Niewiarygodne, Solidarność zmądrzała. Związkowcy podważają dogmat o globalnym ociepleniu

globalne-ocieplenie_nczas
Źródło: wiocha.pl

Związkowcy z Solidarności podpisali deklarację o współpracy z Heartland Institute, amerykańskim think tankiem, który kwestionuje politykę klimatyczną ONZ. Sygnatariusze wyrazili sceptycyzm wobec twierdzeń, że świat stoi na krawędzi katastrofy związanej ze zmianą klimatu.

„Region Śląsko-Dąbrowski NSZZ „Solidarność”, Krajowy Sekretariat Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność oraz Heartland Institute wyrażają sceptycyzm wobec tezy Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC), jakoby świat stał na krawędzi katastrofy klimatycznej. Region Śląsko-Dąbrowski, KSGiE oraz Heartland Institute podkreślają wspólnie, że nie istnieje konsensus naukowy dotyczący głównych przyczyn oraz konsekwencji zmian klimatycznych” – napisano w przesłanej w czwartek PAP informacji.

„Żadna z organizacji nie przeciwstawia się działaniom na rzecz czystego powietrza, nie wspierając jednocześnie eliminacji węgla z światowego portfolio energetycznego” – napisano we wspólnym komunikacie, podpisanym przez przewodniczącego śląsko-dąbrowskiej „S” Dominika Kolorza, szefa KSGiE Jarosława Grzesika oraz Jamesa Taylora z Heartland Institute.

Przedstawiciele amerykańskiego think tanku przyjechali do Katowic, aby – podczas trwającego w tym mieście szczytu klimatycznego COP24 – zaprezentować wyniki swoich badań, które kwestionują politykę klimatyczną ONZ oraz poddają w wątpliwość tezę, że działalność człowieka ma znaczący wpływ na zmiany klimatyczne.

„Mówiąc jednym głosem, wierzymy w przywrócenie naukowych metod i odrzucenie ideologicznego dogmatu ONZ. Oznacza to zdrowy sceptycyzm interpretacji danych i wniosków” – napisali sygnatariusze deklaracji.

W ich ocenie światowi liderzy powinni skoncentrować swoje wysiłki przede wszystkim na zapewnieniu obywatelom dostępu do niedrogiej energii i tym samym podniesienia standardu życia. „Negatywne skutki zbyt drogiej energii dla zdrowia i dobrobytu ludzi są oczywiste i niszczycielskie. Niedroga energia jest absolutnie niezbędna, aby wyciągnąć ludzi z ubóstwa i zapewnić lepszą przyszłość ludziom na całym świecie” – napisano w dokumencie.

Przedstawiciele „S” oraz amerykańskiego think tanku zadeklarowali współpracę w zakresie edukacji społeczeństwa oraz decydentów w obszarze polityki klimatycznej m.in. poprzez organizowanie seminariów i konferencji naukowych.

Podpisanie deklaracji o współpracy poprzedził panel zorganizowany w siedzibie śląsko-dąbrowskiej Solidarności. Jak przekonywał Taylor, wzrosty i spadki globalnej temperatury mają charakter cykliczny, a działalność człowieka ma tylko nieznaczny wpływ na to zjawisko – w jego opinii decydująca jest natomiast aktywność Słońca. Taylor podważał też wpływ ocieplenia klimatu na niepożądane zjawiska pogodowe.

Z kolei Wolfgang Mueller, sekretarz generalny działającego w Niemczech Europejskiego Instytutu ds. Klimatu i Energii (EIKE) mówił, że subsydiowanie tzw. zielonej energii kosztuje niemieckich podatników 30 mld euro rocznie i te koszty ciągle rosną. Nie przekłada się to na zakładany spadek emisji CO2 – mówił Mueller.

Kwestionowany przez sygnatariuszy porozumienia raport IPCC (Intergovernmental Panel on Climate Change) jest jedną z naukowych baz negocjacji trwającego w Katowicach szczytu klimatycznego. Według głównego wniosku z dokumentu opracowanego przez zespół 91 naukowców z 40 krajów, należy dążyć do ograniczenia globalnego wzrostu temperatury do 1,5 stopnia do końca wieku.

 

9 KOMENTARZE

 1. W Stanach było najzimniej na Święto Dziękczynienia w tym roku – od ponad 100 lat..

 2. podwazaja, bo wiedza, ze na tym straca, pieniazki pojda na haracz i placenie kar roznym ideologicznym pasozytom, a nie na premie i podwyzki.

 3. Brawo Solidarność. Dwutlenek wykorzystują lasy do budowy i wzrostu drzew. A zmiany klimatyczne są cykliczne.

 4. IPCC (Intergovernmental Panel on Climate Change)
  To ci co fałszowali badania ?
  Ale ludzkość upadła, dawniej hosztaplerów i oszustów wsadzali do beczki ze smołom a potem posypywali pierzem i przeganaili za miasto. A teraz są na salonach i brylują !
  Tylko w Australii ich pognali.

 5. Przed XVII wiekiem panie nie nosiły majtek , bo było ciepło; później- szczegolnie w XVI wieku nastąpiło znaczne ochłodzenie klimatu , więc i majtochy pojawiły się – dzisiaj znowu cieplej to i majtochy są skąpsze

  • No i c.h.u.j ! vide: wyniki wyszukiwania na portalu Najwyższego Czasu – „Padniecie ze śmiechu”

 6. „Solidarność zmądrzała” – haaaahaa :D
  To tak jak by napisać „klocek zaczął myśleć”…

Comments are closed.