Ryszard Teraz Petru się wypowiedział. Ogłosił koniec Koalicji Obywatelskiej

Ryszard Petru. Foto: PAP/Tomasz Gzell
Ryszard Petru. Foto: PAP/Tomasz Gzell

Odejścia posłów z klubu Nowoczesnej to forma ogłoszenia końca Koalicji Obywatelskiej – ocenił lider partii Teraz! Ryszard Petru. Jego zdaniem działania lidera PO Grzegorza Schetyny wskazują, że jedynym celem KO była „likwidacja Nowoczesnej”.

Klub PO zmienił w środę nazwę na Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska. Do klubu dołączyło osiem osób: siedmioro dotychczasowych posłów Nowoczesnej, w tym szefowa klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz, a także Piotr Misiło, który został w ostatni piątek wyrzucony z Nowoczesnej.

Oznacza to, że klub Nowoczesnej w Sejmie przestał istnieć i stał się kołem.

Zdaniem Ryszarda Petru środowe odejścia posłów z klubu Nowoczesnej to „forma ogłoszenia końca Koalicji Obywatelskiej”. W jego ocenie, działania lidera PO Grzegorza Schetyny wskazują, że jedynym celem KO była „likwidacja Nowoczesnej”.

Żadna partia polityczna o zdrowych zmysłach nie pójdzie na taką koalicję z Grzegorzem Schetyną, w wyniku której potem albo część tej partii zostanie pożarta, albo cała. To jest sygnał, że ta formuła się nie sprawdza, że ta formuła polega na tym, żeby mniejszego partnera pochłonąć – mówił polityk.

W ocenie posła Teraz! środowe wydarzenia to „ważna nauczka dla wszystkich partii politycznych”. Jak mówił, szanse na pokonanie PiS ma jedynie koalicja wszystkich ugrupowań opozycyjnych – z PSL, SLD, PO czy Teraz!.

Możliwa jest szeroka koalicja wszystkich albo żadna – oświadczył.

Wczorajszy dzień pokazał, czym się kończą takie koalicje, jak Koalicja Obywatelska. One się kończą tym, że wszyscy lądują w PO, tym samym zmniejszając szanse wygrania z PiS-em. Przecież dobrze wiemy, że PO sama nie wystarczy, żeby wygrać z PiS-em – mówił.

4 KOMENTARZE

 1. Kamila Gasiuk-Pihowicz + Piotr Misiło = intelektualna bomba atomowa, to wunderwafe o nadludzkiej wręcz umysłowej mocy – przy nich kilkurdzeniowy procesor Pentium odpada w przedbiegach. Oj będzie się działo, będzie sie działo.
  Kiedyś były
  KO (Komitety Obywatelskie)
  teraz znów jest
  KO (Koalicja Obywatelska)

  i jedno i drugie przy Lechu Wałœsie.

  Ale jaja.

 2. kiedy Kałuża przechodzi z Nowoczesnej do PISu to jest zdrajcą i ci…m a kiedy Sowa wyskakuje z tonącej platformy (na którą brat ksiądz bulił kasę) do Nowoczesnej a później z Nowoczesnej bankrutującej do jaśniejącej koalicji „obywatelskiej”, to kto to jest według lewactwa ???

 3. Chciałbym niniejszym oświadczyć, że nieprawdą jest jakoby mój iloraz IQ nie przekraczał był 10.
  Prawdą natomiast jest jakoby mój iloraz IQ przekraczał był 1000.

 4. no to czas założyć największą partię w Polsce – „Teraz Razem z Nowoczesną Platformą z udziałem ZSL pod wpływem LSD” – ci to pokażą co potrafią zrobić z Polski i Polaków; chyba czas się zacząć bać;

Comments are closed.