Kabaretowy szczyt klimatyczny. Stanisław Michalkiewicz wyśmiewa biesiadę COP24 w Katowicach [VIDEO]

Stanisław Michalkiewicz. Foto: yt/ Stanisław Michalkiewicz
Stanisław Michalkiewicz. Foto: yt/ Stanisław Michalkiewicz

Stanisław Michalkiewicz postanowił na swoim kanale na YouTubie skomentować odbywający się w Katowicach Szczyt Klimatyczny COP24. Twierdzi, że „mądrale z całego świata radzą jakby tu uratować Ziemię od zagłady”. Tak naprawdę, uważa, że „to jest taka perfidna gra obliczona na to, żeby państwa głupsze i słabsze zmusić do rezygnacji z korzystania z surowców energetycznych, którymi dysponują”.

Stanisław Michalkiewicz na swoim kanale na YouTube skomentował Szczyt Klimatyczny COP24 w Katowicach i powiedział, o co tam tak naprawdę chodzi.

„W Katowicach odbywa się z wielkim przytupem Szczyt Klimatyczny, gdzie mądrale z całego świata radzą jakby tu uratować Ziemię od zagłady. Wszystko z powodu gazów cieplarnianych. No tych gazów cieplarnianych się namnożyło ostatnio bardzo dużo. Zwłaszcza złowrogiego dwutlenku węgla, który jak wiadomo powstaje w wyniku spalania węgla. No więc mądrale radzą żeby węgla nie spalać tylko spalać gaz. Podobno przy spalaniu gazu, tak przynajmniej twierdzą mądrale, dwutlenku węgla tyle nie powstaje a być może w ogóle go nie ma.”

„To jest taka perfidna gra obliczona na to, żeby państwa głupsze i słabsze zmusić do rezygnacji z korzystania z surowców energetycznych, którymi dysponują, żeby musiały przestawić się na surowce importowane. Zwracam uwagę, że jakoś tak na pół roku przed tym całym szczytem klimatycznym pojawiły się alarmujące informacje o tym, że w Polsce są straszliwe smogi a nawet pan Hołownia powiedział, że z powodu smogu umiera co najmniej tyle samo dzieci co z powodu aborcji. Ja przejrzałem statystyki zgonów dzieci no i tam z powodu chorób układu oddechowego bardzo niewiele dzieci umiera więc pan Hołownia chyba za bardzo się zagalopował.”

„Ten Szczyt Klimatyczny w Katowicach obfituje w elementy komiczne, bo jacyś tacy puryści ekologiczni, nieubłaganym palcem wytknęli uczestnikom tego szczytu, że w menu konferencyjnym było mięso a mięso wiadomo, specjalnie się przyczynia do emisji gazów cieplarnianych, i nie tylko. No i nie wiem co z tym fantem zrobią uczestnicy, może zrezygnują z części menu? Bardzo to jest możliwe, bo na szczyt klimatyczny w Katowicach przybyło jakieś biedne dziecko ze Szwecji, znaczy nie biedne ale bogate, 15-letnia panienka, i pochwaliła się, że już od 9 lat nie jada mięsa i nie kupuje niepotrzebnych rzeczy a po mieście jeździ na rowerze a nie samochodem.”

„Powiedzmy sobie czy rower jest rzeczą niezbędną? Można przecież chodzić na piechotę po mieście. A zapytajmy też dlaczego po mieście? Miasta też nie są niezbędne. Mnóstwo ludzi żyje poza miastami.”

Całe nagranie i wystąpienia pana Stanisława Michalkiewicza poniżej.

Źródło: YouTube: Stanisław Michalkiewicz

47 KOMENTARZE

 1. Skur wy syny i tępe bezmózgi karmione propagandą z mediów publicznych.
  Jakie to goowno, aż muszę się wyrzygać.
  Co można praniem mózgu zrobić z człowiekiem… Goebels to mały pikuś!

