Za 11 lat lód z kosmosu zniszczy ziemię! To asteroida Apophis, prawie 20-tonowa bryła lodu i pyłu sunąca na nas z ogromną prędkością [WIDEO]

Asteroida Aphosis/fot. nasa.gov
Asteroida Aphosis/fot. nasa.gov

NASA wykryła kolejny okołoziemski obiekt, znacznie różniący się jednak od pozostałych asteroid. To Apophis, prawie 20-tonowa bryła lodu i pyłu sunąca z ogromną prędkością, która już za 11 lat może sięgnąć ziemi. Szacuje się, że skutki kataklizmu byłyby prawie 18 razy potężniejsze niż po detonacji słynnej Car Bomby zaś przetrwanie jakiegokolwiek życia na ziemi jest niemalże zerowe.

NASA wykryła asteroidę, którą nazwano Aphosis. To ważąca 18 ton bryła składająca się z lodu i pyłu, która dosięgnie ziemi w 2029 lub 2036 roku.

Szacuje się, że uderzenie lodowej asteroidy wywoła eksplozję o równowartości 880 megaton trotylu. Dla porównania przypominamy, że słynna Car Bomba – najpotężniejszy ładunek jądrowy zdetonowany w historii ludzkości przez Związek Radziecki – miała siłę „zaledwie” 50 megaton.

W razie uderzenia najpewniej wyginie szybko wszelkie życie na ziemi. Powstanie też wielkie tsunami, trzęsienie ziemi oraz zmiany klimatyczne.

Informacje o zagrożeniu ze strony asteroidy Apophis pojawiały się już wcześniej, lecz reagowano na to sceptycznie, jak na nieprawdziwą sensację. Zagrożenie jednak jest coraz większe. O zbliżaniu się obiektu do ziemi poinformowała jakiś czas temu także NASA.

https://youtu.be/f_ZuERlmMEU

Źródła: nasa.gov/gazeta.ru

Comments are closed.