Kolejne ułatwienia dla imigrantów dopiero po wyborach. Hamują się, bo boją się konkurencji na prawicy

Hindusi/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay
Hindusi/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

Stanęły prace nad ustawą zwiększającą dostęp imigrantów do pracy w Polsce. Przyczyną są najpewniej zbliżające się wybory.

Czekamy na rozstrzygnięcie komitetu stałego rządu. Wtedy będziemy wiedzieli, na czym stoimy – mówi wiceminister pracy Stanisław Szwed, który pilotował ustawę o rynku pracy. Jej głównym celem było przyspieszenie zatrudniania obcokrajowców.

Nie wiadomo, czy w ustawie znajdzie się sztandarowa obietnica rządu w tej sprawie: Wydłużenie z 6 do 12 miesięcy możliwości zatrudniania cudzoziemców na podstawie prostszych niż pozwolenie na pracę oświadczeń. – Z powodu przeciągających się procedur wielu Ukraińców rezygnuje z pracy w firmach, które ich ściągnęły do Polski. Szukają gdzie indziej, często zasilając szarą strefę. Dla pracodawców to realne straty – komentuje Cezary Mączka, wiceprezes Budimexu.

Media zauważają, że wstrzymanie prac ma podłoże stricte polityczne. PiS obawia się, że zmiany w polityce migracyjnej stałyby się powodem wzrostu popularności prawicowych partii kosztem PiS. Projekt ustawy został już zdjęty z oficjalnych stron rządowych.

Główną zmianą miałoby być wydłużenie czasu pracy na oświadczenie z 6 miesięcy do roku. Pozwalał także na rozszerzenie pracy na oświadczenia na obywateli kolejnych krajów.

Źródło: interia.pl

20 KOMENTARZE

  • No i c.h.u.j ! vide: wyniki wyszukiwania na portalu Najwyższego Czasu – „Padniecie ze śmiechu”

 1. Korwin chce zlikwidowac urzedy imigracyjne i obywatelstwo.
  Tylko pytanie czy ta jego monarchia bedzie Korea Polnocna czy wieza Babel?
  Trzeciej opcji nie ma gdyz funcjonuje ona teraz.

  • On chce żeby pracodawcy zaczęli wreszcie uczciwie płacić Polakom. Rządzący nas trąbią (także pracodawców) i ściągają taniąsiłę roboczą, zamiast przygotować ustawy tak, żeby Polakom opłacało się wrócić i pracować w Polsce.

   • JKM wiele razy wyjaśniał, że w interesie pracownika jest zarabiać jak najmniej, bo wtedy wszystko będzie tanie. W ten sposób rozumie uczciwe płacenie. Logiczne byłoby, żeby popierał sprowadzanie taniej siły roboczej i chyba tak jest.

    • ja nie wiem jak jest z Mikke bo jeśli jest się wolnorynkowcem i narodowcem to idzie się specjalisty wyleczyć rozdwojenie jażni

    • Pierd…sz bez sensu.Wyjaśniał,ale ty nic nie zrozumiałeś.Zawsze powtarzał o zniesieniu opodatkowania pracy.Państwo zabiera prawie połowę pensji,a dla debili winien jest pracodawca.Poza tym jak będziemy się słuchać UE(czyli Niemiec) Polacy nigdy nie dogonią Niemiec pod względem zarobków,bo nasz przemysł nie może się rozwijać pod ich butem.Niemcy musieliby być frajerami,aby jakiemuś państwu dać się dogonić lub przegonić.Najpierw nas wpier…li w zabory,później dwie wojny,zero odszkodowań,a teraz ekologia.A oni jak się rozwijali 150 lat temu,to płacili za pozwolenia emisji CO2?Polska była wtedy krajem rolniczym,a „naziści’ napi….li na maksa.I co?Winna jest Polska.

   • No jak „uczciwie płacić Polakom”?
    A Ukraincom i Wietnamczykom no nieuczciwie placic?
    A co gdy ten Ukrainiec godzi sie pracowac za 30% tego co Polak?
    Nie wiesz?
    To ja ci powiem co:
    Na drugi dzien wszyscy Polacy ida sie grzmocic a pracodawcy sprowadzaja sobie do roboty pare milionow imigrantow. I wszystko bedzie jak najtansze, tylko zobaczymy kto to kupi. No moze tylko pan Korwin Mikke i paru jedo totumfackich.

   • skąd wrócić? do dachau jak mojego dziadka ich wywieźli?
    tak by wynikalo ze słów Mikke że przecież na zachodzie panuje straszny hitleryzm a tu nawet wracać nie chcą robic za miskę ryżu u Korwina

 2. Co wy nam tutaj pierniczycie.
  PiS wygra nadchodzace wybory w podskokach, chyba ze wydarzy sie jakis cud. Co najwyzej nie uzyskaja parlamnetarnej wiekszosci i pocaluja sie w raczke z Kukizem albo postkomuchami od Millera i Czarzastego.
  Martwcie sie lepiej, zeby Korwin uzyskal wiecej niz 1% i zostal chociaz wujtem w gminie, bo na swojego prezydenta to Warszawiacy woleli jednak Trzaskowskiego.

  • Naucz się pisać po polsku, bałwanie… a potem dopiero komentuj cokolwiek!!

  • Wuktem nie ma szans zostać. Wójtem owszem i chętnie bym zobaczył co by z tego wynikło. Co do wygrania „w podskokach” wyborów przez PiS to ma spore wątpliwości. PiS popełnia coraz więcej błędów a ubecja mobilizuje się coraz bardziej, a ponieważ ma większość w tym kraju to PiS może czekać przykra niespodzianka.

   • No tak. Ani wujten ani wuktem.
    Sorry za blad ortograficzny.
    Przykra niespodzianka – piszesz.
    Oby.
    Obawiam sie jednak, ze przykrzejsza niespodzianka spotkac moze partie Wolnosc.

 3. Nie należy ułatwiać zatrudnienia obcokrajowcom – bo powoduje to obniżenie płac Polaków. Korwin akurat do tego nie ma nic, bo wcale nie pisze aby sprowadzać do Polski do pracy ludzi którzy będą pracowali za 1 zł.

 4. Super kraj, gdzie Polskiego pracownika się organiczna ale obcemu ułatwia wszystko. Niebawem Polacy będą na zasiłkach z taką polityką.

 5. Rok temu mielismy 700K urzednikow. Wystarczy 75% zwolnic – bo i tak tylko herbate pija, przekladaja zbedne papiery i powietrze psuja w stolki – i nie potrzeba zadnych najezcow… tfu, imigrantow. Taki np. Urzad Pracy… jesli jutro zniknie, nieruchomosci pojda na sprzedaz, to nic sie nie wydarzy. A przepraszam, zostanie kasa w budzecie panstwa.

  • owszem wydaży się coś bardzo pozytywnego : zniknie jeden urząd imigracyjny; gdyby np. to był urząd we Wrocławiu lub w Warszawie automatycznie mamy kilkadziesiąt tysiecy imigrantów rocznie mniej w RP

Comments are closed.