  • No i c.h.u.j ! vide: wyniki wyszukiwania na portalu Najwyższego Czasu – „Padniecie ze śmiechu”

 2. To jest po prostu „Szczyt,szczytów”,więcej nic dodać nic ująć.

 3. A ja tak zastanawiam sie, czy na tym szczycie ktos zajaknal sie chocby, ze energia uryskana w reaktorze jadrowym jest jeszcze czystsza i ekologiczniejsza niz spalanie gazu, ktorego czastki, bylo nie bylo, zawieraja sporo atomow wegla?
  Nie?
  No i slusznie, bo by jeszcze wyszlo, ze Nord Stream 2 to dostarczyciel zanieczyszczen i smogu a za naprowadzenie gawiedzi na taki wniosek Adolfina nie zaplaci.

  I jeszcze slowko o tej panience, co nie jada miesa i jezdzi na rowerze.
  Co prawda nie pojmuje co wegetarianizm ma wspolnego z ekologia i czy trucicielami srodowiska mazwac mozna np. Indian, ktorzy calymi pokoleniami polowali na bizony, ale tak mi sie cos zdaje, ze ta panienka to jednak niezla trucicielka, bo gdy wraca do domu to zapewne zapala swiatlo, idzie pod cieply prysznic a potem odpala laptopa cocby celem tropienia ekologicznych przestepstw przeciwko calej postepowej ludzkosci. A wszystko to wymaga energii elektrycznej, czyli gdzies tam, kilkadziesiat kilometrow dalej, dymi jakas elektrownia. Dymi po to, aby nasza czujna bohaterka mogla walczyc z ‚zadymianiem wody i powietrza’. No, chyba ze jest to elektrownia jadrowa. Wtedy cicho sza, bo lepiej juz siedzies w ciemnie, zimnie i brac zimne prysznice niz korzystac z politycznie niepoprawnego pradu.

  • Ciekawe, czy rowerem dojechała do Katowic? Sami „obrońcy środowiska”. Poprzylatywali samolotami, podowozili ich limuzynami, ogrzewanie w hotelu też być musiało. Ot, hipokryci.

   • Argumenty małego Niklotka . …
    Oczywiście syneczku, powinni przybyć na reniferach ze św. Mikołajem.

    • Mogli na rowerach przyjechać, a ci zza mórz – żaglowcem… Wtedy byliby wiarygodni.

    • tylko – czemu lokowali sie w hotelach w Krakowie – i co rano dzisiątki samochodów w kordonie policji autostrade zajmowały… Mogli bliżej nocować – nie trzeba by tyle paliwa spalać…

   • „Ciekawe, czy rowerem dojechała do Katowic?”
    To jest mozliwe pod warunkiem, ze bedzie to rower wodny.
    Bo przybyla tu podobno ze Szwecji.

    • A tobie sie wydaje, ze ladem to do Polski ze Szwecji nie dojedziesz? Ani Polska ani Szwecja to k..rwa nie wyspy!!!!

  • „energia uryskana w reaktorze jadrowym jest jeszcze czystsza i ekologiczniejsza” miliony ton odpadów uranowych też ????? :)
   „nie pojmuje co wegetarianizm ma wspolnego z ekologia i czy trucicielami srodowiska mazwac mozna ”
   Produkcja mięsa (w miliardach już ton) wyzwala więcej dwutlenku węgla niż wszystkie samochody na świecie, analfabeto wtórny.

   • Ile „milionów ton” odpadów uranowych!? Ogarnij się idioto. Ponadto mięsa się nie produkuje, idioto.

    • Jasnee, mięsa do spożycia się nie produkuje; szynki, kiełbasy, kaszany tobie podobne, same się robią, a świstak zawija tylko w papierki.

