Koalicja wolnościowców i narodowców do eurowyborów! „Łączy nas POLexit” [WIDEO]

Szefowie partii Wolność oraz Ruchu Narodowego na konferencji prasowej w Sejmie ogłaszają koalicję do eurowyborów/fot. YouTube/Media Narodowe
Szefowie partii Wolność oraz Ruchu Narodowego na konferencji prasowej w Sejmie ogłaszają koalicję do eurowyborów/fot. YouTube/Media Narodowe

Zarządy partii Wolność oraz Ruchu Narodowego zawarły koalicję do przyszłorocznych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Poinformowano o tym na dzisiejszej wspólnej konferencji prasowej w Sejmie.

Chcieliśmy poinformować, że Ruch Narodowy i partia Wolność tworzą koalicję do wyborów do Parlamentu Europejskiego, która będzie startowała z jednoznacznie eurosceptycznym przekazem w najbliższych wyborach w maju 2019 roku – powiedział Robert Winnicki, lider Ruchu Narodowego.

Potwierdzam, że atmosfera rozmów była niesłychanie konkretna i przyjazna. Bardzo dobrze rokuje to tej koalicji, bo mamy jeden wspólny cel. Narodowcy mają program na POLexit, a my mamy program na rozwalenie Unii Europejskiej – dodał Janusz Korwin-Mikke, prezes partii Wolność.

Zaznaczono, że partie zachowają swoją tożsamość i struktury. Wystawiona zostanie natomiast „jedna eurosceptyczna lista do Parlamentu Europejskiego licząca się, która jest cały czas otwarta”. – Będziemy rozmawiali ze środowiskami patriotycznymi, niepodległościowymi, narodowymi, wolnościowymi o tym, by tworzyć jak najszerszy front przeciwko dyktatowi Brukseli. To jest dzisiaj to zadanie po ostatnich wydarzeniach, gdy rząd PiS-u skapitulował chociażby w sprawie ustaw sądowych, z którymi można się zgadzać lub nie. Ale ważny jest jasny przekaz, że Bruksela nie może dyktować, jak ma wyglądać życie czy prawo w Polsce – zapowiedział Winnicki.

Źródło: youtube.com

52 KOMENTARZE

  • Wrogość do UE to ważny wspólny mianownik Ruchu Narodowego i Partii Wolność, ale nie jedyny.
   Obie partie mogą też zjednoczyć siły w walce z homopropagandą, genedyryzmem, femi-nazimem, eko-oszołomstwem oraz – last but not least – wspólnie optować za całkowitym zakazem aborcji.

    • Obrażać coś takiego jak ty minie się z celem…. Najpierw posłuchaj kilku wywiadów z panami Winnickim, Bosakiem , Korwinem a potem tvn- owski ośle wypowiadaj….. Głosuj na PiS to będziesz miał armię europejska , głosuj na po będziesz miał Niemcy bez inwazji zbrojnej. Tak więc doinformuj się co ci panowie prezentują no i koniecznie dowiedz się czym faszyzm jest. Jak już się dowiesz to zobaczysz że z tymi partiami nic wspólnego nie ma. Ale stefauen mówi że ma to banda baranów twojego pokroju powtarza ” faszyści” pojęcia nie mając co beyslnie klepie.

    • Wy lewacy, to macie tupet, nazywacie gówno – czekoladą i próbujecie to wprowadzić ustawą!

 1. No proszę, już narodowi socjaliści „Wolności” nie przeszkadzają? A dopiero co na konferecji „wolnościowej” była taka ciekawa debata…

  • No cóż Panie Tomaszu, obie strony wyraźnie zaznaczają, że wspólnym mianownikiem jest EUROSCEPTYCYZM.
   I to jest prawda. W tym temacie specjalnych różnic pomiędzy Wolnością a RN nie ma.
   Taki program na wybory do Parlamentu Europejskiego jest wystarczający.
   Na wspólna listę do polskiego Sejmu to faktycznie za mało. Ale jest jeszcze trochę czasu.

   • Czasu może być za mało żeby wybić ze łba Winnickiemu antynarodowe socjalizmy (500+), ale do PE mogą startować jak najbardziej razem.

    • Ja się nie nawrócą na narodowy liberalizm, to żadnej koalicji do parlamentu Polskiego nie będzie.

     Narodowy konserwatysta może być:

     Narodowym socjalistą popierającym interwencjonizm i keynesistowski korporacjonizm.

     Narodowym liberałem popierającym wolny rynek.

