Problem z partią o. Rydzyka. Sąd nie zarejestrował Ruchu Prawdziwej Europy. Zobacz czemu

Europoseł Mirosław Piotrowski/fot. ilustracyjne/fot. PAP/Wiktor Dąbkowski
Europoseł Mirosław Piotrowski/fot. ilustracyjne/fot. PAP/Wiktor Dąbkowski

Sąd Okręgowy w Warszawie nie zarejestrował partii Ruch Prawdziwa Europa związanej ze środowiskiem Radia Maryja. Wniosek nie został rozpatrzony z powodu na „nieścisłości w statucie”.

Zostało wydane zarządzenie, w którym wezwano wnioskodawcę do usunięcia niespójności w zakresie postanowień statutu – informuje Sylwia Urbańska, rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie.

Wnioskodawcy mają 21 dni na usunięcie wspomnianych niespójności. Jeśli nie zostanie to zrobione, może zostać wyznaczony kolejny termin. Nie wiadomo też, kiedy wniosek o rejestrację zostanie rozpatrzony ostatecznie.

O złożeniu wniosku o rejestrację partii Ruch Prawdziwa Europa poinformował lider tego ugrupowania, Mirosław Piotrowski. Jest on europosłem i bliskim współpracownikiem o. Tadeusza Rydzyka CSsR, założyciela i dyrektora Radia Maryja.

W partii mieliby znaleźć się politycy PiS, którzy związani byli ze środowiskiem Radia Maryja. Wśród nich są m.in. były minister środowiska Jan Szyszko, europosłanka Urszula Krupa, poseł Gabriela Masłowska, poseł Anna Sobecka i wiceprezes PZU (były poseł PiS) Andrzej Jaworski.

Mając medialne poparcie ojca Rydzyka, może liczyć na kilka procent wyborców, których trzon zapewne będą tworzyli słuchaczki i słuchacze Radia Maryja. Utrata tych kilku procent może oznaczać, że PiS nie tylko nie zdobędzie większości mandatów, ale w ogóle może nie wygrać wyborów. Z drugiej strony pojawiają się głosy, że próba założenia partii ma nie tyle być realną alternatywą dla PiS, lecz próbą zdobycia miejsc na listach wyborczych PiS dla osób związanych ze środowiskiem Radia Maryja.

Źródła: interia.pl/nczas.com

19 KOMENTARZE

 1. No to usuną nieścisłości i w poniedziałek sąd dostanie wersję, którą zarejestruje. A kaczler pójdzie zmienić pieluchę.

  • Brawo ojciec Rydzyk!
   Liga Polskich Rodzin 2001-2007 pod patronatem Radia Maryja to była porządna, nacjonalistyczna partia, a nie jakiś żydokomunistyczno-unijny PiS. Dzięki Radiu Maryja mieli mocne 8-13%.
   Szkoda,że o.Rydzyk porzucił wtedy projekt LPR, chyba górę wzięły osobiste animozje między nim a mecenasem Giertychem. Teraz jest szansa to naprawić! I ćhoć panowie Szyszko czy Jaworski nie są bohaterami z mojej bajki, to życzę inicjatywie jak najlepiej, bo mogą skutecznie podgryzać PiS od prawej strony, o co chyba nam wszystkim tutaj chodzi.

  • Lektura obowiązkowa ” Kościół a faszyzm anatomia kolaboracji ” Agnosiewicza
   – ” wszystkie opisane w książce reżimy faszystowskie miały charakter chrześcijański, stricte katolicki. Tu już nie mówimy o kolaboracji, ale o budowaniu przez religię i kościół reżimów faszystowskich.”
   Historia kołem się toczy

   • Myslenie tez obowiazuje – a to dlatego, ze ogromna wiekszosc ludnosci byla w tamtych czasach z urodzenia chrzescijanami, ktorych wiara zmuszala od urodzenia do mowienia prawdy. A inne wiary maja podloze nalezenia do nich z ukryciem tegoz.

   • Ten Agnosiewicz, to jakiś wariat, prawdziwe nazwisko – Gawlik. Agnosiewicz od agnostyk. Jakim trzeba być popaprańcem , aby zmieniać nazwisko z uwagi na fobie, czy upodobania ? I to jest książka wariata.

   • a moze socjalisci na garbach katolikow budowalu swoj faszyzm antykatolicki, tak jak to robia socjalisci w calej europie, oczywiscie una rowniez?