    • Długo odkładane oczyszczanie w USA właśnie trwa – 114 z obiektów jądrowych które obejmują powierzchni prawie 10 000 kilometrów kwadratowych. Co zrobić z 47 174 tonami niebezpiecznego, bo radioaktywnego, zużytego paliwa z komercyjnych i wojskowych reaktorów jądrowych? Jak postąpić z 344,5 mln litrów wysokoaktywnych odpadów, które pozostały z przetwarzania plutonu, dziesiątkami ton plutonu, 450 tys. ton zubożonego uranu, milionami metrów sześciennych zanieczyszczonych olejów, rozpuszczalników i innych odpadów? a, co z 240 milionami ton odpadów z przeróbki rudy uranu,zalegającą krajobraz?
     Oprócz samego przechowywania odpadów, zanieczyszczone gleby i wody gruntowe muszą zostać oczyszczone,reaktory jądrowe zamknięte,. Koszt całej operacji będzie oszałamiający – może nawet sięgnąć 400 miliardów dolarów przez 75 lat.Po załadowaniu odpadów do wagonów kolejowych, a następnie wlaniu 344,5 mln litrów odpadów do cystern, powstałby pociąg, wokół całego równika i jeszcze dalej.
     To tylko USA, a reszta świata ?
     Idiotę masz w lusterku pon ton i to do sześcianu.

     • @m4q
      No ale jakby nie liczyc (zakladajac, ze twoje liczby sa prawdziwe), to wciaz nie widze tych milionow ton odpadów uranowych, tylko ton, 47 174, ktore nie wypuszcza do atmosfery ani jednej czaski CO2 czyli, innymi slowy, w zaden sposob nie moga odpowiadac za ‚efekt cieplarniany’ nie?

     • Wszystkie złoża uranu na świecie szacowane są niecałe 6 milionów ton,a ty wytwarzasz z nich 240 milionów ton odpadów.Idź do szkoły,poucz się matematyki i logiki zanim znowu coś wypierdzisz.Całe zużyte paliwo można liczyć co najwyżej w tysiącach ton.Chyba nie zdajesz sobie sprawy ile razy wydajniejsze jest paliwo nuklearne od wszystkich innych.Jeden kilogram wzbogaconego uranu to odpowiednik około 2500 ton ropy.Ciekawe ile wiatrak musiałby pracować,aby wytworzyć tyle energii?Nie nazywaj innych idiotami,bez sprawdzenia samego siebie.

  • ???reaktory jądrowe -czystrza i „ekologiczniejsza”?, a co z odpadami radioaktywnymi omnibusie. I nie wiesz jaki ma związek wege z emisją gazów cieplarnianych? Geotermia!efekt uboczny -ciepełko, w Polsce zagłębie. Ruszy pełną parą w Polin.
   Pozdrawiam, wegetarianka z bmw x6.

 4. a jesli chodzi o unie ten jurokolchoz troche pamietam ,tzn spoldzielnie produkcyje na wsi ,moj ojciec nazywal to kolchozem ,,mieszkalismy na wsi ojciec byl kolejarzem i jak mowil dobrze ze nie naleze do tego cholchozu ,,u nas nazywali to chlochoz nie wiem dlaczego,,a jak przyszedl wladzio gomulka ..tak nazywali go,,to przecie zaczal rozwiazywac te slynne kolchozy ,,666

 5. pominęliście najlepszy kawałek wypowiedzi pana S.M, o tym, że zwierzęta przyczyniają się do zmian klimatycznych, bo puszczają bąki.

  • No i c.h.u.j ! vide: wyniki wyszukiwania na portalu Najwyższego Czasu – „Padniecie ze śmiechu”

  • Przemysłowa hodowla zwierząt rzeźnych i produkcja mięsa na niewyobrażalną skalę powoduje więcej śmiertelnych zanieczyszczeń planety niż wszystkie samochody na świecie.
   100 milionów ludzi można by nakarmić do syta, gdyby mieszkańcy USA ograniczyli jedzenia mięsa tylko o 10%.
   Doświadczycie na własnej skórze ignoranci, już niedługo, doświadczycie.

   • Lubisz sięgać do cudych kieszeni i rozporządzać cudzą własnością czerwony bydlaczku ?

    • pytalski do lustra ; „Lubisz sięgać do cudych kieszeni i rozporządzać cudzą własnością czerwony bydlaczku ?”

