że w XXI wieku wygrywać będą nie ci, co szybko biegają i celnie rzucają, lecz ci, co szybko i celnie myślą!”.Aby wygrać wybory trzeba miec grube miliony,telewizję i być oszustem.Rozumie osoba?

  • Jest zupełnie odwrotnie. To Polacy nie dorośli do poglądów Korwina. Naród Polski jest przesiąknięty socjalizmem…po prostu komuna zrobiła swoje…

   • To niech sobie zostanie Korwin że swoim 1% wyznawców. W lewicowej od 100 lat Szwecji Jimmy Åkesson potrafił zrobić rewolucję i zdobył 18% i ciągle rośnie. Tylko że Jimmy jest zdolnym i inteligentnym politykiem i wie jak zdobywać głosy. Korwin przez 30 lat się tego nie nauczył i zwala wszystko na niedojrzałe społeczeństwo.
    A wypowiedziami o zarobkach kobiet w PE tylko umacnia swój 1% i spycha prawicę na margines. Czy on wogóle wie, że kobiety też głosują?

    • Jimmy Åkessona to sobie porównuj do Winnickiego czy Bosaka – wszyscy trzej to nacjololo, a nie do JKM. Do JKM możesz porównać Petra Macha z Czech – obaj to wolnościowcy. I porównaj jakie zdobywali poparcie w swojej działalności. Gdy to zrobisz zastanów się nad sobą zamiast pisać idiotyczne teksty na portalu.

     • Posłem przykład kogoś, kto 30 lat temu nie miał racji bytu w Szwecji, a teraz ma 18%. Analogia jest jak najbardziej trafna. SD w swoim programie ma cięcie socialu i, podatków i swexit. Można? Można. Tylko najpierw trzeba się pozbyć notorycznie przegrywającego przywódcy, który nie potrafi wyciągać wniosków.

     • Pozbyć to się trzeba z portalu funkcjonalnych analfabetów, których jesteś systemowy niewolniku sztandarowym przedstawicielem.

    • XD to ty chyba tv ogldałeś i słuchałeś brzuchem pustym przed obiadem jeżeli uważasz że: A wypowiedziami o zarobkach kobiet w PE tylko umacnia swój 1%
     Powiedział fakty a że uważasz że jest inaczej to twój problem.

     • Powiedział to, czego żadna kobieta nie zaakceptuje. Czyli odebrał sobie głosy. Rozumiem, że Korwin uprawnia matematykę alternatywną?

    • Wy Kuperpot preferujecie polityków którzy liżą de wyborców żeby wygrać wybory a potem ich olewają? Wasza sprawa, Chester, wasza sprawa. Z drugiej strony ja to rozumiem, choć przed wyborami macie przyjemność.

     • A ty preferujesz polityka, który oscyluje w okolicach 1% i nie ma najmniejszego wpływu na ustawodawstwo?
      Chciałbym, żebyś do władzy doszła kiedyś prawica, ale z Korwinem jest to nierealne. Stwierdzam fakt.

   • To niech Korwin zmieni sobie naród, skoro ten nie dorósł. To samo proponował już w innym kraju Brecht.
    JKM to największy atut wolnościowców, ale też główne obciążenie. Taki paradoks.

  • Korwin całe życie walczy o wolność.
   Bez niego w Polsce prawica by nie istniała.

   • Główny jego problem, to mówienie i robienie rzeczy o parę lat za wcześnie ;-)

    Weźmy spoliczkowanie kapusia Boniego: się publika oburzała, jak to tak, a teraz większość żałuje, że tak delikatnie.

   • W Polsce rządzi lewica na zmianę z lewicą. Wyniki prawicy to 1%. To nazywasz istnieniem prawicy?

  • Komunistyczna mentalność Polaków oscyluje w kierunku socjalistycznej Wenezueli zamiast kapitalistycznego Hong Kongu, dlatego Kaczor poszedł za ciosem i uruchomił lewackie rozdawnictwo.

  • O czym Ty mówisz? Szwedzcy Demokraci popierają państwo opiekuńcze, a to, że chcą kosmetycznej obniżki podatków nie ma żadnego znaczenia – W Polsce SLD też obniżało podatki.

   International Alliance of Libertarian Parties – międzynarodówka wolnościowców. Znajdź mi teraz silniejszą partię wolnościową niż partia WOLNOŚĆ. en.wikipedia.org/wiki/International_Alliance_of_Libertarian_Parties

   Usunięcie Korwina nic nie da, absolutnie nic, powiem więcej – nawet zaszkodzi, wszystko się rozlezie bez niego i zacznie się lewaczenie. Ja mam inny pomysł – Niech UPR i KNP natychmiast zakończą swoją działalność i zostaną rozwiązane.

   Ja głosuję w wyborach tylko dlatego, że istnieje partia wolnościowa w Polsce, która liczy się na świecie, gdyby w Polsce nie było takiej partii to całkowicie olałbym wybory. Pamiętam jak Korwin w TV mówił o likwidacji podatku dochodowego i bandzie złodziei (to było przed wyborami do unio-kołchozu) – to właśnie dzięki tym słowom zaczęła się moja przygoda z popieraniem KNP, a potem WOLNOŚCI – Teraz jest ku temu okazja żeby znowu tak mówił, bo przecież była ta afera KNF-u.

   • Czytałeś program SD? Bo ja jestem członkiem tej partii i wiem co piszę. Jest to program konserwatywno-liberalny.

    • Jeśli już to jest to partia narodowo liberalna która jedzie na anty-imigracji. W Polsce póki co nie ma takich problemów jak w Szwecji, są inne problemy – jest zbyt duża ingerencja państwa w gospodarkę (dużo większa niż w Szwecji) i idiotyczny system podatkowy.

     Nie ma się co dziwić, że SD które działa od 88 roku w końcu osiągnęło dobry wynik.

     Jesteście za likwidacją podatku dochodowego, prywatyzacją szkół i szpitali, dobrowolnych prywatnych ubezpieczeniach emerytalnych i likwidacją zasiłków socjalnych? Jeśli nie to porównuj sobie SD, ale do RN, francuskiego FN i niemieckiego AfD.

    • Jesteście za likwidacją podatku dochodowego, prywatyzacją szkół i szpitali, dobrowolnymi prywatnymi ubezpieczeniami emerytalnymi i likwidacją zasiłków socjalnych? Jeśli nie to porównuj sobie SD, ale do RN, francuskiego FN i niemieckiego AfD.

 3. Ozjasz nie przepusci zadnych wyborow. Czesciej w nich startuje niz curwa zachodzi w ciaze.

  • Pozdrów swoją matkę, która za pewne z powodu 500+ często zachodzi w ciążę.

 4. gdyby nie ten stary cap korwin to bym na nich zaglosowal,a tak to mam problem:-(

 5. To dobra wiadomosc, ale nie nalezy liczyc na wielki sukces. Spoleczenstwo w wiekszosci sklada sie z glupcow.

Comments are closed.