   • Przecież faszyzm hiszpański generała Franco to był całkiem przyzwoity ustrój, podobnie jak autorytaryzm gen.Pinocheta.
    Faszyzm Mussoliniego od biedy mógłby być, a na pewno lepszy niż piłsudczyzna II RP.
    Natomiast dla narodowego socjalizmu III Rzeszy kościół katolicki był wrogiem nr 2 (nr 1 byli komuniści).

 2. Zakładanie partii ” Ruch Prawdziwie Średniowiecznej Europy” do złudzenia przypomina Katolicką Partię Centrum w III Rzeszy i działania księdza Kassa – wziął on aktywny udział w demontażu demokratycznych rządów w Niemczech lat 30-tych, i w końcu samej Katolickiej Partii Centrum.
  Dzieła dokończył bogobojny katolicki kanclerz Franz von Papen, umożliwiając Hitlerowi dojście do władzy. Papen w 1932 r., doprowadził do zawarcia koalicji partii Centrum z nazistami i zerwania z wszelkimi dotychczasowymi demokratycznymi zasadami. W 1933 r. Papen uczynił Hitlera kanclerzem, podczas gdy sam objął stanowisko vice-kanclerza. Kościół pogratulował Hitlerowi przejęcia władzy. Niemieccy biskupi wydali oświadczenie, w którym odżegnali się od wcześniejszych krytycznych ocen nazizmu i zaakceptowali nowy reżim. Umocnili go następnym sukcesem na polu polityki zagranicznej, którym okazał się podpisany w 1933 r. konkordat z Watykanem.
  Niemiecki konkordat stanowi jedno z najbardziej niemoralnych, obłudnych i niebezpiecznych porozumień, jakie zostały kiedykolwiek zawarte pomiędzy dwiema autorytarnymi potęgami w dziejach ludzkości.