   • Największą klęską jest w przyrodzie wariat na swobodzie. A Planeta sama się zanieczyszcza choćby wyziewami z wulkanów.

   • naczytałeś się propagandy i jesteś naiwny. Już niedługo mają hodować mięso w laboratoriach. Kto na tym skorzysta?

  • No właśnie, co z milionami bawołów i innych zwierząt w Afryce? Walą gazy do atmosfery nie oglądając się na nikogo.A może jakieś woreczki im przyczepic do podogoni i zbierać gaz ?

 6. pan stanisław ma oczywiście rację ale z drugiej strony to pokazuje jak międzynarodowej unii bandytów udało się spłaszczyć mózgi ludu gdyż szlaban na węgiel ze względu na emisję co2 powinien być przyjęty nieustającym rechotem rozlegającym się od odry do bugu i od tatr do morza bo już dzieci w szkole podstawowej uczą się że produktem spalania węgla jest co2 tyle że otumaniony lud nie zauważa że gaz to też węgiel i jego produktem spalania jest oczywiście co2 plus woda nie mam wątpliwości że gdyby nagle lobby piekarzy wypiekających chleby zakazywało spożywania bułek ze względu na śmiertelnie zabójczy gluten lud by łyknął

 7. Do Schwarzeneggera na COP24 w Katowicach
  dedykuję itchemu z dorzeczy.pl

  Arnold Schwarzenegger, nazywany Szwarcem,
  Nie chce, aby styczeń stał się kiedyś marcem;
  Nie chce globociepu, bo to „katastrofa”!
  No i o tym właśnie była pierwsza strofa.

  Druga będzie o tym, że Szwarc zwany Ardim,
  Jest, jak Terminator, w ekologii twardym.
  Jak jedzie Hummerem, to cokolwiek spotka,
  Przejedzie!… Co dalej? O tym trzecia zwrotka.

  Twardość hammerowa bywa w Kaliforni
  Niezbędna, bo ludzie bywają potworni!
  Nie chcą z drogi schodzić z wózkami idiotki!!!…
  „Hammer jest niezbędny.” Koniec trzeciej zwrotki.

  Czwarta o spalaniu zaś będzie Hummera,
  Bo dość hipokryzji mam Schwarzeneggera:
  Hammer, jak czołg pali… Po co do Katowic
  Walisz, obłudniku austriacki, powidz?

  Strofa piąta: Spadaj! I wózek dziecięcy
  Pchaj swojej służącej. Lub więcej pieniędzy
  Na dziecko, co zrobiłeś jej, gubernatorze
  Płać! Bo to naprawdę ludzkości pomoże.

  Lub będzie ludzkości straszny koniec wreszcie…
  Z przestrzeni w Hummerze, głupcy się nie cieszcie!
  Przyjdzie, choć jest w wozie do ciupciania sofa,
  Koniec!… Szósta strofa, czyli „kata strofa”!

 8. A najśmieszniejsze jest to, że Ci obrońcy klimatu codziennie w pełnej eskorcie jadą z Krakowa do Katowic:) od tygodnia stoimy w korku, policja na silnikach porozstawiana po drodze żeby kilku idiotow mogło sobie pogadać o co2. Z drugiej strony zawsze mnie ciekawiło że do zwykłego spalania węgla wystarczy ceglany komin a do spalania gazu musi być specjalny wkład do komina.

 9. Skoro na szczyt przybywaja furami to tylko czekac jak w monarze otworza sklepiki z alkoholem.

 10. Prawda jest taka ze dla wszystkich z Michalkiewiczem wlacznie auta i asfaltowe drogi sa swietymi krowami a pitoli sie od rzeczy o weglu.

