Koniec z mega korkami! Autostrada A2 zyska trzeci pas ruchu. Sprawdź, kiedy nim pojedziesz

Autostrada. / fot. Facebook

To jedna z pierwszych decyzji ministra infrastruktury, którą z całym sercem możemy pochwalić. Autostrada A2 na trasie Warszawa – Łódź zyska 3 pas ruchu.

Ta informacja szczególnie ucieszy kierowców, którzy często podróżują po Polsce. Jedna z najbardziej zatłoczonych dróg, czyli autostrada A2 już od dawna „prosiła się” o budowę trzeciego pasa, który zdecydowanie poprawiłby jej drożność. Obecnie np. w dniach świątecznych droga jest obładowana ogromną ilością samochodów, co powoduje, że przejazd trwa zdecydowanie dłużej niż powinien.

Decyzja podjęta przez Andrzeja Adamczyka weszła w życie wczoraj, gdy podpisany został tzw. „program inwestycyjny”. Na rozbudowę trasy przeznaczono blisko 700 milionów złotych.

Oprócz dodania pasa ruchu, program zakłada także likwidację bramek do poboru opłat, które postawione zostały na wysokości Pruszkowa. Oczywiście, od początku istnienia tego odcinka czyli 2012 roku, nigdy nie były one aktywne.

Według wstępnych informacji podanych przez ministerstwo, prace remontowe ruszą za dwa lata. Trzeci pas ruchu ma być gotowy na przełomie 2023 i 2024 roku.

Przypomnijmy, autostrada A2 zwana „Autostradą Wolności” to trasa o łącznej długości 486,7 km. Prowadzi od okolic Kałuszyna, przez Warszawę, aż do Niemiec, gdzie łączy się z tamtejszą A12. Oficjalnie otwarta została w maju 2012 roku i miała znacząco pomóc w przemieszczaniu się kibiców, w trakcie piłkarskich Mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie.

Źródło: Businessinsider.com / NCzas.com

Comments are closed.