Świat na krawędzi wojny. Amerykańskie samoloty wojskowe nad Ukrainą. To był „nadzwyczajny lot”, by potwierdzić swe poparcie

Ukraińscy żołnierze w bazie lotniczej w Żytomierzu. Foto: PAP/EPA
Ukraińscy żołnierze w bazie lotniczej w Żytomierzu. Foto: PAP/EPA

W ramach realizowania układu o otwartym niebie USA dokonały w czwartek „nadzwyczajnego” lotu nad Ukrainą, by potwierdzić swe poparcie dla niej po zajęciu przez Rosję trzech ukraińskich okrętów wojennych w pobliżu Krymu – poinformował Pentagon.

„Niesprowokowany atak Rosji na ukraińskie okręty wojenne na Morzu Czarnym w pobliżu Cieśniny Kerczeńskiej stanowi niebezpieczną eskalację coraz bardziej prowokacyjnej i groźnej działalności” – głosi oświadczenie ministerstwa obrony USA.

„Stany Zjednoczone dążą do lepszych stosunków z Rosją, ale nie może do tego dojść dopóty, dopóki będzie ona kontynuować swe bezprawne i destabilizujące działania na Ukrainie i gdzie indziej” – napisano w oświadczeniu. (PAP)

18 KOMENTARZE

 1. „Bezprawne,destabilizujące działania” i pod
  czyim adresem te słowa są skierowane chyba pod nadawcy.

 2. Ukraina daleko od granic USA. Tu można sobie swobodnie powojować. Bezczelne skur***ny.

  • No i c.h.u.j ! vide: wyniki wyszukiwania na portalu Najwyższego Czasu – „Padniecie ze śmiechu”

 3. „bezprawne i destabilizujące działania na Ukrainie” ta pomyłka administracyjna na mapie świata sama się destabilizuje, a USrael to podtrzymuje jak respirator przy życiu. O czym te cymbały piszą? W DRL w referendum, które przecież jest podstawą d***kracji ponad 80% mieszkańców chciało przyłączenia do Federacji Rosyjskiej, więc jak to jest? Demokracja cacy, ale tylko wtedy, gdy im się podoba? W przeciwnym wypadku jak widać jest to „destabilizjacja”…

  • Przecież wiadomo że to głosowanie było ustawione. Do tego są umowy międzynarodowe które to Ruska szmata pogwałciła napadając na ukrainę. Chciał byś żeby ktoś kto ma Cię chronić Cię napadł? No to super. Ja się na to nie godzę

 4. Przestańcie już z tą krawędzią, to już jakaś obsesja. Brakuje słowa?

 5. „Niesprowokowany atak Rosji na ukraińskie okręty wojenne na Morzu Czarnym” – co za bezczelna manipulacja. Jak to „niesprowokowane”? Czy sama obecność okrętów wojennych na wodach terytorialnych innego państwa nie jest już prowokacją? Przecież ta cieśnina należy do Rosji i Rosja miała prawo zatrzymać wrogie jednostki

 6. Atak okrętów rosyjskich był jak najbardziej sprowokowany, uzasadniony i konieczny. banderowskie okręty wtargnęły bezprawnie na rosyjskie wody terytorialne, a ich atak został odparty bardzo delikatnie. W zasadzie Rosjanie powinni zatopić te okręty, ale postanowili oszczędzić życie banderowskich marynarzy, wykonujących rozkazy zbrodniczych przełożonych.

 7. „W ramach realizowania układu o otwartym niebie USA dokonały w czwartek „nadzwyczajnego” lotu nad Ukrainą, by potwierdzić swe poparcie dla niej”

  Czyli innymi słowy obszczywanie nowego terenu, żeby innym pokazać, że teraz „my” tu rządzimy.

 8. układ o otwartym niebie? ciekawe czy tolerowaliby loty pln koreanskich samolotow nad USA

 9. jak widać, konfliktowanie Rosji służy Ukrainie i Amerykanom,
  zaczyna to przypominać „nierozwiązywalny” konflikt na Bliskim Wschodzie,
  Izrael versus Palestyna,
  a co zatem idzie, długotrwała wojna i wyłudzanie kasy na bankruta Ukrainę,

 10. Ukraińcy na kresach wschodnich wymordowali nawet pół miliona Polaków. Ich potomkowie nie uderzyli się w pierś tylko zrobili z nich bohaterów. Mentalność tych ludzi jest wciąż taka sama. Oni szczerze nas nienawidzą. Dajmy im tylko sposobność a znów sięgną po siekiery i widły. Niech Putin zrobi z tą dziczą porządek bo inaczej w niedługim czasie będziemy mieli problem.

Comments are closed.