Głupota boli a nawet może zabić. Chcieli wejść na Śnieżkę w krótkich spodenkach… Interweniować musiał GOPR [VIDEO]

Głupota boli a nawet może zabić. Chcieli wejść na górę Śnieżka w samej bieliźnie. Foto: YouTube
Głupota boli a nawet może zabić. Chcieli wejść na górę Śnieżka w samej bieliźnie. Foto: YouTube

Głupota boli a nawet może zabić. Grupa śmieszków postanowili zdobyć Śnieżkę w grudniu w letnich strojach. Ci giganci intelektu wybrali się w góry ubrani w kostiumy kąpielowe i szorty. Prawie zginęli z powodu hipotermii. Życie uratował im GOPR.

Głupota ludzka nie zna granic, mamy tego kolejny dowód. Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, ratownicy GOPR-u zostali wezwani do położonego na przełęczy pod Śnieżką schroniska. Tam musieli ratować grupę ludzi, ubranych tylko w bieliznę i brak instynktu samozachowawczego.

„Około 12:20 ratownik dyżurny ze stacji centralnej GOPR w Jeleniej Górze otrzymał zgłoszenie, że w schronisku „Dom Śląski”, które znajduje się na przełęczy pod Śnieżką na wysokości 1400 m n.p.m., są osoby, u których zauważa się objawy wychłodzenia, a nawet że może być to początek hipotermii” – powiedział w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Grzegorz Tarczewski z Karkonoskiej Grupy GOPR.

Jakże ratownicy byli zdziwieni i zażenowani jak zrozumieli, że zgłoszenie dotyczyło osób ubranych tylko w letnie ubrania. Samo zgłoszenie na początku dotyczyło trzech osób, na miejscu okazało się jednak, że turystów jest aż siedmioro. Jak się okazało wszyscy ubrani byli tylko w bieliznę, nikt nie miał przy sobie dodatkowej odzieży, a temperatura tego dnia sięgała zaledwie 0,5 stopnia Celsjusza.

Ratownicy udzielili turystom pierwszej pomocy na miejscu, a potem z powodu ich głupoty musieli ich znosić. Żadna z siedmiu osób, nie była w stanie zejść z gór samodzielnie. Wszyscy trafili do szpitala.

Jak podkreślają GOPR-owcy, takie zachowanie to skrajna nieodpowiedzialność.

Cóż jak widać głupota potrafi boleć a nawet, gdyby nie pomoc GOPR-u doprowadziłaby do śmierci.

Co więcej okazuje się, że będą kolejni inteligenci włazić na Śnieżkę! Miłośnicy ekstremalnego zimna już zapowiadają kolejną próbę. Ma się ona odbyć w najbliższą sobotę – 8 grudnia.

Oto nagranie z jednego z takich challengów.

Źródło: Gazeta Wyborcza

17 KOMENTARZE

   • Pisałem, że będą chodzić w trampkach wywijając na boki pośladkami. Kiedy ten narodek zmądrzeje i zagłosuje w końcu na takich jak Grzegorz Braun, JKM i im podobnych?

 1. I po co ich było ratować???Teraz się będą mogli bezkarnie rozmnażać i geny głupoty przejdą na przyszłe pokolenia.

 2. Grupa śmieszków postanowili zdobyć… Powinno być: Grupa śmieszków postanowiła zdobyć… Redakcja naprawdę nie potrafi pisać. To już któryś artykuł z takimi błędami. Tego się czasami czytać nie da. Kto tam pracuje?

  • Wlasnie ze po staropolsku bedzie: Grupa smieszkow postanowili zdobyc. Doucz sie miernoto, stosujesz zasady narzucone przez sanacje w ortografii, redakcja portalu jest madrzejsza.

 3. Teraz niech zapłacą za koszty akcji ratunkowej i dopiero będzie zabawnie.

 4. A mogli zostać laureatami nagrody Darwina… Gdzie rzecznik praw obywatelskich? Czy pozbawienie ich tej nagrody było zgodne z konstytucją?

 5. To jacyś słabi są. Jednak minusów jakis nie bylo, choć tam wiać potrafi.

 6. Problemem nie są spacerowicze, tylko ci którzy im w tym przeszkodzili. Następni już się szykują. Dadzą radę znieść wszystkich?

 7. Przecież to wina pisu że na Śnieżkę trzeba wchodzić pieszo i nie można dojechać samochodem. Sami to sobie pewnie dojeżdżają a zwykli Polacy muszą wchodzic piechotą.

 8. Byłoby lepiej dla społeczeństwa gdyby więcej osób ponosiło konsekwencje za swoją głupotę, włącznie z własną śmiercią. Ostatnio gdzieś widziałem artykuł jak jakiś Kanadyjczyk zaczadził siebie i dwójkę dzieci, bo odpalił auto w zamkniętym garażu żeby się nagrzało a potem do niego wrócił z dziećmi. I autor pisał, że więcej osób powinno instalować czujniki tlenku węgla w garażach. Masakra jakaś. Nie możemy się pozbywać idiotów, ale przynajmniej im nie przeszkadzajmy jak się sami eliminują.

 9. Do sądu z nimi ! Niech zwrócą koszty interwencji GOPR. A organizatorów, jeżelib byli tam jacyś nieletni uczestnicy za umyślne narażenie życia i zdrowia.

Comments are closed.