Oni robią sobie „jaja” z Polaków! Upadek Nowoczesnej to polityczna patologia. Lubnauer chce „wypożyczyć” posła Kukiz’15

Katarzyna Lubnauer. / fot. Prt Sc TVN24
Katarzyna Lubnauer. / fot. Prt Sc TVN24

To co dzieje się w Sejmie i tematem odejścia posłów Nowoczesnej staje się smutnym żartem z powagi tego miejsca! Przewodnicząca Katarzyna Lubnauer ogłosiła właśnie, że gotowa jest „wypożyczyć” posła ruchu Kukiz’15, aby ratować klub.

„Propozycja, która początkowo wydawała się żartem, jest poważnie brana pod uwagę” – czytamy na portalu RMF24, to właśnie dziennikarze tej stacji jako pierwsi podali informację o tym, kto może być „transferowany”.

Według nieoficjalnych informacji Nowoczesną zasilić ma Piotr Apel, poseł Kukiz’15. Sam zainteresowany w żaden sposób nie odniósł się jednak do propozycji, a w związku z tym pozostaje to jedynie plotką sejmowych korytarzy.

Pewnym jest jednak, że Lubnauer panicznie boi się całkowitego upadku partii i stara się „na gwałt” ratować istnienie klubu. Przypomnijmy, aby Nowoczesna mogła dalej działać jako sejmowy klub musi zgromadzić 15 posłów. Obecnie, w związku z odejściem 8 polityków, jest ich zaledwie 14. W związku z tym .N staje się zaledwie kołem poselskim.

W całej tej historii zasmuca nas fakt, jak poprzez „sejmowy serial” politycy robią sobie kompletne żarty z Polaków, wyborców. Nie ukrywamy, że poglądy promowane przez partię Nowoczesna nie są idealne, jednak w społeczeństwie znalazły się tysiące osób, które oddały głos na Nowoczesną i Kukiz’15. Jak teraz Piotr Apel miałby spojrzeć w twarz wyborcom obydwu ugrupowań, gdyby faktycznie doszło do „wypożyczenia”?

Źródło: RMF24 / NCzas.com

6 KOMENTARZE

 1. Tak kończy każda partia sejmowa co mówi o obniżaniu podatków. Platformieje lub pisieje.

 2. To wszystko to wina pis. Gdyby pis nie wygrał wyborów to rządziłaby PO i nie musiałaby powstawać .Nowoczesna. I komu to przeszkadzało? Przecież było dobrze a nawet bardzo dobrze.
  Powinna być tylko jedna partia tak jak kiedyś było, to nie przechodziliby bo by nie było gdzie.

  • Właśnie jest tylko jedna partia. PiS. Ma samodzielną większość. I mamy rezultaty. Wynocha na onet ubecki żłobie!

  • Jednopartyjnosci to w sumie nigdy w Polsce nie bylo bo istnialo jeszcze SD i ZSL… Takie przystawki.

   • No i mogłaby być PO z przystawkami z Donaldem Tuskiem na czele. I po co komu więcej? Dobrze by było tak jak było. Wodzu, przybywaj.

 3. Gorzej, że ta patologia przerzuca na polskiego podatnika straty finansowe, które spowodowali. Petru rzekomo znający się na bankach zadłużył partię i zwiał, księgowy, małżonek Myszki nie potrafił dobrze liczyć i kolosalne straty ma pokryć skarb państwa ooczywiście z naszych podatków. Myszka sprytnie zrobila intercyzę, ale to nie powinno ich chronić, odpowiadać za straty powinni wszyscy, a jak przeniesli na kogoś majątek, zeby uniknąć spłat to należy takie umowy uniważnić.

Comments are closed.