 11. Ciekawe,że żaden z ekozasr…w nie zauważa faktu polskiego opóźnienia w emisji tzw.gazów cieplarnianych.Zachód już w XIX wieku rozwinął przemysł i „zatruwał” środowisko dymem z fabrycznych kominów.Fabryki te pracowały dla potrzeb ludzi,ale i dla potrzeb obu wojen światowych.Polska była w tym czasie krajem rolniczym i dopiero po II wojnie można powiedzieć,że w Polsce powstał poważny przemysł.Polska jest opóźniona w tej sprawie co najmniej kilkadziesiąt lat i zachód powinien się od Polski delikatnie mówiąc odpier….ć.No chyba ,że zaliczą nam kominy w „polskich obozach śmierci”.Jeżeli my mamy płacić za emisję powietrza,to w takim razie je…ny zachód powinien zapłacić za co najmniej 150 lat wstecz.Pomijając już fakt,że CO2 jest korzystny dla przyrody, a nie szkodliwy.Te cwele próbują nam wmówić,że wzrost temperatury o 1.5 stopnia doprowadzi do zagłady planety.Trzy dni temu w materiale TVN podano informację,że znaleziono jakieś kości wielkiego leśnego słonia,który żył na terenie obecnej Polski.Przy okazji jakiś pan biolog czy inny naukowiec powiedział,że w czasie kiedy ten czterometrowy słoń sobie brykał po lasach,średnia temperatura była wyższa o 4 stopnie Celsjusza.4 stopnie!!!!Jak to możliwe,że w ogóle istniało wtedy życie w tak „złych” warunkach klimatycznych?Podobno było to bardzo bogate życie,a zwierzęta i rośliny były znacznie większe niż obecnie,czego dowodem jest ten słonik.10 minut później w tej samej faszystowskiej stacji kilku durniów prowadziło „poważną” dyskusję na temat wzrostu temperatury o 1.5 stopnia i nieuchronnej katastrofie jak nic nie zrobimy z CO2.Wiatraki to ewidentny bubel.Ile taki wiatrak może się pokręcić?20 lat?Każda normalna elektrownia działa co najmniej trzy razy dłużej i może pracować całą dobę przez cały rok.Wiatrak może 20% tego czasu(za słaby wiatr,za silny wiatr,brak wiatru,oblodzenie i awarie,często spektakularne).Badania pokazują,że wiatrak zwraca się po 200 latach albo więcej.A jak przestanie wiać,to pewnie będziemy zmuszani do ręcznego napędu.Polskę może uratować tylko i wyłącznie JKM i WOLNOŚĆ,bo reszta to zwykłe,nie powiem co.Oni po prostu chcą zmniejszyć liczbę mieszkańców na świecie,bo zdają sobie sprawę,że tracą nad nimi kontrolę.Stąd te wszystkie pomysły z uzależnieniem od debilnej ekologii,mięsem,samochodami,CO2,likwidacją gotówki i wszechobecna kontrola,której Orwell i Huxley razem wzięci nie byli wstanie wymyślić.

  • Natężenie promieniowania słonecznego docierającego do górnych granic atmosfery określone jest przez stałą słoneczną. Wielkość ta jest zdefiniowana dla średniej odległości Ziemia-Słońce i wynosi około 1366,1 W/m2.
   Natężenie promieniowania słonecznego dochodzącego do górnej granicy atmosfery nazwano sta- 7 W•m-2łą słoneczną. Średnia wartość stałej słonecznej wynosi około 1367 W/m2.
   W promieniowaniu całkowitym udział promieniowania rozproszonego waha się od około 47% w lecie do 70% w zimie.
   Natomiast najwyższe natężenie promieniowania w Polsce odnotowano na Kasprowym Wierchu – ok.1200 W•m-2 i w pasie nadmorskim – ok. 1050 W•m-2 . Najczęściej notowane wartości promieniowania bezpośredniego wynoszą 600 ÷ 800 W•m-2 .

