Makłowicz przejechał się po PiS. „Podwyższyć podatki? Przedsiębiorcy przenoszą działalność do Czech” [VIDEO]

Robert Makłowicz. / foto: YouTube/Duży w Maluchu
Robert Makłowicz. / foto: YouTube/Duży w Maluchu

Robert Makłowicz, wcześniej gwiazda programów kulinarnych TVN, a dziś prowadzący działalność gospodarczą, rozlicza państwo i socjalizm. Popularny kucharz celnie punktuje socjalistów, wspominając że podnoszenie podatków wcale nie oznacza większych zysków dla budżetu państwa.

Robert Makłowicz był gościem programu „Duży w Maluchu” i mówił m.in. o negatywnych zmianach leasingowych dotyczących samochodów dla firm. – Przedsiębiorcy, którzy będą chcieli odliczyć sobie VAT, nie będą mogli tego zrobić – przypomina Makłowicz.

– Będą mogli to zrobić w Czechach albo na Słowacji. Ja się dziwię jak to jest niemądre. Są takie jednorazowe rozwiązania, od których wydaje się tym, którzy je wprowadzają, że przybędzie pieniędzy w budżecie państwa – mówił.

– Na mojej ulicy, na której stoją dwa mercedesy, dość porządne, na czeskich numerach. Czy pan myśli, że one należą do Czechów? – pytał Makłowicz. Prowadzący słusznie zauważył, że należą one do sąsiadów. Sąsiadów, którzy przenieśli działalność gospodarczą do Czech.

– W Czechach i na Słowacji można koszty leasingu i VAT-u w całości odliczyć. To myśli Pan, że budżet polskim na tym zyska. To jest takie myślenie: podwyższyć podatki! Ale im wyższe podatki, tym mniejsza ich ściągalność – mówił Makłowicz.

– To jest tak jak z akcyzą na alkohol, ona jest ogromna. Im większa, tym więcej szarej strefy – dodawał. – Wolę zakładać, że ludzie są dobrzy, czasami na tym się parzę. Założenie negatywne jest taką trucizną, która nie pozwalałaby nam żyć – podkreślił.

Dużą część wywiadu pomijamy, ze względu na to, że dotyczyła ona mobbingu – tylko dlatego, że w filmie zawarto lokowanie produktu firmy zajmującej się mobbingiem. Na ten fakt z niesmakiem spoglądało też wielu internautów.

– To co nie podoba mi się w tym wywiadzie, to fakt że zaproszony gość jest inteligentną i interesującą postacią, a zadawane mu pytania to tylko podpuszczanie do tematów, które go frustrują, tak aby móc w żenujący sposób ulokować produkt – firmę zajmującą się mobbingiem. Spodziewałem się, że jednak gość będzie odpowiadał na pytania z Nim związane – pisze p. Piotr.

17 KOMENTARZE

 1. w czechach jest gigantyczny ZUS dla dzialanosci gosp. Wiec nie wiem o co z tymi czechami…
  Chodzi o CIT i spolki zoo?

 2. PIS to partia socjalistyczna !!!! tak jak i ich sprzymierzeńcy Kościół Katolicki ! jedni i drudzy z prawica nie mają nic wspólnego !

 3. Nie znam sie na sprawach kadrowych w tzw „polskiej telewizji” ale kiedys daleko od kraju widzialem w TW Polonia pare programow tego glupka Maklowicza czy jak mu tam? To bylo dno dna!! Ten facet z ledwoscia moglby pelnic funkcje „dziadka klozetowego” zas.raniec jeden bez talentu debil!

  • mógłby w TVNazi wafelki w lesie wypiekać – bez lizingu.

  • Straszny z niego burok. Żonka też dobra. Kiedyś ją poznałem. Obsesja na punkcie hajsiwa i tego, że wszyscy chcą ich okraść.

 4. Och jaki wielki patriota ten garkotłuk Makłowicz, aż miło że tak dba o Polskę i o Polaków, tak się martwi żeby do tych Czech nie uciekali gospodarzyć.
  Dziękujemy panu panie Makłowicz, dziękujemy – prawdziwy Patrioto.

 5. Czechy to najfajnieszy kraj europejski, wolny od wszelkiej religii a zwlaszcza bezposrednio wplywajacego na prawo rozdawniczo-opresyjne, okupanta watykanskiego

 6. To stary komuch i syn komucha więc nie dziwota. Tacy sprzedają się za kilka srebrników a szczególnie wtedy gdy ktoś ma inne poglądy i nie daje się wydoić z kasy.

 7. Makłowicz dorobił się na pieniądzach z abonamentu w publicznej TV i śmie narzekać na podatki, zresztą podobnie jak Cejrowski, a teraz zgrywają wielkich „przedsiębiorców” i daniny im się nie podobają, zwykłe cwaniaczki i obłudniki

 8. Makłowicz dorobił się na produkcji ciekawych programów, zresztą podobnie jak Cejrowski. I faktycznie obaj są przedsiębiorczymi ludźmi, co strasznie uwiera zazdrośnikom i obłudnikom…

  • taa, obaj urodzeni pod szczęśliwą gwiazdą, jak „Bolek” regularnie wygrywający w totolotka ;-)

   • żałosne porównanie. Pokazuje raczej Twoje kompleksy i przede wszystkim niepohamowaną zawiść.

 9. Tak jest, PRECZ Z PRZEMOCĄ DOMOWĄ. PANOWIE NIE TRZEPAĆ DYWANÓW!!! NIE MIELIĆ SERA I MAKU!!! NIE ŁUSKAĆ ORZECHÓW!!! NIE DAWAĆ SIĘ MANIPULOWAĆ ŻE NAM SIĘ DA LUB NIE!!!

 10. Zawodem Makłowicza jest dojenie polskich podatników . Teraz mu sie troche urwało , ale nazywanie go przedsiebiorcą jest obrazą dla polskich przedsiebiorców.

Comments are closed.