Kim jest najbogatszy emeryt w Polsce? Z ZUS-u dostaje miesięcznie więcej, niż zarabia prezes dużej firmy. Jak on to zrobił?

Emerytka. Zdj ilustracyjne. / fot. PAP
Emerytka. Zdj ilustracyjne. / fot. PAP

Ta kwota wprawia w osłupienie. Emerytura jednego z mieszkańców województwa lubelskiego stanowi krajowy rekord oraz obiekt zazdrości wielu pracujących.

Ludzie, którzy przeszli na emeryturę, zmagają się zwykle z trudami życia codziennego wynikającymi z na niezwykle niskich świadczeń, które otrzymują. W większości przypadków nie są to wypłaty, które pozwalają na egzystencję jakiej by sobie życzyli na tym etapie swojego życia. Zdarzają się jednak wyjątki…

Jeden z mieszkańców województwa lubelskiego otrzymuje miesięcznie od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych po ostatniej, marcowej waloryzacji dokładnie 21 512,94 zł Mężczyzna przepracował ponad 60 lat otrzymując wysokie zarobki i wystąpił do ZUS o świadczenie ukończywszy dopiero 80 lat.

Jak informuje Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim, jest to obecnie najwyższa emerytura w Polsce.

Oprócz rekordowo wysokich emerytur, ZUS wypłaca też te rekordowo niskie. Kontrast stanowi emerytka, która była ubezpieczona w ZUS przez zaledwie trzy lata z bardzo niskimi składkami. Otrzymuje 2 złote 12 groszy, jednak jednocześnie pobiera drugą emeryturę z KRUS, ponieważ większość życia przepracowała w rolnictwie – dodaje Korba.

Obecnie ZUS wypłaca już świadczenia emerytom, którzy zrezygnowali z pracy w obniżonym wieku emerytalnym. To 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Po emeryturę na nowych zasadach do Zakładu zgłosiło się ponad 19 tysięcy mieszkańców województwa. Statystycznie ich świadczenia wynoszą średnio ok. 1566 zł dla kobiet i 2446 zł dla mężczyzn.

11 KOMENTARZE

 1. Przecież JKM jest najbogatszym emerytem bo nie zrezygnował z euroemerytury pomimo szumnych zapowiedzi walki z biurokracją. JKM to liberalny marksista i ruski agent wpływu i najchętniej to zwalcza ciężko pracującego Polaka katolika oraz państwo Polskie. JKM to oszust. Pytaniem jest po co Narodowcom emeryt liberał którego postawa i ideologia to zaprzeczenie Narodowych celów????? Czyżby agentura ich wszystkich połączyła??? W końcu Bosak to kolega Gier…..a (konia) a tata konia zasiadał we WRON czyli wojskówka. JKM został zwerbowany w Mińsku i Rembertowie przez WSW czyli wojskówska. Jakubiak miał tate pilota – czyliWSW i dodatkowo ma kolege Palikota. czyli WSW dalej działa.

 2. Nie tak dawno pisano że to kobieta, była księgowa która pracowała do 80 lat. Umarła?

 3. Autor/-ka artykułu sama przyznaje,że większość Polaków emerytów żyje na granicy ubóstwa. I co? Gdzie ten szum medialny,naciski na kolejne rządy?! Dla rydzyka są pieniądze,na głupoty są,a dla ludzi co swoje wypracowali nie ma. To jest świństwo ze strony rządu. Teraz jeszcze podniosą ceny wszystkiego,bo za ceną prądu pójdzie wszystko i emeryci zaczną przymierać głodem.chyba,że o to chodzi? Wystarczy popatrzeć w nadmorskich kurortach,zwłaszcza zachodniej części,sami emeryci! Niemieccy…

 4. Łatwo wielu ludziom powiedzieć, że niskie emerytury sami sobie zawdzięczają. Ale obecne pokolenie emerytów, to ludzie, którym wojna i ciężkie powojenne czasy uniemożliwiły naukę i możliwość dobrze płatnej pracy. Moja mama miała 15 lat,jak zaczęła pracować na etacie i nie dała rady skończyć szkoły średniej. Po 35 latach pracy przeszła na rentę powypadkową, bo doznała wypadku w drodze z pracy (została napadnięta). Przechodząc na emeryturę, otrzymywała 1,5 świadczenia (przy rencie powypadkowej): emeryturę + 1/2 dotychczasowej renty. Było to jednak tak śmiesznie niskie świadczenie, że aby się utrzymać, musiała podjąć pracę i pracuje do dziś. Cieszy się, że nie ma zaległości w rachunkach, ale z życia nie korzysta. Ani razu nie była za granicą, a i po Polsce nie podróżuje, bo to za drogo. Nie dziwię się więc, że młodzi ludzie wolą pracować nieoficjalnie, aby móc korzystać z życia.
  Człowiek pracujący oficjalnie połowę swoich poborów ma automatycznie zabieranych na różne fundusze, z których często nie korzysta (np. zdrowotny,gdzie i tak korzysta się z usług koomercyjnych,bo na NFZ nie ma szans się leczyć). Do tego dochodzą wysokie podatki, a jak bierze się wynagrodzenie, to często nie wiadomo, na co je przeznaczyć, czy na opłaty, czy na żywność, czy na jeden dzień zabawy, aby się tak spić,by więcej nie wstać i nie mieć tych dylematów przez całe lata.

 5. Zapomina my o tych ludziach którzy muszą wyżyć za 1009zl jest takich tysiące ludzi których znam jeszcze bezczelnie biorą z tego podatek. Każdego polityka bym widziała w takiej sytuacji może być to było dobre doświadczenie

 6. Super. Zapracowała na emeryturę i j ą dostaje. Dzisiejsi 20 – 30 latkowie zapracują na emeryturę -ale jej nie dostaną. Może ochłapy.

 7. To są ewidentne kłamstwa.
  ZUS liczy emeryturę dzieląc „zgromadzony” kapitał przez ilość miesięcy życia liczone jako różnica spodziewanej śmierci (śr. wiek dla mężczyzn) i przejścia na emeryturę. W ogólnym przypadku to jest: kapitał/(80 lat – 65 lat) * 12 miesięcy = wypłata miesięczna. U niego jest (78– 80) * 12 = – 24. I to jest wierutna bzdura! On dostał z d u p y wziętą emeryturę. Powinna być to nieskończoność.
  Poza tym sędziowie mają emerytury (debilnie nazywane stanem spoczynku) do 30 000 zł na miesiąc.
  Całe to państwo to jest kupa g ó w n a śmierdzącego.

Comments are closed.