   • Obłęd zatacza coraz szersze granice a za efekt cieplarniany – który rzeczywiście występuje, szczególnie w wielkich miastach – odpowiada:
    – melioracja w wielu państwach milionów hektarów,
    – wstęgi asfaltowych dróg działających jak gigantyczne grzałki,
    – wycinka lasów i chaszczy,
    – wyłożenie setek milionów podwórek kostką brukową
    – itd.
    i nazywa się to pustynnienie klimatu. Krowy tylko na to wszystko s r a j ą.
    Dla przykładu, temperatura gruntu pod drzewami stykającymi się konarami (aleja) w mieście: 25 w słońcu / 20 w cieniu / 30 st. C asfaltu.
    Temperatura gruntu bez drzew w mieście: 50 w słońcu / 38 w cieniu / 66 st. C asfaltu!
    Na otwartej przestrzeni temperatura asfaltu jest nawet o 36 st. C wyższa od temperatury asfaltu w słońcu, pod zieloną aleją.
    To jest prawdziwy problem.

 12. „Jak to możliwe,że w ogóle istniało wtedy życie w tak „złych” warunkach klimatycznych?”
  „życie ” to nie zawsze człowiek sieroto.

  • Co tam pie…sz?Gdzie napisałem ,że chodzi o człowieka?Bredzisz coś setkach milionów ton odpadów nuklearnych.Nie wiem Nie wiem czy wiesz,ale jeden kilogram wzbogaconego uranu to odpowiednik 2500 ton ropy.Wyobraź sobie ile razy mniej trzeba paliwa nuklearnego,aby uzyskać ten sam efekt.O wiatrakach nie będą się powtarzał.Ile setek milionów ton odpadów może być w złożach rudy uranu szacowanych na świecie niecałe 6 milionów ton?Informacja klasy TVN.

 13. trzeba wepchać konsumentom mięcho hodowane w laboratoriach i w związku z tym bajki o szkodliwości bąków bydlęcych. A Masajowie sobie budują z krowich placków i odżywki na włosy robią. Ktoś ma zarobić….

 14. Szczyt komizmu, głupoty fanaberie zielonych lewaków
  depopulacja za pomocą różnych środków jak szczepionki
  a we Francji podobno też w Belgii, Holandii protest Żółtych kamizelek

 15. Fundacja Instytut Globalizacji zaprasza na otwarte spotkanie dla mieszkańców Śląska poświęcone polityce wobec zmian klimatu. Debata pt. „Jaka polityka klimatyczna dla Polski?” odbędzie się w środę 12 grudnia w Centrum im. św. Jana Pawła II o godz. 17.00.

  W grudniu, już po raz trzeci w Polsce, a po raz pierwszy w Katowicach, odbędzie się doroczny Szczyt Klimatyczny Organizacji Narodów Zjednoczonych COP-24, poświecony problemowi zmian klimatu i polityce wobec środowiska naturalnego.

  Ponieważ w obradach mogą brać udział tylko politycy, urzędnicy, wyselekcjonowani eksperci i media, chcemy dać możliwość zapoznania się z problematyką wszystkim zainteresowanym. Dlatego zaprosiliśmy do Gliwic gości ze Stanów Zjednoczonych, dziennikarzy oraz przedstawicieli przemysłu oraz władz, aby na żywo móc dyskutować o tych ważnych problemach dla Polski i dla Śląska.

  W spotkaniu wezmą udział m.in:

  Craig Rucker – prezydent organizacji CFACT, Waszyngton, USA
  Marc Morano – CFACT, były polityk Partii Republikańskiej i autor książek
  red. Stanisław Michalkiewicz, Radio Maryja
  dr Tomasz Teluk, prezes Instytut Globalizacji
  prof. Jan Szyszko, były Minister Ochrony Środowiska (w trakcie potwierdzania)
  W trakcie debaty połączymy się także bezpośrednio z dr. Walt Cunningham, fizykiem z NASA, astronautą, uczestnikiem misji Apollo 7, który skomentuje obecne badania naukowe nad problemem globalnego ocieplenia.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w współpracy przy tym wydarzeniu. Organizatorami są Fundacja Instytut Globalizacji wraz Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II w Gliwicach.

 16. Dokładnie w sprawie komunikacji.

  Mnie ,kiedy nie było stać na rower – chodziłem pieszo.

Comments are closed.