     • Może też powrócić do źródeł czyli do idei narodowej w ujęciu R. Dmowskiego, a w szczególności we wspaniałej wizji narodu polskiego zaprezentowanej przez Feliksa Konecznego.
      F. Koneczny, konserwatywny narodowiec był za podatkami koniecznymi dla funkcjonowania państwa, a nie jak chcieliby socjaliści: tyle podatków ile zdoła się zebrać, pardon, zedrzeć z podatnika.
      Na początek niech RN przestanie czcić Józefa Piłsudskiego. Równoczesna cześć dla R. Dmowskiego to klasyczne rozdwojenie jaźni.

     • Koalicji do parlamentu polskiego nie będzie z dwóch powodów:
      – różnic programowych;
      – progu, który dla koalicji wynosi 8%, a w wyborach do PE nie obowiązuje dlatego Partia Wolność i RN jako siły uniosceptyczne by nie rozpraszać głosów (ostatnio 7,2 i 1,4 %) mogą, a nawet powinny startować wspólnie (tylko nie Razem!);

      Chyba, że narodowcy doznają epifanii i wrócą do swoich korzeni, które reprezentowali klasyczni konserwatywni liberałowie i narodowcy w jednym w rodzaju Dmowskiego czy Konecznego o czym pisze p. @Marek Ixiński. Wtedy możliwy jest wspólny start z list Partii Wolność :-)

     • Szkoda ze jak kiedys dyskutowalismy o wolnym rynku ani razu nie pokusiles sie o stwierdzenie narodowy liberalizm.
      Szkoda ze dalej macisz. Mam nadzieje ze wolnosciowe srodowiska nawroca sie na milosc do kraju,tradycji,histori bo tego mi niestety brakuje w roznego typu wystapieniach.

     • Cyprian NSZ – Z tobą nie ma żadnej dyskusji, bo żyjesz w świecie teorii spiskowych. Obejrzałeś jakiś film i myślisz, że znasz wewnętrzne rozgrywki polityków na świecie.

      Taki przemysł zbrojeniowy nie może rządzić Ameryką, bo to Ameryka ma żołnierzy i może w każdej chwili znacjonalizować przemysł i jeszcze jedna sprawa – państwo nie ma obowiązku kupowania broni w kraju. W takiej Polsce nikt nie może produkować broni oprócz państwa, a mimo to Polska kupuje broń i ciężki sprzęt dla wojska zagranicą – tak działają państwowe zakłady – czy się stoi czy się leży, a gospodarka pozbawiona konkurencji nie produkuje żadnych nowych technologi.

     • Jest mi daleko do teorii spiskowych.
      Po drugie celowo przekrecasz to o czym pisalem wczesniej. Nie znam rozgrywek politykow ale wiem jedno napewno. Te rozgrywki sie caly czas tocza.
      Wydawalo mi sie ze nie znasz slowa znacjonalizowac(to jaki to wolny rynek?)
      Oczywiscie ze panstwo nie musi kupowac u siebie ale wiesz jak to jest z kapitalizmem. Gnat normalnie kosztuje 100 dol. a w trakcie trwania wojny cena rosnie.
      Armia powinna posiadac bron ktora produkowana jest w roznych czesciach swiata i ta polska rowniez.

     • Dlaczego miałbym nie znać? ? Nacjonalizacja to oczywiście upaństwawianie – czyli budowanie komuny. To, że państwo może użyć przemocy w stosunku do firm zbrojeniowych to nie znaczy,że jej użyje – czyli jak najbardziej wolny rynek.

      Amerykanie sami są sobie winni. Wolnościowcy Ron Paul i Gary Johnson chcą wycofania wojsk z Afganistanu i bliskiego wschodu, a mimo to Amerykanie ich nie wybierają czyli przyczyniają się do wysyłania ludzi na bezsensowne wojny.

      youtu.be/eQji1bEXwc0

  • Przeszkadzają, ale w wyborach do PE mogą pomóc zdobyć więcej głosów niż ostatnio 7,2%.

   • Moje „kilka szabelek” właśnie stracili. Włącznie ze wsparciem finansowym dla kampanii.

    Kiedyś zmądrzałem i postanowiłem już nigdy nie poprzeć żadnej partii czy koalicji, w której są socjaliści. I tego będę się jednak konsekwentnie trzymał.

    • A co jak nie znajdzie się alternatywa „bez-socjalistyczna”? Brak udziału w wyborach to de facto poparcie (proporcjonalne) dla zwycięzców…

    • Rozumiem Cię, ale czy nie uważasz, że znacznie rozsądniejsze byłoby przyjęcie takiej zasady w wyborach do parlamentu Polskiego?

     Powiedzmy sobie szczerze, można jedynie rozwiązać unie i nic więcej nie da się zrobić tam zrobić, a do tego do tego potrzebni są unio-sceptycy z całej Europy i a to czy są socjalistami to kwestia drugorzędna.

