Pawłowicz ostro o ucieczce Gasiuk-Pihowicz do PO. Pod skrzydłami Schetyny chce ukryć męża?

Krystyna Pawłowicz i Kamila Gasiuk-Pihowicz. Foto: PAP
Krystyna Pawłowicz i Kamila Gasiuk-Pihowicz. Foto: PAP

Krystyna Pawłowicz ostro zaatakował „myszkę agresorkę”, która, gdy tylko statek Nowoczesna zaczął tonąć, uciekła. Posłanka PiS-u zadaje pytanie, czy u podstaw rozbicia klubu .Nowoczesnej nie stoi własnie strach Kamili Gasiuk-Pihowicz o losy swojego męża?

Oto jak całą sprawę rozpadu Nowoczesnej widzi Krystyna Pawłowicz. Swoimi przemyśleniami podzieliła się na Twitterze. Pisownia oryginalna.

„Za długi Komit. Wyborcz. partii odpowiada OSOBIŚCIE w pierwsz. kolejności pełnomocnik fin. Komitetu – art.130 Kod. Wyb.W .N był nim mąż pani Gasiuk-Pihowicz – Michał. Pani Kamila z biorącym miejscem na liście PO do UE uratuje swoje życie …Taki handel…” – napisała poseł Krystyna Pawłowicz.

Do dyskusji włączył się popularny Twitteowiec Pikuś, stwierdzając, że „Myszka Agresorka” zabezpieczyła swoje pieniądze.

„Pani Gasiuk Pihowicz sprawę już rozwiązała. wzięła z mężem rozdzielność majątkową. I pomyśleć, że miałaby wziąć odpowiedzialność za Polskę.”

Przypomnijmy, że problemy finansowe Nowoczesnej nie są niczym nowym. W 2016 roku Sąd Najwyższy zdecydował, że partia straci państwowe pieniądze.

Wcześniej Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdanie finansowe Nowoczesnej z wyborów parlamentarnych w 2015 r., w wyniku czego partia straciła państwowe subwencje, przysługujące partiom znajdującym się w Sejmie.

Podstawą do odrzucenia sprawozdania finansowego było m.in. przelanie blisko 2 mln zł (1 mln 971,5 tys. zł) bezpośrednio z rachunku bieżącego partii na rachunek komitetu wyborczego utworzonego w wyborach parlamentarnych w 2015 r.

Czyżby ucieczka z Nowoczesnej Pani Gasiuk-Pihowicz to efekt obawy o męża? Czyżby posłanka liczyła, że za zdradę swego klubu dostanie miejsce an liści do europarlamentu i zapewni sobie spore dochody?

Źródło: Twitter/ PAP

5 KOMENTARZE

  1. Wojenka w żydobolszewickiej rodzince. Polacy nie mają powodu się tym emocjonować. Krzywdy oni sobie na pewno nie zrobią.

  2. Napiszcie ze Pawlowicz to myszka czy raczej szczurzyca to od razu do sadu poda.
    Prawicowe mniemanie wolnosci by robic drugiemu co im niemile.

  3. Aleś se pan panie Michał babe wziął, serdecznie współczuję.
    Teraz to nic ale pomyśl pan co będzie za lat kilka? A za kilkanaście?
    Panie Michał, choooodu, i to raz dwa.

  4. No właśnie, Kamila przetransferowała się ale nic nie słychać o tym że wraz z mężem.

Comments are closed.