Za 11 lat lód z kosmosu zniszczy ziemię! To asteroida Apophis, prawie 20-tonowa bryła lodu i pyłu sunąca na nas z ogromną prędkością [WIDEO]

Asteroida Aphosis/fot. nasa.gov
Asteroida Aphosis/fot. nasa.gov

NASA wykryła kolejny okołoziemski obiekt, znacznie różniący się jednak od pozostałych asteroid. To Apophis, prawie 20-tonowa bryła lodu i pyłu sunąca z ogromną prędkością, która już za 11 lat może sięgnąć ziemi. Szacuje się, że skutki kataklizmu byłyby prawie 18 razy potężniejsze niż po detonacji słynnej Car Bomby zaś przetrwanie jakiegokolwiek życia na ziemi jest niemalże zerowe.

NASA wykryła asteroidę, którą nazwano Aphosis. To ważąca 18 ton bryła składająca się z lodu i pyłu, która dosięgnie ziemi w 2029 lub 2036 roku.

Szacuje się, że uderzenie lodowej asteroidy wywoła eksplozję o równowartości 880 megaton trotylu. Dla porównania przypominamy, że słynna Car Bomba – najpotężniejszy ładunek jądrowy zdetonowany w historii ludzkości przez Związek Radziecki – miała siłę „zaledwie” 50 megaton.

W razie uderzenia najpewniej wyginie szybko wszelkie życie na ziemi. Powstanie też wielkie tsunami, trzęsienie ziemi oraz zmiany klimatyczne.

Informacje o zagrożeniu ze strony asteroidy Apophis pojawiały się już wcześniej, lecz reagowano na to sceptycznie, jak na nieprawdziwą sensację. Zagrożenie jednak jest coraz większe. O zbliżaniu się obiektu do ziemi poinformowała jakiś czas temu także NASA.

https://youtu.be/f_ZuERlmMEU

Źródła: nasa.gov/gazeta.ru

44 KOMENTARZE

  1. Coś małego to jest to kłamstwo że uderzy nas ziemię ja słucham różne bajki i nic nie dzieje a UFO wierzę a wy wierzycie?

  2. No jak za 11 lat skoro pierwszy koniec świata już w przyszłym miesiącu a drugi w lutym

  3. No jeżeli asteroida która posiada wagę 20 ton ma zniszczyć ziemię to ja jestem ksiądz

  4. „Zagrożenie jest duże” – jak duże?? Jaką część procenta szansy mamy na to że uderzy w ziemię?? Nauczcie się pisać z sensem lub wcale.

  5. Powinna być odpowiedzialność karna za pisanie takich pierdół. Naukowcy z NASA już dawno wyliczyli że szansa na zderzenie z Ziemią w tych latach w przypadku Aphofis jest znikome.A co tu sieją ferment jak zwykle. Banda kłamców!

  6. Za 11 lat? Przecież umarliśmy już w 2012 kiedy to nastąpił koniec świata.

  7. Jakie bzdury buhaha 20 ton? Kilka ton to mozna sobie wegla zamowic hahah jak to sie ma do masy ziemi ile % masy straci w atmosferze itp co za bejkot kr.. ynow

  8. Jak oni zwazyli ze 18 ton ma to jedno ale dobra niech ma to przypuscmy teraz ze taka np ciezarowka typu tir ma z ladunkiem 40 ton i wzucmy ja do morza z kosmosu zobaczmy co sie stanie mysle ze wpadnie jak sliwka w kompot.Chyba to ja mam racje i jestem wiekszym naukowcem . Wezcie sie za nauke pwrace a nie za pisanie glupot .

  9. Skąd Wy macie te rewelacyjne dane?? Jak chcecie być poważnie traktowani, to przed pisaniem podobnych bzdur, proszę zamienić choćby słowo na dany temat ze specjalistami.

Comments are closed.