Chciał być ateistą, został islamistą? Awantura o plakaty Trzaskowskiego. Nowy prezydent Warszawy zaordynował też, że w stolicy nie będzie pokazu fajerwerków w Sylwestra

Plakat świąteczny na warszawskim przystanku. Foto: tter/Sebastian Kaleta
Plakat świąteczny na warszawskim przystanku. Foto: tter/Sebastian Kaleta

W tym roku warszawski sylwester będzie bez fajerwerków! Taką decyzję podjął nowy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. A na warszawskich ulicach pojawiły się nowe świąteczne plakaty z wielkim półksiężycem na szczycie i na Twitterze wybuchła niezła awantura..

Nowy prezydent Warszawy już zmienia miasto na swoją modłę. Po pierwsze oznajmił, że w Sylwestra miasto nie zrobi pokazu fajerwerków. – Taki pokaz płoszy zwierzęta. Miałem mnóstwo tego typu sygnałów, zresztą sam mam zwierzęta w domu i wiem, jak one wtedy reagują – tłumaczy Trzaskowski.

– Ta decyzja dotyczy centralnej imprezy, którą organizuje miasto. Ta, za którą ja, osobiście w pewnym sensie odpowiadam. Mam jednak nadzieje, że damy tą decyzją bardzo dobry sygnał. Zamiast huku i rozbłysków będzie pokaz laserowy. W ten sposób można zrobić fantastyczny pokaz bez płoszenia zwierząt – dodał.

Decyzja Trzaskowskiego nie zmieni jednak popularnej tradycji Warszawiaków, którzy sami, jak co roku, po swojemu w parkach, na podwórkach i na ulicach uczczą nadejście nowego roku petardami i sztucznymi ogniami. Tak więc troska Trzaskowskiego o zwierzęta to pic na wodę – z powodu jego decyzji nie będzie nawet pół decybela ciszej tego dnia w stolicy.

Z kolei na warszawskich ulicach już pojawiły się nowe świąteczne plakaty. Oczywiście nie ma na nich żadnego symbolu chrześcijańskiego, bo to przecież dla niego tylko „święta” a nie Święta Bożego Narodzenia.

Plakat pokazał radny Warszawy Sebastian Kaleta z PiS, prawa ręka Patryka Jakiego podczas kampanii samorządowej.

„Święta Bożego Narodzenia Warszawa reklamuje symbolem, który przypomina stosowany w kulturze islamu półksiężyc (hilal). Rozumiem, że intencją było, by ważne chrześcijańskie święto pokazać jako świeckie, ale chyba nie wyszło…” – napisał Kaleta.

Pod wpisem rozpoczęła się niezła awantura. Profil ruchu antymiejskiego „Miasto Jest Nasze” zaczął masowo wrzucać pod wpisem kalety grafiki z herbami miast, które mają półksiężyc w herbie. Kaleta tłumaczył swoje racje.

Jak to zwykle bywa w takich dyskusjach padło też wiele inwektyw po adresem Kalety, których nie zacytujemy.

Ciekawą odpowiedź Kalecie dał Robert Winnicki z Ruchu Narodowego.

„Ale skąd pretensje? Wasz rząd decyzjami wojewodów masowo wpuszcza imigrantów, w tym wielu muzułmanów, a Trzaskowski wita grafiką tłumy przybyszów, których na każdym kroku można spotkać w Warszawie. Po co te fochy, skoro tak znakomicie współpracujecie przy „europeizacji” Polski?” – napisał Winnicki.

Źródło: Super Express/ Twitter

21 KOMENTARZE

 1. Ale w czym problem? Gdyby warszawiacy chcieli fajerwerków to głosowaliby na JKM. A JKM dostał 1%.

  • Nie ma z ciebie pożytku, nie płacisz podatków, albo jesteś ci pą, która ledwie mieści się w pierwszym przedziale podatkowym, więc odstrzał.
   Takie coś nie jest przydatne w socjalistycznym państwie!

    • Ateista wie, że nie ma Boga, ale z Nim walczy.
     Ateista to taki głupszy odpad z żyda.

     • 1. nie ateista, tylko antyteista.
      2. antyteista nie walczy z bogiem, tylko z religią.
      3. „odpadem z żyda” prędzej jest chrześcijanin, bo jego religia wywodzi się z judaizmu.

      Już możesz się zabić.

  • Rozwalić, zdetonować Księżyc w !!! Bezczelnie wczoraj w nowiu świecił po islamsku !
   Usunąć Słońce z przestrzeni kosmicznej, ze wszystkich dzieł sztuki, z przestrzeni publicznej i prywatnej, wszak to symbol pogaństwa ! Błogosławiony smog, który nas chroni od widoku tych bezeceństw.

  • W ustawionych wyborach do tego propaganda mediów głównego ścieku
   jak z Makronem

 2. bardzo fajna odpoiwiedź Winickiego niestety jednak sugeruje, że wystarczy zmienic wojewodówl tym czasem problelem jest prawo imigracyjne a decyzje to wydaja pracownicy urzędów wojewódzkiech a nie wojewodowie i z nimi jest jeszcze większy problem niż z prawem imigracyjnym

 3. Ciota w ciotostolicy.

  Cieszysz się cioto/niewiadomo co Ala?
  Niebawem będziesz odstrzelony, wiesz o tym?
  Socjalistyczne cioty o tym zdecydują. Za bardzo się rozmnożyła w PL populacja twojego gatunku.

  • Teraz czas na gatunek prawdziwych, kapitalistycznych ciotujących „katolików” ? Księżyc na plakacie przeszkadza, a brak huku i smrodu napawa wściekłością.
   Skoro tak strasznie przeszkadza socjal, dlaczego nie postulujecie aby KK nie odciąć wreszcie od złotego socjalnego cycka ?

 4. Te barwne fajerwerki to spalanie trujacych metali i szkody dla ludzi i srodowiska tak powietrza jak Wisly i okolic.Azwierzeta w pobliskim zoo tez boja sie huku.
  Powinno byc odgornie zabronione w calej Polsce zatrueanie fajerwerkami
  Polski.

 5. Nihil novi sub sole, czyli nic nowego pod słońcem. W latach pięćdziesiątych kiedy byłem małym dzieckim oficjalna choinka była „noworoczna”, a prezenty dzieciom przynosił „Dziadek Mróz” czyli died moroz.

  • I oczywiście zabraniali ci chodzić na religię i do kościoła, a w szkole dzieci nie organizowały zabaw i prezentów Mikołajowych ?? Po co to ciągłe, polskie pieprzenie?!
   Też pamiętam PRL. W miastach od przebranych Mikołajów …M I K O Ł A J Ó W – odwiedzających, niemal wszystkie dzieci aż się roiło. Nikt ich nie nazywał „dziadek mróz” ! Może pamiętasz Polskę z innej planety?

 6. Przenieść stolicę do krakowa bo ten warszawski burdel tylko w oczy kłuje

 7. Jeszcze tylko zburzyć kościoły budować meczety a islamisci zajmą się tęcza i LGBT ale jaja by były jakby Mahomet gonił geja Żydami też się zajmą islamisci hehe

 8. nie popieram trzaskowskiego, ale obiema rękami podpisuję się pod tą decyzją. zwierzęta , (również ptaki) rozbijają się w panice o ściany. spytajcie tych co sprzątają ulice co znajdują po sylwestrze! wiem też jak boją się moje zwierzaki. dziękuję, oby się udało!

Comments are closed.