     Popieram wspólny rynek europejski – nie trzeba należeć do unii żeby w nim być.

     Popieram Schengen – nie trzeba należeć do unii żeby być w Schengen

     Nie popieram unijnych dyrektyw które regulują gospodarkę wewnątrz krajów unii – co daje wspólny rynek kiedy gospodarka jest regulowana przez unijnych komunistów?

     Unio-sceptycy powinni mieć większość w unio-parlamencie, żeby przegłosować rozwiązanie unii – ale w między czasie brać pieniądze oczywiście – Dla Polski branie pieniędzy z unii jest bardzo korzystne, bo Polska nie należy do strefy euro, więc wymiana euro na złotówki jest korzystna.

     Najważniejsza kwestia w tym wszystkim to oczywiście rozgłos który przyda się w wyborach do parlamentu Polskiego.

    • edit – Powiedzmy sobie szczerze, można jedynie rozwiązać unie i nic więcej nie da się tam zrobić, a do tego potrzebni są unio-sceptycy z całej Europy i a to czy są socjalistami to kwestia drugorzędna.

     • A czy sa socialistami to kwestia drugorzedna. ???? Calkiem niedawno mowiles cos innego.

     • Bo mówiłem o wspólnym starcie do parlamentu Polskiego.

  • Fakt. Często zapominamy się.
   A rzeczywiście chodzi nam o krytyczne spojrzenie na ten biurokratyczny tworek, a nie sceptycyzm wobec Europy jako takiej.

 2. Życzę oczywiście jak najlepiej, ten post okrągło stołowy/post ubecki układ trzeba przegonić, to nie ulega najmniejszej wątpliwości ale obawiam się, że idąc pod hasłem Pol-exit koalicja odniesie druzgoczącą klęskę…niestety

 3. tak się robi politykę , odrobina pragmatyzmu musi być dodatkiem do ideałów

 4. Za ostro. Polskojęzyczny motłoch dobrze się czuje w germańskiej niewoli, jest póki co nażarty, usatysfakcjonowany szrotem z Germanii więc wyjeżdżanie z polexitem to przepis na klęskę. Najgorsze, ze będzie to też ciążyło na ewentualnym i wielce pożądanym wspólnym przedsięwzięciu w wyborach do sejmu.
  Nawet Le Pen złagodziła retorykę antyunijną. Intelektualne dno i totalna klapa jako rezultat.

  • Zobaczymy jak polskojęzyczny motłoch będzie się czuł po 1 stycznia 2019 roku :) A co do polexitu… główny poza Hitlerlandem filar Eurokołchozu płonie i zamiast zwarcia szeregów w Eurosjuzie może szybko nastąpić francexit…

   • Po 1 stycznia polskojęzyczny motłoch wciąż będzie dokarmiany na kredyt – do jesiennych wyborów. Le Pen złagodziła antyunijna retorykę, więc francexitu bym nie oczekiwał. Francuzi wciąż maja sporo korzyści z bycia filarem eurkołchozu.

    • Francuzi korzyści czerpią głównie z tzw. Wspólnej Polityki Rolnej do której dopłacają się Niemiaszki, a mimo to przeciwników Eurokołchozu jest tam około 50% (to nie przypadek, że tam właśnie odrzucono w referendum eurokonstytucję). Francuzi co by o nich nie mówić to nie polskojęzyczne pospólstwo postsowieckie, które honor, niepodległość i suwerenność razem z gaćmi sprzedało za 100 eurosów od hektara…

   • tak czy owak samo poparcie dla obecności w U.E. to jakieś minimum 70%
    z przyczyn o jakich pisał „Stop” ale nie tylko, przede wszystkim w nas Polakach cały czas jeszcze pokutuje te zafascynowanie zachodem, bycia takimi jak oni itp
    To leży głębiej niż samo U.E. z nawet nie ma za wiele z nią wspólnego.To jest raczej taka zakorzeniona świadomość(co samo w sobie złe nie jest)ze my cywilizacja łacińska wspólny krąg kulturowi itp (oczywiście piszę w sporym uproszczeniu)
    Media głównego nurtu i różni szarlatani intelektualni wmawiają ludziom, że U.E. jest tożsama z pojęciem Europa, to oczywiste nadużycie i nieprawda bo jest życie po za U.E. i Europa to nie to samo, ale przekaz idzie właśnie po tej linii
    Bardziej jestem skłonny wysnuć wniosek, że to celowa robota na ugranie tych max 10 ale pewnych % to musi o to chodzić

    • Dobrze napisane.Napisales jeszcze ze UE i Europa to nie to samo.To prawda jednak ludzie np. norwegowie uwazaja ze wszystko co lezy na wschod od Niemiec to ruska dzicz.Polacy niestety w momecie wyjazdu juz czuja sie gorsi bo jest nam to wpisane w DNA.

