Zamach w Iranie. Eksplozja samochodu wypełnionego materiałami wybuchowymi i strzelanina (FOTO+VIDEO)

zamach w mieście Chabahar w Iranie fot.Twitter @RojHat09
zamach w mieście Chabahar w Iranie fot.Twitter @RojHat09

Zamach w Iranie. Pod siedzibą policji eksplodował samochód wypełniony materiałami wybuchowymi. Następnie wybuchła strzelanina między policjantami, a uzbrojonymi napastnikami. Wiele osób odniosło obrażenia.

Do zamachu doszło w położonym na południu Iranu portowym mieście Chabahar, położonym nad Zatoką Omańską niedaleko granicy z Pakistanem.

Napastnicy wykorzystali samochód prowadzony przez zamachowca-samobójcę (SVBIED), którym próbowali wjechać na teren głównej siedziby lokalnej policji. Zamachowiec zdetonował ładunek wybuchowy na ulicy po tym gdy, irańskiej policji udało się nie dopuścić do wjazdu na teren posterunku policji.

W wyniku wybuchu śmierć poniosły 4 osoby w tym komendant lokalnej policji. Ponad 20 zostało rannych. Wybuch był tak silny, że w okolicznych budynkach wypadły szyby.

Do tej pory nikt nie przyznał się do zamachu ale prawdopodobnie są to same grupy, które przeprowadziły we wrześniu zamach w trakcie wojskowej parady w mieście Ahvaz. Zginęło wówczas 25 osób.

Źródło: Twitter

5 KOMENTARZE

  1. To wina pis, mam kolege któremu powiedział jego znajomy że to słyszał gdy był w Waszynktonie.

  2. Ja tez mam znajomego w Woszynktonie ma na imie Bolek, konstytucjonalista ma doktorat z fizyki kwantowej [plusy negativ] oraz cztery magisteriaty Pojechal na pogrzeb kolegi w Wosznktonie

  3. Szpitalniki – zakon rycerski a nie pojechał bronić „Ziemi Świętej”? A czym w ogóle taki zakon ze średniowiecza by bronil, mieczami?? Kosmity:))

  4. Narozdawały orderów kawalerów odrodzenia Polski, niech teraz te kawalery se jadą walczyć, żegnamy.

Comments are closed.