Gdzie odbędą się największe sylwestrowe imprezy w Polsce? TVN, TVP i Polsat już zabrały się za przygotowania

Zenek Martyniuk. Foto: PAP/Strefa Gwiazd/Marcin Kmieciński
Zenek Martyniuk. Foto: PAP/Strefa Gwiazd/Marcin Kmieciński

Szybko zbliża się koniec roku. Święta tuż tuż, a po nich czas na zabawę. W Sylwestra, jak zwykle, będzie można się bawić na wielkich koncertach przygotowanych przez największe stacje telewizyjne.

TVP zorganizuje koncert tak jak w zeszłym roku w Zakopanem. TVN zostanie także wierne poprzedniej lokalizacji. Koncert tej stacji odbędzie się w Warszawie.

Z kolei Polsat zmieni lokalizację. Pozostanie na Śląsku, ale koncert tej stacji nie odbędzie się w Katowicach, lecz w Chorzowie. Ma się odbyć na Stadionie Śląskim. Stacja negocjuje w tej sprawie zarządem stadionu. Powodem jest odbywający się w Katowicach Szczyt Klimatyczny COP24.

Wiadomo też, że w Zakopanem wystąpią: zwyciężczyni Eurowizji Junior Roksana Węgiel, Zenek Martyniuk i grupa Akcent. Na imprezie Polsatu wystąpi m.in. Michał Szpak.

W Krakowie imprezę sylwestrową organizuje urząd miasta. Zostaną postawione 3 sceny: główna na Krakowskim Rynku, a pozostałe na Kazimierzu i w Nowej Hucie.

W Gdańsku będą aż 4 imprezy sylwestrowe.

1. rodzinne Śródmieście – Targ Węglowy – wystąpi zespół Brathanki.
2. sentymentalna Orunia – Park Oruński (amfiteatr) – wystąpią Czerwone Gitary
3. rozbawiony Chełm – Jar Wilanowski – koncert zespołu Łąki Łan
4. elektryzujące Brzeźno – molo – hity DJ-a C-Boola

Imprezy zaczną się godz. 22. Wszystkie 4 miejsca koncertowe będą połączone specjalnym autobusem sylwestrowym.

Największy koncert odbędzie się w centrum Gdańska, na wspomnianym Targu Węglowym. Na dużym telebimie będą wyświetlane m.in transmisje z pozostałych 3 miejskich sylwestrów dzielnicowych.

Z kolei wrocławski Rynek na zmianę stanie się salą koncertową oraz parkietem tanecznym. Nad Rynkiem zawiśnie gigantyczna kula dyskotekowa. Wystąpi kilkudziesięciu artystów polskich i zagranicznych.

Źródło: Onet Kultura, Pik.krakow.pk, Odkryj.pomorze.pl, Gazeta wrocławska