 3. Przeczytaj co – w takiej sytuacji – zaleca ks. dr Stanisław Trzeciak w książce „TALMUD O GOJACH a kwestia żydowska w Polsce”:
  cyt. str. 348
  „Tymczasem dopóki żydzi z Polski nie wyjdą, konieczną jest rzeczą, w imię hasła „walka ekonomiczna i owszem”, przeprowadzić następujące ustawy:
  1. Bezwzględne zniesienie uboju rytualnego, jako barbarzyńskiego zabobonu, nie mającego nic wspólnego z prawem Mojżeszowym, ani religią Mojżeszową, przy pomocy jednak którego żydzi wyciągają ze społeczeństwa polskiego około pół miliarda zł rocznie przez zmonopolizowanie handlu mięsem, bydłem, skórami, wyprawą skór i odpadkami rzeźnianymi.
  2. Do Dekretu o zniesieniu masonerii, dodać należy surowe kary za należenie do tej międzynarodowej antypaństwowej i antykościelnej mafii, oraz konfiskatą majątków tak prywatnych masonów, jak i majątków lóż, oraz zastosowanie tychże kar do pomocniczych organizacji masońskich.
  3. Pozbawienie komunistów praw obywatelskich.
  4. Rewizję praw obywatelskich, nabytych po 11 listopada 1918 roku.
  5. Zakaz zmiany nazwisk czy imion żydowskich na polskie i chrześcijańskie, powrót do dawnych nazwisk i imion. Oraz surowy zakaz używania przez żydów imion chrześcijańskich.
  6. Pozbawienie tych wszystkich żydów praw obywatelskich, którzy kiedykolwiek piórem, słowem czy zachowaniem się swoim działali na szkodę moralną lub materialną czy ujmę dla imienia polskiego w kraju lub za granicą, lub też w przeciągu 2 lat przebywając zagranicą nie odnowili paszportu.
  7. Żydzi nie mogą wybierać, ani być wybierani do Sejmu, Senatu czy gminy, nie mogą być urzędnikami państwowymi ani gminnymi, ani też nie mogą być w sposób jawny lub ukryty zatrudnieni, ani nie mogą być udziałowcami w gałęziach życia gospodarczego, które decyduje o obronności państwa.
  8. Żyd z natury tchórz, skłonny do dezercji i zdrady, jako materiał wojskowy, małowartościowy lub szkodliwy i niebezpieczny, jeszcze za czasów królestwa żydowskiego od króla Jana Hirkana 135-104 r. przed Chr. do wojska nie brany, zastępowany zaś przez wojska najemne z obcych narodów w królestwie żydowskim, przeto i w Polsce Armia Polska nic nie straci, a przeciwnie bardzo wiele zyska, jeśli się odżydzi. A zatem żydzi nie mogą służyć w wojsku, ani posiadać pod żadnym warunkiem broni, natomiast odbywają pracę podwójną co do czasu na robotach publicznych i płacą progresywny podatek na Armię stosownie do zamożności.
  9. Żydzi nie mogą być nauczycielami w szkołach czy na wyższych uczelniach.
  10. Ponieważ działają demoralizująco na młodzież polską i szerzą wywrotową propagandę, przeto nie mogą uczęszczać do szkół polskich razem strona 349 z młodzieżą polską. Na wyższe zaś uczelnie tylko procentowo do ludności żydowskiej. Ponieważ zaś adwokatura i stan lekarski są zanadto przeżydzone, przeto do adwokatury i na wydziały medyczne nie przyjmuje się żydów, dopóki liczba żydów w tych zawodach nie zrówna się procentowo z procentem ludności żydowskiej.
  11. Żyd nie może leczyć chrześcijanina, ani też adwokat żyd nie może występować w sądzie w obronie chrześcijańskiego klienta.
  12. Żydzi nie mogą być ani dziennikarzami, ani wydawcami pism przeznaczonych dla ludności polskiej, nie mogą pełnić żadnych funkcji w teatrze, w urzędzie radiowym, w dziale filmowym.
  13. Nie mogą nabywać ziemi ani żadnych nieruchomości. Ziemia, którą już posiadają jako własność ponad 100 ha, przechodzi do parcelacji, poniżej zaś 100 ha, tak samo jak i domy po miastach podlegają podwójnemu opodatkowaniu. Ponieważ to wszystko pochodzi z lichwy, oszustwa i wyzysku ludności rdzennej, do niej zatem wraca.
  14. Żydzi wyjeżdżający z Polski, mogą wywozić swe kapitały tylko w formie obligacji renty wieczystej, czy też w formie polskich wyrobów przemysłowych.
  15. Kobiety do lat 40, mężczyźni do lat 20 nie mogą u żydów służyć.
  16. Za pożycie z żydem czy żydówką kara więzienia.
  17. Ponieważ żyd demoralizująco działa na ludność wiejską, wyzyskuje i oszukuje ją, przeto wstęp żydowi do wsi najsurowiej wzbroniony.
  18. Ponieważ żydzi celowo i planowo urządzają sztuczne bankructwa i na nich się bogacą, a do ruiny doprowadzają swych wierzycieli, wypłacając im trzecią część wierzytelności lub wcale nic, przeto prawo o niewypłacalności należy poddać ścisłej rewizji, a kupiec, który raz zbankrutował nie może zajmować się handlem, nie tylko samodzielnie, ale i w cudzym imieniu.
  19. Ponieważ giełda jest głównym terenem oszustwa i szachrajstwa żydowskiego, przeto na giełdzie żydzi nie mogą występować.
  20. Zemsta należy do charakteru duszy żydowskiej, a żydzi, jak doświadczenie zbyt częste wykazuje, mordują skrycie i podstępnie tych, którzy broniąc swój naród, przeciw nim występują.”

  Pamiętaj: i Ty możesz być Trzeciakiem!

 4. Widzę , że żydokomuna już robi w gacie . Ta partia może rzeczywiście rozwalić amerykańskie rządy kolonialne w Polsce.

 5. Nowa partia jest potrzebna, bo obecnie w Polsce nie ma typowej prawicowej partii. Partia środowiska Radia Maryja na pewno nie będzie wrogo nastawiona do PiS-u, a wręcz przeciwnie na pewno razem z PiS-em będzie kontynuowała „dobrą zmianę” w Polsce.

 6. Partii tej nie tworzy ojciec Tadeusz Rydzyk. Jest on kapłanem, a żaden duchowny nie może mieszać się do polityki. Partię tą, która będzie się nazywała „Ruch Prawdziwa Europa” tworzy związany z Rodziną Radia Maryja europoseł Mirosław Piotrowski. Niemniej ta partia będzie częścią Rodziny Radia Maryja. Będzie to nowa partia, ale na pewno nie będzie wrogo nastawiona do PiS-u, a wręcz przeciwnie na pewno będzie z PiS-em współpracowała. Partia ta ma na celu przywrócenie katolickich wartości i zwalczanie ateizmu, neomarksizmu, nihilizmu i hedonizmu.

 7. Bardzo popieram tą inicjatywę powstania nowej partii, na pewno to będzie wielki przełom w polityce.

Comments are closed.