     Zastanawia mnie jednak dlaczego Nczas tak sie z tego cieszy skoro niedawno sie tak cieszyl ze Wolnosc miazdzy RN podczas debaty o wolnym rynku.

     • co do pierwszej części wypowiedzi to nie tylko Norwegowie ale dla większości (jak nie wszystkich) państw tak zwanych zachodnich, Europa kończy się na Odrze. To widać np po szkołach oni nic się nie uczą o nas np o historii o niektórych sytuacjach, biała plama i niedźwiedzie polarne na ulicach temat znany od dawna.
      Co do drugiej części wypowiedzi to podtrzymuje swoje domysły , że to taki pomysł co by ugrać te nikłe procenty, i jak to w polityce na dłuższą metę jak wejdą kwestie gospodarcze to taki sojusz pęknie jak bańka mydlana. Zresztą jest wielu wolnościowców którym idee narodowe są bliskie jak i wielu narodowców którzy są za wolnym rynkiem, więc może się mylę? chociaż nie wydaje mi się
      pozdr

    • Chcialem odpisac ale juz poraz kolejny jestem blokowany. Nie napisalem nic zlego Nczasie

   • Polskojęzyczny motłoch nie da się wypchać z Unii faszystowskiemu motłochowi. Amen
    To już było, ale już nie wróci.

 5. Jeśli Europa ma przetrwać lewicowy Eurokołchoz musi zostać zniszczony :)

 6. Wreszcie może ktoś zajmie się gospodarką i pozwoli ludziom pracować a nie nakręcać spory obyczajowe. Macie mój głos w wyborach!

 7. Wariant pesymistyczny: Wszyscy na prawo od PiS idą osobno Kukiz15, Federacja dla RP i Koalicja wszystkie uzyskują po 3 % i żaden nie wchodzi do PE. Wariant optymistyczny: Do koalicji wchodzi partia Jakubiaka zabieramy głosy Kukizowi i mamy 10 % a Kukiz 3 %. Czego chcecie ? Który wariant sie sprawdzi ?

 8. Alleluja, nareszcie znalezli cos co laczy,czyli mozna miec nadzieje ze ten euro-zydo kolchoz zostanie pognany boso po sniegu.Tylko blagam zajmijcie prezesa czymkolwiek (turniej brydzowy,szachowy,go, itp.)aby trzymal sie jak najdalej od mikrofonow i nie udzielal spontanicznych wypowiedzi ,wiem za ma racje ale w realnej
  polityce liczy sie tez reakcja”ludu”.Trzymam kciuki.

 9. glsowalbym na narodowcow,ale nie glosuje na starego capa korwina.Coz terz zrobic?:-(

 10. Pierwszy, ale bardzo ważny krok do zjednoczenia środowisk narodowo-wolnościowych został uczyniony. Jest realna szansa przekroczenia progu wyborczego i odebrania przebierańcom z PO-PiS-u kilku/kilkunastu mandatów w PE. Myślę, że do tej inicjatywy przyłączą się wkrótce inne podmioty patriotyczne i ideowi ludzie o przekonaniach narodowych lub wolnościowych, którzy nie chcą aby zrobiono z Polski Polin lub Polen. Wiosna będzie tylko przygrywką do jesiennych wyborów – WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD. Pozdrawiam inteligentnych

  • Ma lepsze wyniki od Ruchu Narodowego, więc przestań szczekać.

  • Odezwał się przygłup od zachlanego menela Kukiza lubiącego sobie snuć publicznie fantazje analno-fekalne na TT :D

 11. Takie inicjatywy polityczne to czystej postaci kit. Niech mi ktoś wskaże jakiś udany odgórny sojusz partyjny, który przyniósłby jakąkolwiek korzyść dla państwa? Nie było takiego. Te wszystkie gry policzne to aktorstwo aby pokazywać zdebilałemu społeczeństwu jak bardzo się te polityczne, cyniczne ścierwa pracuję. Tymczasem należy patrzeć na Islandię, teraz na Francję dosyć spontanicznie wychodzą na ulice i walczą o swoje ( bez względu na ocenę z polskiej strony). Po prostu, skuteczne i autentyczne działania są tylko i wyłącznie oddolne.

 12. Jezus Maria !
  Ludzie, popracujcie nad stroną logistyczną i promocyjną.
  Nie organizuje się konferencji w momencie, gdy jest aż taki harmider, bo zagłuszają i nic nie słychać. Należy zadbać o dobre nagłośnienie, bo inaczej wychodzi to mało poważnie…

Comments are closed.