Serbski dramat. Koza zjadła 20 tys. euro, które odłożyli na zakup ziemi

Koza/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay
Koza/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

Serbska koza stała się powodem dramatu serbskiego małżeństwa. Para, która sprzedała ziemię, otrzymała od nabywcy 20 tys. euro w gotówce. Niestety, niesforne zwierzę… zjadło pieniądze. Właściciele postanowili ukarać kozę.

Milena Simic wraz z mężem zbierali pieniądze na zakup 10 hektarów ziemi w wiosce Ranilowić w Serbii. Przygotowali 20 tys. euro w gotówce i położyli na stole, czekając na sprzedającego, który do nich zmierzał. Niestety, w chwili nieuwagi do domu wdarła się ich koza o imieniu Belka.

Teść wyszedł rano po paszę dla zwierząt. Nie zauważył, że drzwi pozostały otwarte. Koza, która mieszkała z nami od kilku lat, weszła do domu i zaczęła jeść pieniądze ze stołu – powiedziała Milena.

Kiedy usłyszeliśmy szelest, mąż poszedł zobaczyć co się dzieje. Okazało się, że Belka zjadła wszystkie pieniądze ze stołu, zostało chyba 300 euro, wszystkie inne zostały pogryzione lub zjedzone – dodała Serbka.

Serbskie małżeństwo bardzo przeżyło tę sytuację. Jak mówi żona mężczyzny, jej mąż od tamtego czasu „milczy i patrzy się w jeden punkt”. Nie dziwne – w końcu 20 tys. euro (około 85,5 tys. zł) piechotą nie chodzi.

Małżeństwo nie puściło jednak płazem występku swojej kozie. Mimo wieloletniego życia razem, postanowili ją ukarać. Zwierzę skończyło na rożnie, a następnie jako obiad dla zrujnowanego obżarstwem Belki małżeństwa.

Źródło: rmf24.pl

11 KOMENTARZE

 1. Kiedyś kupowałem nieruchomość za granicą. Mam zwyczaj spisywać nominały i numery banknotów, którymi płacę duże sumy. Teraz już nie można płacić gotówką powyżej 15 tys zł, ale w normalniejszych czasach można było a ja taką procedurę miałem. Kasa leżała w walizce w aucie a my dobijaliśmy targu w knajpce. I nagle w ten samochód wjechał inny powodując wypadek i pożar. Zanim wybiegliśmy z knajpy, oba auta całkowicie płonęły. Kasę trafił szlag. Kierowcy-sprawcy na szczęście udało się uciec i nic mu się nie stało, ale potem okazało się ze miał ponad promil alko. Listę banknotów miałem przy sobie. Udałem się do banku, akurat „mojego”, który stał w pobliżu i przedstawiłem sprawę( płomienie i dym było dobrze widać z okna), po czym pokazałem listę banknotów. Na tej podstawie wypłacono mi tożsamą sumę sporządzając jednocześnie wykaz zniszczonych banknotów. W świecie dolarowym się to działo w czasach, gdy jeszcze pieniądz miał jakiekolwiek pokrycie a nie był tylko bitem w komputerze. Wniosek z tego taki, że jeśli chcesz hodować kozę to lepiej złotą rybkę. Ani kasy nie zeżre a jej akwarium przy gaszeniu pożaru może być przydatne. Miłego dnia wszystkim:lemingom, pelikanom, zdradzieckim mordom i kocmołuchom :))

 2. Stad nauka: jezeli masz zamiar cos sprzedac-kupic-zaplacic wieksza gotowka kup kasetke ognio-odporna. Nie zniszczy jej pozar ani nie zje koza ani lama coraz czesciej u nas hodowana;)) a numery notuj rowniez – zeby w razie kradziezy zlapac zlodzieja.

 3. rozwalic jej bebechy i chociaz troche kawalkow znalezc na kotrych sie znajduja numery.

 4. Moja św. pamięci babcia opowiadała, że mojemu dziadkowi koza zjadła kiedyś koszulę. Było to przed drugą wojną światową, a koszula buła lniana, non ironów wtedy nie było. Koszula po praniu wisiał na lince i na szczęście nie była ostatnia koszulą dziadka.

 5. żałośni ludzie, jakby nie tytuł że w serbi to dałbym sobie pośladek uciąć ze chodzi o polskie karaluchy, żeby zabić koze za jakieś marne 80 k pln to trzeba być durniem kompletnym i nieudacznikiem tak jak wiekszośc polaczków…. ja na bitcoinach mialem takie zyski i straty, że jak mi sie zawachało saldo o 80 patoli to jedyne co robie to przelądam wykresy albo olewam i ide spać

 6. Nie rozumiem w czym problem.
  Każdy bankot euro ma wszyty pasek metalu (kiedyś była to platyna, teraz nie wiem), mając te paseczk można odzyskać kasę.
  Ponadto, wszystkie nominały powyżej bodajże 50 € mają chipa z numerem serii.
  Ludki mogą odzyskać swoją kasę. No chyba, że nie było żadnej kasy.

Comments are closed.